Wielka akcja CBŚ. Zatrzymano osoby konstruujące bomby

10.05.2013 07:08
Policja w Warszawie

Policja w Warszawie (Fot. Sławomir Kamiński/ Agencja Gazeta)

Urządzenia wybuchowe, 14 kg materiałów wybuchowych i ponad 100 kg substancji chemicznych mogących służyć do ich produkcji - zabezpieczyli policjanci CBŚ podczas ogólnopolskiej akcji. Zatrzymano 14 osób podejrzanych o posiadanie i wyrabianie materiałów wybuchowych.
- Policjanci Centralnego Biura Śledczego sprawdzający fora internetowe i aukcje tematyczne, wychwycili informacje, które wskazywały na możliwość konstruowania ładunków wybuchowych. Ilość i rodzaj kupowanych substancji chemicznych sugerowały, że mogą one służyć do wyrabiania materiałów wybuchowych - powiedział dziś rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Policjanci, weryfikując te dane, sprawdzili ponad 30 miejsc na terenie 14 województw. Zatrzymano w sumie 14 osób. - Byli to przedstawiciele różnych zawodów, m.in. kierownik apteki, myśliwi, rolnicy i studenci. Ludzie ci najprawdopodobniej realizowali swoje hobby, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo było ono niebezpieczne. Co więcej przygotowywali nagrania z detonacji, które następnie zamieszczali w internecie - powiedział Sokołowski.

Zabezpieczyli m.in. armaty "pirackie"

Podczas akcji policjanci znaleźli gotowe urządzenia wybuchowe, elementy umożliwiające skonstruowanie takich urządzeń, ponad 14 kg materiałów wybuchowych i ponad 100 kg środków chemicznych mogących służyć do ich produkcji. - Śledczy zabezpieczyli też 13 sztuk różnego rodzaju broni palnej oraz dwie armaty stylizowane na pirackie, z których można było oddawać strzały - powiedział rzecznik KGP.

Podczas akcji, w której uczestniczyli policyjni antyterroryści, funkcjonariusze z KGP z wydziału do walki z cyberprzestępczością, pirotechnicy z komend wojewódzkich, natrafiono na plantację marihuany oraz trzy linie produkcyjne do wyrobu alkoholu wysokoprocentowego. - Zabezpieczono 120 litrów zacieru i gotowy wyprodukowany alkohol - powiedział Sokołowski.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty posiadania i wyrabiania materiałów wybuchowych. Niektóre z nich odpowiedzą także za nielegalne posiadanie i wytwarzanie broni, amunicji i narkotyków oraz nielegalną produkcję alkoholu - informuje policja.

Zobacz także
Komentarze (115)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 160 razy 152

  "Śledczy zabezpieczyli też 13 sztuk różnego rodzaju broni palnej oraz dwie armaty stylizowane na pirackie, z których można oddawać strzały - powiedział rzecznik KGB."
  ==================================================================
  Te "dwie armaty stylizowane na pirackie" zmroziły mi krew w żyłach. Ciekawe, czy ujęto też osobę stylizowaną na pirata.

 • pytaniepomocnicze

  Oceniono 122 razy 102

  Brawo, wyłapali gimnazjalistów bawiących się mieszanka saletry spożywczej i cukru... 500 godzin operacyjnych monitorowania pudelka i pełny sukces....

 • losiu4

  Oceniono 88 razy 80

  a tak swoją drogą, co tam u Brunona słychać? "Służby" znalazły już te tony trotylu czy nawozów sztucznych co to se je trzymał w celu wysadzenia cyrku na Wiejskiej? Bo o zniknięty wpis to chyba nie ma sensu się pytać? :)

  pozdrawiam

  losiu

 • dziadekjam

  Oceniono 76 razy 66

  "Są wśród nich m.in. studenci, myśliwi oraz aptekarz."
  =========================================
  Ten aptekarz to pewnie testował lek usuwający wszystkie dolegliwości.
  No i jak w Polsce ma być postęp, skoro policja zamyka wynalazców?

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 69 razy 61

  Dzieki Bogu. Wyobrazie sobie panstwo co by bylo gdyby te armaty trafily na statek piracki siejacy terror w delcie Wisly i na wodach Zatoki Gdanskiej. Strach sie bac, Polska zostalaby odcieta od swiata. Krakow zostalby odciety od Ligi Hanzeatyckiej. Warszawa umarlaby z glodu.

 • iremus

  Oceniono 87 razy 57

  Zwykły pijar !!! Spadły notowania więc trzeba się na siłę czymś pochwalić "sukcesem" 100 tysięcznej armii. Pewnie ktoś przebiera nóżkami do awansu na generała.

 • staszek_psychiatra

  Oceniono 62 razy 56

  Student chemii studiuje albo by pędzić bimber, albo by coś wysadzić.

 • tytanowa_mrowka

  Oceniono 57 razy 53

  Pierwszy z zatrzymanych to agent Zdzisław, a drugo to agent Mieczysław. Obaj rzuceni na odcinek "wincej piniendzy na służby do qrfy nendzy".

 • distepfano

  Oceniono 43 razy 41

  A to tak trudno zrobić taką bombę, że aż strach o tym pomyśleć :))

  Mówmy o szczegółach.
  Jakiej siły rażenia były te bomby ?
  Bo pewna pracownica w wywiadzie u Laskowika też produkowała bombki. Nawet od A do C ;))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje