Trybunał w Niemczech: homoseksualne związki partnerskie równe małżeństwom

Wspólnota majątkowa należy się również homoseksualnym związkom partnerskim - stwierdził Federalny Trybunał Konstytucyjny i nakazał Bundestagowi zmianę przepisów. To jego kolejne orzeczenie zrównujące te związki w prawach z małżeństwami - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Wezwanie do zmiany prawa nie podlega żadnym dyskusjom i musi zostać wykonane do 18 czerwca - wynika z korespondencji, do jakiej dotarła "Süddeutsche Zeitung". W liście adresowanym do Norberta Lammerta, przewodniczącego Bundestagu, wiceprezes Trybunału Ferdinand Kirchhof sugeruje, że jeśli do tego czasu parlament nie uchwali odpowiedniego prawa, mogą to uczynić sędziowie, wprowadzając przepisy przejściowe. Trudno jednak wyobrazić sobie, aby tak się stało, bo z werdyktami Trybunału mało kto w Niemczech polemizuje.

Kłopot w tym, że odpowiednie regulacje należało wprowadzić dawno temu. Trybunał już w lipcu ubiegłego roku uznał za niezgodne z konstytucją niezrównanie w prawach podatkowych homoseksualnych związków partnerskich z małżeństwami. Bo choć ustawa o związkach osób tej samej płci obowiązuje od 2001 r., przepisy dające im ulgi podatkowe wprowadzono znacznie później (np. w przypadku wspólnego zakupu nieruchomości dopiero w 2010 r.).

Trybunał wezwał więc w 2012 r. Bundestag do uchwalenia przepisów podatkowych pozwalających takim osobom na wspólne rozliczanie się. Ale sprawa utknęła, bo zmianie prawa sprzeciwiała się koalicja chadeków i liberałów. Teraz nie może już oponować, a opozycja z SPD, która wnosiła o podobne zmiany w przeszłości, triumfuje.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej "

Komentarze (328)
Trybunał w Niemczech: homoseksualne związki partnerskie równe małżeństwom
Zaloguj się
 • sensei_live

  Oceniono 1 raz 1

  pedalstwo i lesbijki to k..a rozwój ? Chyba niedorozwój. Że na etapie embrionu cos sie im w chromosomach po pier...ło to ja mam teraz żyć w jakimś ułomnym świecie ?...PANIE i PANOWIE proszę tego posłuchać koniecznie :) www.youtube.com/watch?v=YDjLXZGqa74

 • bayadera

  Oceniono 3 razy 1

  Radosc chwyta na sama mysl, jak sie teraz pedaly beda braly za lby o ten podzial majatkowy. Bo 90 procent pedalow wierzy w zwiazki wielopartnerskie. Do jednego bogatego pedala co albo sie rozwiodl albo skonal doczepionych bedzie przynajmniej kilkunastu spadkobiercow lub chetnych 'rozwiedzionych'.

 • rympalek11

  Oceniono 2 razy 2

  Ten Castro to całkiem sympatyczny gość. Miał jak widać wielki apetyt na seks i realizował go w nieco niekonwencjonalny sposób ale właściwie ukierunkowany.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 3 razy 1

  Rosja natomiast wygrała wojne i sąd zakazał propagacji homoseksualnej na 125 lat, i czesć piesni.

 • prinsik

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo Niemcy
  Odra ciagle nie jest tylka granica dobrobytu, ale przede wszystkim zacofanej, ciemnej, przezartej nienawiscia do wszystkiego co jest inne lub nie jest po mysli ogolnie pojetego wiekszosciowego prolu.

  Na szczescie czas wykruszy tych obskurantow bo kazdy mlody czlowiek w dzisiejszych czasach jest pelen otwartosci, tolerancji, przyjaznego nastawienia uczac tak wlasne dzieci i zmieniajac Polske w kraj gdzie kazdy musze czuc sie wolny i szczesliwy bez wzgledu na swoja innosc bardzo szeroka pojeta.

 • ubranynaczarno

  Oceniono 3 razy 1

  na gumowe ku**y i w kosmos tych zboczeńców.. aż nie dowierzam dokąd ten świat zmierza!!

 • veritas2013

  Oceniono 6 razy 2

  Sodoma i Gomora. Europa to stado baranów.
  www.youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs

 • melix

  Oceniono 10 razy 2

  Później czeka nas .
  1. małżeństwa w obrębie rodziny np. brat z bratem
  2. małżeństwa z ulubionym kochanym zwierzakiem
  3. małzeństwa poligamiczne
  4. ślub z 12 latką
  pisać więcej debilizmów do uchwalenia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje