Hakerzy wykradli dane o kartach płatniczych. Oskarżeni o kradzież 45 mln dolarów

09.05.2013 21:34
Władze w Seulu chcą regulować dostęp do Internetu

Władze w Seulu chcą regulować dostęp do Internetu (Fot. Sxc.hu/Gustavo Molina)

W stan oskarżenia postawiono w USA podejrzanych o wykradzenie danych dotyczących kart debetowych dwóch banków na Bliskim Wschodzie i wykorzystanie tych danych do kradzieży 45 mln dolarów w ramach wielkiej międzynarodowej operacji przestępczej.
Zobacz także
Komentarze (14)
Hakerzy wykradli dane o kartach płatniczych. Oskarżeni o kradzież 45 mln dolarów
Zaloguj się
 • idblock

  0

  Niestety kradzieże z kart nie są tylko problemem banków, ale też naszym - szczególnie karty zbliżeniowe narażone są zainteresowanie złodziei. Warto je przed tym uchronić za pomocą specjalnego etui - wówczas nasze dane osobowe zapisane na takiej karcie będą bezpieczne.

 • rympalek11

  Oceniono 1 raz 1

  Ale u nas tak jakoś jest że wstydzimy się powiedzieć "złodziej". Zastępujemy to słowem "haker" (ch... wie po co na co i dlaczego). "Kraść" zastępujemy natomiast modniejszym "wyprowadzać". I tak czytamy nieraz że Jan W. "wyprowadził" z systemu bankowego kwotę ..... itd itp. Zamiast napisać po prostu że Jan W. jest złodziejem i to co zrobił jest kradzieżą.

 • rympalek11

  Oceniono 1 raz 1

  Jacy hakerzy? Co za głupoty piszecie? Czy hakerem jest pracownik banku który na co dzień zajmuje się drukowaniem kart dla klientów banku w którym pracuje? I który już po godzinach klonuje niektóre karty, zwłaszcza klientów z zasobnymi kontami. Oczywiście to nie haker tylko złodziej i basta.

 • rympalek11

  Oceniono 1 raz 1

  Najbardziej smutne w tego rodzaju sprawach jest to, że klonowaniem kart zajmują się wyłącznie pracownicy banku. Niemal wyłącznie ci którzy na co dzień drukują legalnie karty dla klientów banku w którym pracują.

 • tak.ale

  Oceniono 4 razy 4

  A u nas nie potrafią poradzić sobie z drobnym cwaniaczkiem na allegro allegro.pl/show_user.php?uid=28410337

 • mielis

  Oceniono 3 razy 3

  Będzie okazja podnieść koszty opłat bankowych. Na przykład obowiązkowe ubezpieczenie wszystkich wkładów. Cenę usług przy okienku. Bankowcy i właściciele wielomilionowych wkładów nie mogą być przecież stratni. Podatnik może zacisnąć pasa...

 • sisi2gogo

  Oceniono 11 razy 9

  To była znana w Polsce szajka rodziny Mao: Mao Vat, Mao Zus, Mao Pit i Mao Cit.

 • a2zd-zich

  Oceniono 10 razy 10

  Aresztowanym w Nowym Jorku skonfiskowano tysiące dolarów w gotówce i na kontach bankowych, a także dwa drogie zegarki i luksusowy samochód.
  co to jest do 45 milionów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje