Nastolatka wybudziła się ze śpiączki. Potrzebuje pomocy

10.05.2013 04:00
W Brodach odbędzie się rajd z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc chorej Ani

W Brodach odbędzie się rajd z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc chorej Ani

Przez wiele miesięcy była w śpiączce, teraz ma szansę na normalne życie. W weekend w Brodach odbędzie się rajd, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację szesnastoletniej Ani.
Dziewczyna była szczęśliwą nastolatką, miała plany na przyszłość. Rok temu podczas wycieczki szkolnej nagle straciła przytomność. Okazało się, że doszło do wylewu krwi do mózgu. Przez ponad pół roku dziewczyna była w śpiączce farmakologicznej. Lekarze nie dawali jej zbyt dużych szans na wyzdrowienie, wylew był bardzo rozległy.

- Gdy trafiła do nas, była w stanie wegetatywnym, bez kontaktu ze światem zewnętrznym - opowiada Anna Głowacz z Hospicjum Domowego dla Dzieci w Ostrowcu Świętokrzyskim, którego Ania była podopieczną. Kilka miesięcy temu stan zdrowia dziewczynki się poprawił. Nadal jest sparaliżowana, ale zaczyna mówić, przypomina sobie zdarzenia sprzed wypadku.

- Dzieję się to bardzo rzadko i jest to szczególne wydarzenie dla nas wszystkich - podkreśla Anna Głowacz.

Aby dziewczyna odzyskała sprawność, czeka ją jeszcze długa i kosztowna rehabilitacja. Bez pomocy się nie obejdzie, dlatego w akcję włączyło się również hospicjum domowe. W piątek w Brodach rozpocznie się rajd samochodowy, z którego dochód zostanie przeznaczony na dalszą rehabilitację Ani. Impreza potrwa do niedzieli.

Podyskutuj także na Facebooku Gazeta.pl Kielce - porozmawiaj z namiZobacz także
Komentarze (64)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 467 razy 415

  NFZ oczywiście nie przewiduje takich możliwości, bo pacjent-patriota w takiej sytuacji powinien umrzeć, a nie stwarzać demoralizujące precedensy.

 • 1pytanie

  Oceniono 349 razy 265

  Liczę na ofiarność kościoła.......................................(: --------------------------------->

 • listek_a

  Oceniono 199 razy 185

  W zwyczaju jest, że w kolejnym akapicie pisze się, jak można pomóc Ani!!

 • zibi601

  Oceniono 204 razy 168

  A gdzie do jasnej ch ....... y jest NFZ. Czy tylko są po to by paść swoje d..y.Dziewczyna ma szansę żyć normalnie inie ma dla niej pieniędzy?Dziki kraj i dzicy ludzie.

 • kwiecien45

  Oceniono 87 razy 65

  Redaktor chyba jeszcze nie wytrzeźwiał bo plącze się w zeznaniach.
  A żeby móc dziewczynie pomóż powinien nam podać w tekście numer konta fundacji która zbiera na tem cel pieniądze. Ponadto aż prosi się o zdjęcia młodej osoby. Sprzed wylewu i obecnie. Wywołanie współczucia u czytelników w tak słusznej jak ta sprawie jest wielce stosowne.

 • magor_ek

  Oceniono 46 razy 30

  Najpierw P. redaktor pisze że dziewczyna była sztucznie wprowadzona w stan śpiączki (śpiączka farmakologiczna), potem że stan wegetatywny i cudowne wybudzenie... coś tu jest nie tak....

 • arquark

  Oceniono 42 razy 16

  105tyś PLN - tyle w tym zasranym kraju jest warty jeden rok życia ludzkiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje