Nastolatka wybudziła się ze śpiączki. Potrzebuje pomocy

Przez wiele miesięcy była w śpiączce, teraz ma szansę na normalne życie. W weekend w Brodach odbędzie się rajd, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację szesnastoletniej Ani.
Dziewczyna była szczęśliwą nastolatką, miała plany na przyszłość. Rok temu podczas wycieczki szkolnej nagle straciła przytomność. Okazało się, że doszło do wylewu krwi do mózgu. Przez ponad pół roku dziewczyna była w śpiączce farmakologicznej. Lekarze nie dawali jej zbyt dużych szans na wyzdrowienie, wylew był bardzo rozległy.

- Gdy trafiła do nas, była w stanie wegetatywnym, bez kontaktu ze światem zewnętrznym - opowiada Anna Głowacz z Hospicjum Domowego dla Dzieci w Ostrowcu Świętokrzyskim, którego Ania była podopieczną. Kilka miesięcy temu stan zdrowia dziewczynki się poprawił. Nadal jest sparaliżowana, ale zaczyna mówić, przypomina sobie zdarzenia sprzed wypadku.

- Dzieję się to bardzo rzadko i jest to szczególne wydarzenie dla nas wszystkich - podkreśla Anna Głowacz.

Aby dziewczyna odzyskała sprawność, czeka ją jeszcze długa i kosztowna rehabilitacja. Bez pomocy się nie obejdzie, dlatego w akcję włączyło się również hospicjum domowe. W piątek w Brodach rozpocznie się rajd samochodowy, z którego dochód zostanie przeznaczony na dalszą rehabilitację Ani. Impreza potrwa do niedzieli.

Podyskutuj także na Facebooku Gazeta.pl Kielce - porozmawiaj z namiZobacz także
Komentarze (64)
Nastolatka wybudziła się ze śpiączki. Potrzebuje pomocy
Zaloguj się
 • puch-atek

  Oceniono 2 razy 2

  Rehabilitacja może być dożywotnia, skoro wylew był rozległy. Ale to cud że dziewczyna się wybudziła. Organizm młody, zdrowe komórki mózgowe mogą przejąć funkcje tych uszkodzonych, regeneracji jest możliwa, niemniej rehabilitacja powinna być intensywna, najlepiej metodą Domana. Ale to wymaga zaangażowania wielu ludzi przez długi czas. W każdym razie życzę powodzenia.

 • hulajnoga123

  Oceniono 4 razy 2

  Niech Kulczyk wspomoze finansowo albo Kosciol- mogliby sobie pozniej odpisac od podatkow

 • klan_fan

  Oceniono 1 raz 1

  A ja myślę, że NFZ da na rehabilitację. NFZ da na rehabilitację przez 3 godziny tygodniowo, tak jak to ma w zwyczaju zgodnie z zasadami. Ale resztę potrzebnych godzin - bo co to są 3 godziny w tygodniu- trzeba zorganizować samemu. Okrutne. Jeszcze jedna kwestia. Co będzie jak dziewczyna 18 lat....Inaczej traktuje się małoletnich i nieletnich a inaczej dorosłych gdy chodzi o rehabilitację. Trzymam kciuki.

 • w.o.z.w

  Oceniono 7 razy 5

  jad jad jad.

  od mojej wypłaty miesięcznie idzie 4tyś na składki zdrowotne i emerytalne na rękę nieco ponad 4. Wolałbym te pieniądze składkowe na rękę 1,5 mln po 30 latach wystarczyłoby na niezłą emeryturkę i wiele operacji w prywatnych klinikach. Niestety stada pasożytów i złodziejskich polaczków muszą też żyć. Wstyd że prywatne osoby muszą prywatnie walczyć o życie, przy takiej kasie jaką się płaci na nfz zus etc.

 • wojtekk63

  Oceniono 1 raz 1

  Twoja rola już się skończyła na wskazaniu kto ma dać - a może byś sam się dorzucił... wstyd czy nie łaska

 • rannyptasz

  Oceniono 4 razy 4

  mój znajomy wracał do sprawności po zawale mózgu. informacje dotyczące rehabilitacji można znaleźć na stronie internetowej krzysgraczyk.pl/ warto również skontaktować się z rodziną, mają doświadczenie i wiedzę przydatną w przechodzeniu przez trudy odzyskiwania sprawności, mogą pomóc.

  pozdrawiam i życzę powodzenia!!

 • ostatni_prawdziwy

  Oceniono 5 razy 5

  Ania, trzymaj się :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje