Zarzut dla mężczyzny, który groził siekierą - "Wawel to mój dom!"

09.05.2013 16:32
Seat ibiza, którym na Wawel wjechał 48-latek z siekierą

Seat ibiza, którym na Wawel wjechał 48-latek z siekierą (fot. MichaA, A?epecki / Agencja Gazeta)

Zarzuty stosowania przemocy i gróźb wobec funkcjonariusza publicznego, jakim jest pracownik straży zamkowej, usłyszał dziś mężczyzna, który na Wawelu groził turystom i wjechał na dziedziniec zamku samochodem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności - podała policja.
Krakowska prokuratura zdecydowała w czwartek, że postępowanie dotyczące mężczyzny będzie prowadzone w trybie dochodzenia przez policję i to policja przedstawi 48-letniemu Grzegorzowi Ś. zarzuty. - Prokurator wystąpił także o uzupełnienie materiału dowodowego - powiedziała rzeczniczka krakowskiej prokuratury okręgowej prok. Bogusława Marcinkowska.

Grzegorz Ś. jest wciąż przesłuchiwany. Jak dowiedziała się PAP, policja zwróci się do prokuratury, by ta wystąpiła do sądu o aresztowanie mężczyzny.

W środę rano 48-latek kierujący seatem ibizą próbował wjechać na Wzgórze Wawelskie od strony Bramy Herbowej. Widząc idących alejką ludzi, wysiadł z samochodu i zaczął im wygrażać siekierą. Kiedy ksiądz prowadzący grupę zareagował, mężczyzna wrócił do samochodu i gwałtownie ruszył w kierunku ludzi.

Strażnicy ze straży zamkowej, reagując na sytuację, oddali strzał ostrzegawczy, a potem kolejny w oponę samochodu. Mężczyzna mimo to przedostał się na dziedziniec zamku, po którym krążył samochodem.

Grzegorza Ś. zatrzymali i obezwładnili policjanci. Był trzeźwy. - Pytany przez policjantów w radiowozie, dlaczego tak się zachował, odpowiedział, że Wawel jest jego domem i nie lubi obcych - mówił rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak. Zamek Królewski na Wawelu odwiedza co roku ponad 1 mln turystów.Zobacz także
 • Brunon K. trafi na obserwację psychiatryczną
 • Okolica Sejmu RP Brunon K. zostaje w areszcie. "Zamach miał być sprzeciwem wobec arogancji władzy"
Komentarze (34)
Zarzut dla mężczyzny, który groził siekierą - "Wawel to mój dom!"
Zaloguj się
 • niebieski.k

  0

  W PO same świry !!!

 • stachkaz47

  0

  Kolejna ofiara Lecha i kapciowego.
  Też chce spocząć na Wawelu.

 • 31.februarius

  Oceniono 4 razy 2

  Dom jak to dom, tylko ta piwnica pełna trupów.

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 6 razy 0

  W mediach pojawiła się informacja, że Grzegorz Ś. był członkiem PO. Informację tę potwierdziliśmy w małopolskiej Platformie. - Pan Grzegorz Ś. był członkiem PO od 15 lutego 2006 roku do połowy lipca 2007 roku. Należał w tym okresie do Koła Dzielnicy X Krakowa, które to zostało wtedy rozwiązane, a wraz z tym Grzegorz Ś. przestał być członkiem PO - mówi Onetowi Katarzyna Pabian, rzeczniczka małopolskiej PO.

  m.onet.pl/wiadomosci/kraj/krakow,88p06====

  najpierw Cyba z Łodzi , teraz kolejny członek PO , przy nich mohery wyglądają jak niegroźne aniołki , bo jeszcze nie słyszałem aby mohery od rydzyka z siekierą latały :)

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 6 razy -2

  ja bym aresztował księdza - jakim prawem oprowadza wycieczki ? ma uprawnienia ? panoszy się w Polsce jak nie wiem co...watykan - to jego ojczyzna.

 • kajajgzzz

  Oceniono 2 razy 0

  rozstrzelać ...od razu.Tak się to pisze?..:)

 • jep23

  Oceniono 1 raz -1

  Odda paszport i siekierę w zamian za dozór policyjny do rozprawy.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 12 razy 0

  Pojawiają się już jak widać pierwsze jaskółki przeprowadzki Zimnego...

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 22 razy 8

  Grzegorz Ś., który wjechał samochodem na Wzgórze Wawelskie i zaatakował siekierą turystów, był delegatem na Konwencji Krajowej Platformy Obywatelskiej w 2006 roku.
  BEZ KoMENTARZA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje