Kolejne zarzuty ws. operacji, po której Szwedka zapadła w śpiączkę

09.05.2013 15:42
Pokrzywdzona Christine Hedlund z narzeczonym jeszcze przed fatalną operacją

Pokrzywdzona Christine Hedlund z narzeczonym jeszcze przed fatalną operacją (Fot. Archiwum rodzinne)

Zarzut nieumyślnego narażenia życia i zdrowia pacjentki postawiła dziś prokuratura Leszkowi K., pełniącemu w 2010 r. obowiązki dyrektora w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku. Sprawa ma związek z operacją, po której pacjentka ze Szwecji zapadła w śpiączkę.
O postawieniu zarzutów Leszkowi K. poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Jak wyjaśniła, Leszek K. pełnił obowiązki dyrektora PCT od grudnia 2009 r. do sierpnia 2010 r. i ciążył na nim obowiązek zapewnienia odpowiedniej opieki nad pacjentem.

Mężczyźnie zarzucono, że nie dopełnił swoich obowiązków, przez co nieumyślnie naraził pacjentkę na "bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu".

Nieudana operacja powiększenia piersi u 31-letniej wówczas obywatelki Szwecji miała miejsce w sierpniu 2010 r. w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku. Była to jedna z całej serii operacji plastycznych, jakie przeprowadzono w tym szpitalu bez stosownych zezwoleń. W związku z feralną operacją Szwedki przed miesiącem prokuratura postawiła już zarzuty dwóm pielęgniarkom i anestezjolog, które zajmowały się pacjentką. Przed gdańskim sądem dwa dni temu ruszył proces cywilny, w którym rodzina Szwedki domaga się od PCT m.in. odszkodowania.

Zobacz także
Komentarze (2)
Kolejne zarzuty ws. operacji, po której Szwedka zapadła w śpiączkę
Zaloguj się
  • onefoks

    Oceniono 4 razy 0

    pomorskie centrum traumatologii w Gdańsku to trzba pamiętać

  • hr.kalashnikoff

    Oceniono 8 razy -2

    Diagnoza: zatrucie lodami o smaku POziomkowym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje