Korea pokazała rakiety dalekiego zasięgu na paradzie. Eksperci: to atrapy

Rakieta KN-08 pokazana na paradzie. Prawdopodobnie to atrapa

Rakieta KN-08 pokazana na paradzie. Prawdopodobnie to atrapa (Fot. Youtube.com kadr)

Rakiety KN-08, które Korea Północna pokazywała w kwietniu na paradach, to prawdopodobnie makiety. Wywiad USA przestrzega jednak, żeby nie lekceważyć zagrożenia - makiety mogły powstać w ramach prac nad prawdziwymi pociskami.
Na jednej z kwietniowych parad militarnych Korea Północna pokazała 6 rakiet nowego typu KN-08. Pociski umieszczone były na ruchomych wyrzutniach, a ich rozmiary i budowa sugerowały, że są przeznaczone do ataków na odlegle cele.

Głowice z drewna lub cienkiej blachy

Film z parady obejrzał Markus Schiller, ekspert od technologii lotniczej i kosmicznej. - Najpierw pomyślałem: "Wow, wreszcie im się udało!". Ale potem przyjrzałem się bliżej tym rakietom - mówi. Schiller zauważył, że każda z rakiet wygląda nieco inaczej: różniły się proporcjami i szczegółami. Najwięcej wątpliwości wzbudził w nim wygląd głowic rakiet - Wyglądały, jakby były zrobione z drewna albo pokryte tandetną, powyginaną blachą - twierdzi ekspert. Dodaje, że nie ma wątpliwości, że na paradzie pokazano atrapy. Tego samego zdania są eksperci ONZ.

Wywiad: Na paradach atrapy, ale dmuchamy na zimne

Czy to znaczy, że Korea nie pracuje nad rakietami dalekiego zasięgu? - To nie takie proste. Robienie modeli przed wyprodukowaniem prawdziwych rakiet to normalna procedura - ostrzega Jeffrey Lewis, specjalista od zapobiegania rozprzestrzenianiu się broni jądrowej. Przedstawiciele amerykańskiego wywiadu także podkreślają, że wolą zakładać, że Pjongjang naprawdę jest na drodze do skonstruowania rakiet.

Komentarze (157)
Korea pokazała rakiety dalekiego zasięgu na paradzie. Eksperci: to atrapy
Zaloguj się
 • pozor_vlak

  0

  Nie oddamy Kimowi Stanów Zjednoczonych!

 • cube3006

  Oceniono 3 razy -1

  wspolczuje wszystkim ktorych 'wiedza' o swiecie pochodzi z 'gazety' i jej podobnym prowokandom ...

 • jszania

  Oceniono 5 razy 5

  na paradzie zawsze sa atrapy. chyba nie sadzicie, ze robia zgrupowanie rakiet z glowicami bojowymi i zatankowanych paliwem. bez tego rakieta jest metalowa rura

 • wilem07

  Oceniono 1 raz 1

  ale jak taka atrapa uderzy w freedom tower to pewnie zapadnie sie jakby to był wybuch kontrolowany

 • orion57

  Oceniono 4 razy 0

  Na 100% głowice to atrapy, bo czy ktoś normalny jedzie na pokaz z głowica bojową?
  Wojna światowa zostanie wywołana przez małe państwo o dużych aspiracjach. Dlatego Korea jest taka groźna.

 • henrykkreuz

  Oceniono 6 razy 4

  Rakiety rakietami, ale Polska armia nawet nie ma tylu sprawnych samochodów co ono pokazali jadących na defiladzie.

 • jagopa

  Oceniono 9 razy 1

  Hej, nazi calli! Welcome back.

  Kilkadziesiat amerykanskich AGMs i byloby po wojnie, gdyby do niej doszlo. Cale to drewniane krolestwo splonelo by, a polnocno-koreanskie wypierdki blagaly by o wolnosc najlepsza i sprawiedliwa armie swiata. Spij spokojnie. Poki istnieje USA mozesz dream on.

 • doni72

  Oceniono 1 raz 1

  Tak,tak,nastepny ekspert i nastepna ekspertyza,trudno okreslic ktora z kolei.Nastepny specjalista od specjalizacji i spekulacji,potrzebni sa bo czas na zmiane scenografi,ta ostatnia juz tak nie kreci,a wiara musi byc czyms zajeta i przejeta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje