Palikot oddaje pole SLD. Jednak odwołuje Piknik Wolności. "Żeby nie zaognić konfliktu"

09.05.2013 12:21
Janusz Palikot i Leszek Miller jeszcze jako koledzy. Zdjęcie z listopada 2012 roku

Janusz Palikot i Leszek Miller jeszcze jako koledzy. Zdjęcie z listopada 2012 roku (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Jak dowiedziało się Radio TOK FM - hucznie zapowiadana przez lidera Ruchu impreza w ogóle się nie odbędzie. Piknik, planowany na 16 czerwca, miał być swego rodzaju konkurencją dla organizowanego przez SLD Kongresu Lewicy.
Rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek stwierdził, że jego partia "prawdopodobnie zrezygnuje" z pikniku, żeby "nie zaogniać i tak napiętej sytuacji między Ruchem Palikota a SLD".

Rzecznik Ruchu używa słowa "prawdopodobnie" - jednak wcześniej jego partyjna koleżanka Anna Grodzka w rozmowie z TOK FM stwierdziła jednoznacznie: - Nie będzie tego pikniku.

Grodzka dalej od Ruchu i bliżej SLD?

Odwołanie Pikniku to niejedyna "rysa" na wizerunku Ruchu Palikota. Anna Grodzka w rozmowie z TOK FM nie wyklucza, że wybierze się na organizowany przez SLD Kongres Lewicy. Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęła - ale tego nie wyklucza. Przypomnijmy - dla lidera Ruchu zaproszenia na Kongres zabrakło, jego obecność wykluczył Leszek Miller. - Blisko mi do Janusza Palikota, ale nie zawsze znajduję porozumienie ze wszystkimi posłami - mówi Grodzka. Jej zdaniem to sprawia, że wszyscy są "w nieustającym dialogu".

"Dostał zadyszki" - Miller o Palikocie

Szef SLD Leszek Miller na kolejne ruchy Ruchu Palikota patrzy z widoczną satysfakcją. Odwołanie Pikniku Wolności komentuje ironicznie. - Palikot zapowiadał, że będzie to wydarzenie, które przyćmi Kongres Lewicy. Widocznie zabrakło mu sił i ma zadyszkę - stwierdza szef SLD.

Zobacz także
Komentarze (50)
Zaloguj się
 • piotr19730

  Oceniono 100 razy 50

  "Rysa na wizerunku". Jedyną rysą na wizerunku Pana Palikota może być leżenie krzyżem w kościele. Bo ministrant Miller nigdy mnie nie przekona do swojego antyklerykalizmu.

 • herrporcupine

  Oceniono 71 razy 33

  Dziwi mnie dobry humor SLD, Millera i Czarzastego, skoro co wybory zaliczają coraz gorszy wynik. A taka komunistyczno-socjalistyczna lewica już powoli traci rację bytu.

 • jonkasta

  Oceniono 85 razy 31

  Radziłabym Millerowi, by zachowywał sie jak dorosły, madry polityk, a nie jak zawistna przekupka. Jego ciągłe mściwe riposty w stronę Palikota są dla mnie śmieszne, żenujące i pomniejszają Millera w oczach wyborców. To, ze nienawidzi Palikota -to jego osobista sprawa i nie powinien tego przenosić na grunt politycznego dialogu.

 • tusektoparowa

  Oceniono 51 razy 29

  Interpretacja faktów przez czerską jest śmieszna. Grodzka sobie pójdzie na Kongres Lewicy a Palikot nie zrobi pikniku. I co? I nic! A GW tłumaczy to pod swoją już od dawna lansowaną tezę - to już koniec Palikota, Kwaśniewskiego to jest koniec początku, Kaczyński to postrach obywateli a Tusk jest jedynym światłym wybawcą ode złego... Amen.

 • fjan

  Oceniono 39 razy 25

  Nie ważne jak Miller zaczyna, ważne jak skończy a tego można się domyślać.

 • maxnowak

  Oceniono 79 razy 23

  Zabawne jest to samozadowolenie Millera. Tak się puszy i pręży, a w wyborach jak zwykle dostanie łomot. Przed ostatnimi tak samo gadał, a skończyło się jak zwykle.

 • cyklista

  Oceniono 47 razy 15

  Dlaczego Miller nie zaprosił Kaczyńskiego, przecież to jego przyszły partner koalicyjny.

 • haen2010

  Oceniono 14 razy 14

  Bardzo dobre i dokładnie przemyślane posunięcie, czego ci komentatorzy gazetowi kompletnie nie dostrzegają. Wielu potencjalnych wyborców lewicy, gdy zobaczy bezsens głosowania na partyjkę Millera zasili urny z krzyżykiem Europy Plus. Inaczej zostaną w domu.

  Tak kiedyś robiła platforma ze świetnym rezultatem. Dopóki się nie zdegradowała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane