Palikot oddaje pole SLD. Jednak odwołuje Piknik Wolności. "Żeby nie zaognić konfliktu"

Janusz Palikot i Leszek Miller jeszcze jako koledzy. Zdjęcie z listopada 2012 roku

Janusz Palikot i Leszek Miller jeszcze jako koledzy. Zdjęcie z listopada 2012 roku (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Jak dowiedziało się Radio TOK FM - hucznie zapowiadana przez lidera Ruchu impreza w ogóle się nie odbędzie. Piknik, planowany na 16 czerwca, miał być swego rodzaju konkurencją dla organizowanego przez SLD Kongresu Lewicy.
Rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek stwierdził, że jego partia "prawdopodobnie zrezygnuje" z pikniku, żeby "nie zaogniać i tak napiętej sytuacji między Ruchem Palikota a SLD".

Rzecznik Ruchu używa słowa "prawdopodobnie" - jednak wcześniej jego partyjna koleżanka Anna Grodzka w rozmowie z TOK FM stwierdziła jednoznacznie: - Nie będzie tego pikniku.

Grodzka dalej od Ruchu i bliżej SLD?

Odwołanie Pikniku to niejedyna "rysa" na wizerunku Ruchu Palikota. Anna Grodzka w rozmowie z TOK FM nie wyklucza, że wybierze się na organizowany przez SLD Kongres Lewicy. Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęła - ale tego nie wyklucza. Przypomnijmy - dla lidera Ruchu zaproszenia na Kongres zabrakło, jego obecność wykluczył Leszek Miller. - Blisko mi do Janusza Palikota, ale nie zawsze znajduję porozumienie ze wszystkimi posłami - mówi Grodzka. Jej zdaniem to sprawia, że wszyscy są "w nieustającym dialogu".

"Dostał zadyszki" - Miller o Palikocie

Szef SLD Leszek Miller na kolejne ruchy Ruchu Palikota patrzy z widoczną satysfakcją. Odwołanie Pikniku Wolności komentuje ironicznie. - Palikot zapowiadał, że będzie to wydarzenie, które przyćmi Kongres Lewicy. Widocznie zabrakło mu sił i ma zadyszkę - stwierdza szef SLD.

Zobacz także
 • Leszek Miller na pierwszomajowym pochodzie SLD i OPZZ Miller: Kwaśniewski zakłada polityczny kabaret. Wczoraj każdy widział, gdzie jest lewica
 • Leszek Miller Miller tłumaczy się z wpadki. "Nie byłem pewny, czy dokładnie wszystko powiem"
 • Janusz Palikot i Leszek Miller po podpisaniu porozumienia "Za Europą, przeciw faszyzmowi" 17 listopada 2012 r. Palikot: Miller torpeduje porozumienie z Kwaśniewskim. To absurdalne
Komentarze (50)
Palikot oddaje pole SLD. Jednak odwołuje Piknik Wolności. "Żeby nie zaognić konfliktu"
Zaloguj się
 • vikaromaniuta

  Oceniono 1 raz 1

  Czy jeszcze ktoś da się nabrać na "lewicowość" Palikota, Kwaśniewskiego i Siwca ? Europa + wystąp !

 • ce65

  Oceniono 1 raz 1

  Nie myslcie Panstwo ze SLD z Millerem tak szybko zejdzie ze sceny politycznej?? Ja nie bylbym taki pewien ze w nasdtepnych wyborach,,czerwona Lodz,, znowu nie wybierze Millera ?? Nie bylbym taki pewien! A to ze Miller garnie sie do kasowego stolka to pewnik,jemu absolutnie nie chodzi o ,,dobro narodu,, i uszczesliwienie go na sile,ale o pozniejsze zaczepienie sie do intratnej fuchy w parlamencie europejskim.Tak jak 99% tych ktorzy tam juz sa,a w przypadku Millera to KASA<KASA i jeszcze raz KASA,a pozniej az nadto godziwa emerytura!!!!!! A te jego i innych darmozjadow-usta pelne goloslownych frazesow do lamusa mozna wlozyc,potok slow,slowa,slowa bez pokrycia? A polacy wierza lub uwierza tak juz jest z naszym narodem,wybiora nie tego co powinni a pozniej narzekaja? Spojrzcie tylko jak sie garna do unjinego zlobu,jak sie sposobia do ,,zrobienia narodowi,,dobrze! Ze tylko Oni sa wlasnie tymi,na ktorych narod powinien glosowac w przyszlym roku,a Oni juz Was???????A przede wszystkim siebie i swoje rodziny,i oto chodzi,a nie dobro jakiegos tam narodu?? cicho ale o tym glosno sie nie mowi,grunt zeby nam bylo jak najlepiej,i bedzie jak wybiora! Co moze tak nie jest? A narod wierzacy ale nie myslacy i wybiera,syn Walesy,Kurski,Siwiec i wielu,wielu innych ktorych niestety nazwisk nie pamietam,z Pania Thum, ktora tak sie cieszy na kazdej paradzie Shumana,na czele.Oto wybrancy pozal sie Boze,naszego narodu?? KTO ICH WYBRAL??? NO KTO? Narodzie obudz sie z letargu,aby nie bylo za pozno,odrzuc tych cwaniakow ktorzy od tylu lat woza sie na karku naszego narodu,tych Kwasniewskich,Kaliszow,Czarzastych,Kwiatkowskich,Siwcow i dziesiatki innych,wszystkich opcji politycznych bez wyjatku.

 • zyks

  Oceniono 2 razy 2

  Jaka szkoda, pikniku nie będzie...:( Palikot w kropce. Żeby zwiększyć "oglądalność", musiałby wymyślić jakiś nowy super-ekstra-happening. Ale, z drugiej strony, dotarło pewnie w końcu do niego, że ludzie przez te happeningi przestali traktować go poważnie. I to jest właśnie ta zadyszka, o której Miller mówi. I tak xle, i tak niedobrze...:)

 • zygosz

  Oceniono 3 razy 1

  Znow blazny na scenie ,ale politycznej
  Dalej szukaja zwolennikow ,chca im
  zagrac nowa komedie polityczna .
  .

 • praw-dzic

  Oceniono 3 razy 1

  dwa błazny w polskiej polityce. Ile jeszcze wytrzymamy tego cyrku na lewicy i prawicy

 • anthrax_2

  Oceniono 9 razy -3

  Palikot już się ,,przejadł'' jak wszystkie oszołomy w historii
  Mogę się założyć o litra że nie wejdą do Sejmu choć osobiście wolałbym żeby weszli

 • mow_mi_stefan

  Oceniono 2 razy 2

  dwa media, dwa różne przekazy tvp.info/informacje/polska/rp-prawdopodobnie-odwola-piknik-wolnosci/11033528
  totalny brak obiektywizmu wydawnictw AGory

 • queserasera

  Oceniono 2 razy 2

  Miller - nasza, przeszłość i przyszłość... czyli cyrku ciąg dalszy!
  www.youtube.com/watch?v=t_JkUB75SPE&feature=player_embedded

 • gr_ub_y

  Oceniono 8 razy -4

  POwiedzmy sobie szczerze, to koniec Palikota w Polityce, na szczęscie już znudziło się mu.

  Teraz tylko Trybunał Stanu go czeka, bo żadnej innej przyszłości przed nim nie widzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje