Oburzony Brudziński do Olejnik: Pani pytanie o Smoleńsk jest idiotyczne. Obraża pamięć ofiar

09.05.2013 11:42
- To kto nam zabił prezydenta? Ruscy? - zapytała Monika Olejnik Joachima Brudzińskiego w Radiu ZET. Polityk nazwał to pytanie "idiotycznym", "niestosownym" i "obrażającym pamięć ofiar".
Starcie rozpoczęło się po słowach Brudzińskiego, który powiedział, że "teoria zamachu jest jedyną, w pełni spinającą poszczególne warianty tego, co naprawdę doprowadziło do tej katastrofy". - Ale nikt tego nie przesądza, to nie jest dogmat ani nakaz wiary czy niewiary - zastrzegł.

Olejnik: "Skoro to zamach, to kto go dokonał?"

- To kto nam zabił prezydenta? Ruscy? - powiedziała wtedy Monika Olejnik, ale Brudziński nie odpowiedział na pytanie, nazywając je "wrzutką nie na miejscu". - Skoro pan mówi, że był zamach, to ktoś musiał go dokonać. Nie krasnoludki, nie Marsjanie. Albo Rosjanie, albo Polacy, albo wspólnie Polacy i Rosjanie - uzasadniła.

Brudziński: "Po katastrofie płakała pani w tym studiu"

Poseł nadal nie chciał odpowiedzieć na to pytanie. - 10 kwietnia, parę godzin po tej katastrofie, w tym studiu pani płakała. Może pamiętając to wszystko, co wydarzyło się po 10 kwietnia, i to, co wtedy towarzyszyło nam wszystkim, nie rzucajmy takich idiotycznych pytań - mówił poseł PiS.

- To nie jest idiotyczne pytanie. Ono jest nokautujące. Ważne jest kto, kiedy i dlaczego. Wiemy "kiedy", wiemy "dlaczego", bo prezydent zagrażał po Gruzji, ale jeszcze nie wiemy "kto" - odpowiedziała Monika Olejnik. - Wierzę w to głęboko, że kiedyś niezawisła prokuratura i niezawisły sąd potwierdzi diagnozy i tezy, które dziś przedstawiają eksperci skupieni przez Antoniego Macierewicza, to wtedy będziemy szukać odpowiedzi na pytanie "kto" - powiedział Brudziński.

Zobacz także
Komentarze (286)
Zaloguj się
 • milorex10

  Oceniono 806 razy 678

  PiS obraża tych co zginęli w Smoleńsku. Niemal od początku uprawia polityczny taniec na smoleńskich grobach. Ci co tam zginęli niewiele ich obchodzą, czemu dali temu wyraz w Smoleńsku 10.04.2010 roku. Mimo, że kwiat polityczny PiS był zaledwie kilka kilometrów od katastrofy, chyba nikt z nich się nie pofatygował na to tragiczne miejsce. Nikt nie pomagał organizacyjnie np. przy identyfikacji ciał. Spokojnie wrócili do Warszawy, zjadając przedtem ciepły obiadek w smoleńskiej restauracji. Chyba od samego początku zaczęli knuć, jak katastrofę wykorzystać politycznie. Brylował w tym poseł Brudziński, obecnie bryluje Macierewicz. Takie jest całe towarzystwo PiS, pod przywództwem J. Kaczyńskiego.

 • fakiba

  Oceniono 721 razy 595

  Pani Olejnik chciała usłyszeć normalną odpowiedż od idioty który mówi tylko to co mu prezes z Antkiem napiszą na karteczce to nierealne

 • dundrub

  Oceniono 465 razy 395

  "teoria zamachu jest jedyną, w pełni spinającą poszczególne warianty tego, co naprawdę doprowadziło do tej katastrofy"

  Czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi w tym zdaniu? To kompletnie nielogiczny bełkot. Śpinanie rożnych wariantów???

 • 7ogamihcra

  Oceniono 389 razy 343

  Niektórzy eksperci Macierewicza uważają , że samolot był cały czas nie niżej jak 100 metrów.
  Trzeba chyba zobaczyć, czy przypadkiem nie ma go tam dalej.
  "Teoria zamachu jest jedyną w pełni spinającą poszczególne warianty"...raczej spina w pełni stado perfidnych podłych pisowskich trupojadów , a częściowo stado zwykłych wariatów.

 • litrahalf

  Oceniono 375 razy 319

  NIE MA ŻADNYCH EKSPERTYZ ZESPOŁU MACIREWICZA !!! Jeżeli ci "fachowcy' nie chcą przedstawić dokładnej drogi (razem z wszystkimi danymi i metodami, którymi się posłużyli) do prezentowanych wniosków nie ma mowy o ŻADNYCH ekspertyzach. Dopóki ten warunek nie zostanie spełniony to co mówią jest tyle samo warte co brednie paranoika.

 • fakiba

  Oceniono 345 razy 297

  Odpowiedż na pytanie kto mógł dokonać zamachu jest bardzo prosta ten kto na tym zyskiwał najwięcej a gdyby nie ta tragedia pisiory i prezes jeszcze egzystują na scenie politycznej

 • e-komentarz

  Oceniono 295 razy 253

  PISowska "niezawisła prokuratura i niezawisły sąd" już były.
  Większość pamięta jakie były "niezawisłe". To se ne vrati...
  Odpowiedzi odpowiedzi na pytanie "kto" udzielił niedawny wasz mecenas.
  Potwierdził tekst oficjalnego raportu: doc.rmf.pl/rmf_fm/store/rkm.pdf
  Powiedz Chimek co macie do zaoferowania społeczeństwu OPRÓCZ Smoleńska?..

 • chi_neng1

  Oceniono 295 razy 243

  To kto nam zabił prezydenta? Ruscy? - zapytała Monika Olejnik Joachima Brudzińskiego w Radiu ZET. Polityk nazwał to pytanie "idiotycznym", "niestosownym" i "obrażającym pamięć ofiar".

  Brudziński powiedział, że "teoria zamachu jest jedyną, w pełni spinającą poszczególne warianty tego, co naprawdę doprowadziło do tej katastrofy".

  Ku przypomninie i niezapomnieniu Rodakom

  :Przez trzy lata sluchalismy i sluchamy dalej, oblednych teorii szalonego Macierewicza, ze swita pacholkow przynaleznych Kaczynskiemu, ( wiedzionych w kagancach i na smyczach), i innych Gmyzow, tzw „celebrytow”!) , ogarnietych amokiem smolenskim. Wysluchiwalismy ich teorii i hipotez o helu, trotylu, brzozie i w koncu „o trzech takich..... co przezyli”, no i zamach, zamach, zamachach !

  1) „Zamach na prezydenta” Lecha Kaczynskiego – byl jako ten pierwszy, do tej pory!

  2) „Zamach gruzinski” – obecnie wysunal sie na czolowke!

  „Rod Kaczynskich, ich buta, megalomania oraz zadza wladzy, oraz niedoleznosc, nieudolnosc i zaniedbania Kancelarii Prezydenta L.Kaczynskiego, ponosza odpowiedzialnosc za zorganizowanie prywatnej wycieczki, wycieczki bez zaproszenia przez najwyzsze wladze innego panstwa. Tej wycieczki, ktora zakonczyla sie katastrofa. Katastrofa, ktora w oczach ww jest „dramatem calego panstwa”, „dramatem wymuszanym” na calym panstwie od 3 lat! Dramatem, bo „dokonano zaglady calej elity”; czytaj „morderstwa”, wg Macierewicza. A co najwazniejsze, w czasie tej „zaglady” „polegl” w niej prezydent Polski (Ten rycerz! - Don Quijote, ktory zamiast „pokonac wiatraki” sam” polegl”z wlasnej i nie przymusznej woli, na wlasne zyczenie, „polegl” wysadzony w powietrze lub dobity!).

  Faktycznym /autentycznym„zamachem”, wg mnie, jest szatanski, opracowany z premedytacja, na zimno i z wyrachowaniem, plan psychopaty „Pajaka”, ktory „pajecza siecia” otacza/osnuwa coraz wieksze kregi „zawlaszczaniem wszystkiego co historyczne”, ”co swiete”, „zawlaszczaniem tego, co jest rdzeniem/sercem naszej Ojczyzny– Jej Polskosc”.

  Czyli, ja widze tutaj jasno i klarownie„Zamach Klanu Kaczynskich”na cala Polske!

  1) „Zamach na pamiec poleglych w Katyniu” – jest, w moich oczach, pierwszym „zawlaszczeniem tego co swiete i historyczne” – w celu przypodobania sie wyborcom i zdobycia ich glosow!

  2) „Zamach na Wawel/powypadkowy” – w nagrode dla tego” meczennika, ktory polegl” w sluzbie ojczyznie - z udzialem LMMJ Kaczynskich oraz Dziwisza!

  3) „Zamach na Jasna Gore, Czestochowe” – z czynnym udzialem paulinow, sekty rydzykowej, egzorcystow, Episkopatu, purpuratow i klechow na ambonach, a takze niejakich niezaleznych czy niepoprawnych, ale solidarnych, szmatlawcow i innych brukowcow !

  4) „Zamach na Krakowskie Przedmiescie” - z celem zdobycia Palacu Prezydenckiego dla lidera Kaczego Grodu – Kaczynskiego Drugiego Wielkiego lub Marty z „parciem na szklo” !

  5) „Zamach na Swiat Akademicki, Edukacyjny, Kulturalny z Artystycznym” - przy czynnym udziale akedemikow /profesorow , naukowcow,polito- i socjologow, artystow roznej masci, ktorzy w tym „tancu na trumnach” tez chca ubic kariere, chca zablysnac, widzac swoja szanse !

 • takisobiestatystyk

  Oceniono 191 razy 163

  Monice Olejnik czasami zdarzają się głupie pytania, choć nie tym razem. CZASAMI. Natomiast Brudzińskiemu "zdarzają się" zawsze totalnie głupie odpowiedzi. ZAWSZE.

  Podejrzewam, że gdyby zapytać go o pogodę albo o godzinę - też odpowiedziałby idiotycznie. Bo to jest po prostu kompletny debil.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje