Związki partnerskie i tzw. reforma Gowina tematami spotkania Tuska z klubem PO

08.05.2013 21:13
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Związki partnerskie, zmiana prawa dot. ogrodów działkowych, likwidacja części sądów rejonowych, czyli tzw. reforma Gowina, a także sprawy programowe, w tym jednomandatowe okręgi wyborcze, to główne tematy dzisiejszego spotkania premiera Donalda Tuska z klubem PO.
- Dyskutowaliśmy o tematach bieżących - m.in. o związkach partnerskich, o sądach rejonowych (reformie Jarosława Gowina - red.) i o ogrodach działkowych - powiedział po spotkaniu szef klubu PO Rafał Grupiński. Również rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że dyskusja dotyczyła spraw bieżących.

Źródła PAP w PO poinformowały, że "w najbliższym czasie" zostanie przedstawiony jeden projekt ustawy dotyczącej związków partnerskich. - To będzie jeden projekt, będziemy pracować nad jednym. Materiałem wyjściowym będzie projekt przygotowany przez Artura Dunina i Jerzego Kozdronia - powiedziały źródła we władzach partii.

Artur Dunin - autor klubowego projektu o związkach, który został odrzucony w głosowaniu w styczniu m.in. głosami części posłów PO - przygotował projekt ustawy o "umowie partnerskiej", który daje partnerom możliwość ustalenia wspólnoty majątkowej, dziedziczenia po sobie oraz ustalenia obowiązku alimentacyjnego. Z kolei konserwatyści nie godzą się na takie rozwiązania, dlatego przygotowali własny projekt ustawy, który wprowadza kategorię "wspólnego pożycia".

Zobacz także
Komentarze (49)
Zaloguj się
 • luketjorself

  Oceniono 106 razy 62

  Związki partnerskie i ogródki działkowe...? A o bezrobociu absolwentów szkół wyższych, głodowych pensjach młodych ludzi, umowach śmieciowych, zarzynaniu podatkami małych przedsiębiorców... ktoś wspomniał?

 • kalebas

  Oceniono 82 razy 28

  Zaglądanie w odbyty - to zajęcie elity.

 • aleksy_zorba

  Oceniono 31 razy 15

  ostanio odbyly sie manifestacje dzialkowcow przed biurami pelo przeciwko ich ustawie..
  jakos cisza na ten temat..

 • 31.februarius

  Oceniono 32 razy 14

  Tusk spotkał się z klubem PO, bo już trochę za sobą stęsknili.

 • bronek_pierdola

  Oceniono 19 razy 13

  ustalaja gdzie wyslac Niesiola po szczaw,a Nowaka po biedronki

 • illuminatus2

  Oceniono 63 razy 9

  Typowe. Unia milionowe kary nakłada za niegospodarność tych idiotów pełowskich a ci jedyne co mają do obgadania to ustawa o pederalicji. KU...AA , kto na nich głosował ? Gdzie wy mieliście łeb ???

 • kruk51

  Oceniono 12 razy 8

  Szanowna Platformo ! Tematami zastępczymi dupy nie uratujecie ! Nie do Was należy ustalanie kto z kim śpi
  i czy ma to tego prawo ! Zapieprzyliście gospodarkę narodową , służbę zdrowia zniszczyliście, ustawa emerytalna do dupy, bezrobocie gigantyczne, upadające szkolnictwo. Ze wszystkiego zdarliście narodowe pieniądze i zmarnowaliście ! A teraz jest za późno na kokieterię i udawanie, ze nic się nie stało ! Trzeba ponieść konsekwencję swojej głupoty, nieuctwa, pazerności i rozrzutności pieniędzy publicznych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje