Związki partnerskie i tzw. reforma Gowina tematami spotkania Tuska z klubem PO

08.05.2013 21:13
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Związki partnerskie, zmiana prawa dot. ogrodów działkowych, likwidacja części sądów rejonowych, czyli tzw. reforma Gowina, a także sprawy programowe, w tym jednomandatowe okręgi wyborcze, to główne tematy dzisiejszego spotkania premiera Donalda Tuska z klubem PO.
- Dyskutowaliśmy o tematach bieżących - m.in. o związkach partnerskich, o sądach rejonowych (reformie Jarosława Gowina - red.) i o ogrodach działkowych - powiedział po spotkaniu szef klubu PO Rafał Grupiński. Również rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że dyskusja dotyczyła spraw bieżących.

Źródła PAP w PO poinformowały, że "w najbliższym czasie" zostanie przedstawiony jeden projekt ustawy dotyczącej związków partnerskich. - To będzie jeden projekt, będziemy pracować nad jednym. Materiałem wyjściowym będzie projekt przygotowany przez Artura Dunina i Jerzego Kozdronia - powiedziały źródła we władzach partii.

Artur Dunin - autor klubowego projektu o związkach, który został odrzucony w głosowaniu w styczniu m.in. głosami części posłów PO - przygotował projekt ustawy o "umowie partnerskiej", który daje partnerom możliwość ustalenia wspólnoty majątkowej, dziedziczenia po sobie oraz ustalenia obowiązku alimentacyjnego. Z kolei konserwatyści nie godzą się na takie rozwiązania, dlatego przygotowali własny projekt ustawy, który wprowadza kategorię "wspólnego pożycia".

Zobacz także
Komentarze (49)
Związki partnerskie i tzw. reforma Gowina tematami spotkania Tuska z klubem PO
Zaloguj się
 • polak_imam_polskie_obowiazki

  Oceniono 3 razy 1

  Eureka !
  Coraz wiecej Polakow juz wie ,ze walka” PiS , PO RP, SLD ,PSL ,jest inscenizowana. Te polityczne mafie służą temu samemu panu – Zachodowi, Unii, USA i Izraelowi (kolejność niekoniecznie jak podana). Ta inscenizowana, wzbudzająca emocje milionów Polaków „walka” ma odwrócić uwagę społeczeństwa od faktu, że te mafie grają tak naprawdą w tej samej drużynie. Naczelną ich zasadą działania jest polityka wykluczania partii i polityków nieagenturalnych - obojętne kto z nas rządzi, a kto jest „tylko” liderem opozycji. Ważne jest, aby nie dopuścić do polityki ugrupowań i polityków nieagenturalnych i niekoszernych .

 • illuminatus2

  Oceniono 1 raz 1

  vod.gazetapolska.pl/4131-minister-rolnictwa-pograza-donalda-tuska
  Kolejna aferka. Tusek dawno wiedział o nałożonej karze i teraz jeszcze kłamie jak pies że zrobi wszystko żeby karę zmniejszyć a prawda jest taka że już dawno te pieniądze są spisane na straty.

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz 1

  Związki partnerskie nie są ważkim problemem, kto chce ten ma to uregulowane i nie ma potrzeby dzielić tego na kategorie a o związkach homo niech dyskutują zainteresowani w osobnych debatach.
  Likwidacja ogródków działkowych będzie miała sens gdy zlikwiduje się abonament RTV, przywileje emerytalne różnych grup zawodowych a przynajmniej niech je sobie finansują z własnych składek, swego czasu wyprzedano mieszkania komunalne za symboliczne pieniądze zamiast zainwestować w młode roczniki wchodzące w życie, stare wyburzyć i zbudować nowe, tak jak w Niemczech.
  JOW-y sprawdzają się w samorządach ale w wyborach do Sejmu już bym nie ryzykował bo albo większość zdobędzie jedno ugrupowanie, co może nieść różne zagrożenia albo Sejm pójdzie w rozsypkę i nic konstruktywnego nie zdziała a wybory wcześniejsze niemal pewne co pół roku.

 • 1neo1

  Oceniono 5 razy 3

  Jeszcze kilka lat I bedziecie sie spotykać w Zakładzie Karnym drodzy POlitycy Platformy - cieszcie sie dopóki możecie wolnościa...

 • malutkipistolecik

  Oceniono 5 razy -5

  Szanowna gazeto.pl. Udostępniając swoje łamy podłym ludziom przyczyniasz się do rozpowszechniania nienawiści. Dajcie przykład, poinformujcie prokuraturę od razu doręczając IP.

 • tytanowa_mrowka

  Oceniono 2 razy 2

  Prędzej kaktus przejdzie przez ucho igielne, niż koyciarze dopuszczą do wyborów (JOW). Jedyne na co pozwolą i to niechętnie to głosowanie. Wybiorą to oni się sami.

 • folwark_polski

  Oceniono 4 razy 2

  Tusk jest zdeterminowany aby dać jak najwięcej partyjnym kolesiom zarobić i upodlić naród Polski dla chwały partyjnej i stołka w mafijnej brukseli

 • gienek.pl

  Oceniono 8 razy 2

  Najbardziej zakłamany i zboczony premier w historii tego kraju. Jest tak tępy, że nie rozumie, że właśnie przez zboczeńców przegra wybory.

 • zeldox

  Oceniono 6 razy 0

  dopóki w Polsce będą rządzić przestraszeni ostrobramscy, dopóty o związkach partnerskich będzie się mówić wyłącznie w czasie przyszłym. A jak już "wypracują", to bezużytecznego śmiecia, z którego nikt nie będzie chciał skorzystać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje