Sąd apelacyjny utrzymał wyrok czterech lat dla Berlusconiego. Obrona: Sąd jest uprzedzony

08.05.2013 19:44
Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi (Fot. REMO CASILLI REUTERS)

Sąd apelacyjny w Mediolanie utrzymał wyrok 4 lat więzienia dla byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, wydany w październiku zeszłego roku w procesie w sprawie oszustw przy zakupie praw do emisji w jego telewizji Mediaset.
Obrona Berlusconiego zapowiedziała skierowanie sprawy do Sądu Najwyższego. Jego adwokat Niccolo Ghedini oświadczył, że mediolański sąd jest uprzedzony do byłego szefa rządu.

Politycy jego partii Lud Wolności nazywają wyrok sądu apelacyjnego absurdalnym i przypominają, że Berlusconi jest jednym z największych podatników w kraju.

Sprawa dotyczy lat 2001-2004 i zakupu przez należący do Berlusconiego telewizyjny koncern Mediaset praw do emisji seriali oraz filmów. Transakcje te odbywały się przy udziale amerykańskiego pośrednika. Według sądu podczas tych operacji finansowych, przeprowadzanych w rajach podatkowych, doszło do oszustw podatkowych na ogromną skalę. Szacuje się, że przed fiskusem Berlusconi jako właściciel Mediaset ukrył około 20 milionów euro. Wraz z wyrokiem z 26 października 2012 sąd pierwszej instancji nakazał mu zapłacenie 10 milionów euro z należnej sumy.

76-letni Berlusconi, zasiadający obecnie w Senacie Włoch, ma za sobą około 30 postępowań sądowych w różnych sprawach. Na ogół były one umarzane z powodu przedawnienia. Jeszcze jeden proces, również w Mediolanie, toczy się obecnie. Berlusconi oskarżony jest o korzystanie z prostytucji nieletnich i nadużycie władzy.

Zobacz także
Komentarze (56)
Sąd apelacyjny utrzymał wyrok czterech lat dla Berlusconiego. Obrona: Sąd jest uprzedzony
Zaloguj się
 • pawlan

  Oceniono 1 raz -1

  Ten mafiozo i tak siedzieć nie pójdzie.

 • ce65

  Oceniono 1 raz 1

  To jest wloska operetka,w istocie ten czlowiek nie bedzie siedzial w prawdziwym,pierdlu nawet 10ciu minut,za duzo ma kasy? i moznowladcow? Podobnie jest w calej [niby zjednoczonej]Europie,tacy ludzie nawet jak by ukradli miliony euro,nie beda ani dnia siedziec w wiezieniu!! To sa ludzie WYBRANI i NIETYKALNI i im takie wyroki to lataja,wiecie jak i gdzie?????

 • canabissativa

  Oceniono 1 raz 1

  biedaczek, przeciez i tak nie pójdzie siedziec , na ch... ta farsa?

 • josif47

  Oceniono 3 razy 1

  Stary satyr

 • filut

  Oceniono 2 razy 0

  Jak mu koledzy, w celi, zorganizują bunga-bunga, to się ubawi jak nigdy dotąd :O

 • dublet

  Oceniono 3 razy -1

  Tam też są pisiory! Wyrok nie po ich myśli to "sąd jest uprzedzony".

 • kawiarniany.filozof

  Oceniono 5 razy 1

  O, nawet we Włoszech czasem bywa sprawiedliwość. Może już czas i na pozostałych jemu podobnych, którzy od kilkudziesięciu lat robią z Włoch jeden wielki rozpi....lnik?

 • cezaryk

  Oceniono 16 razy 12

  TU mi hamburger z kolcami wyrośnie jeśli mafiozo Berlusconi odsiedzi choć jeden dzień.

 • oryntagon

  Oceniono 5 razy 3

  Ciekawe jak orzekłby ten sąd w sprawie posłanki Sawickiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje