SP chce ukarania Hofmana za: "Mam nadzieję, że wyborcy rozstrzelają go przy urnie"

08.05.2013 13:39
Adam Hofman

Adam Hofman (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Solidarna Polska zwróci się do sejmowej komisji etyki poselskiej o ukaranie rzecznika PiS Adama Hofmana za jego wypowiedź dotyczącą lidera SP Zbigniewa Ziobry. - Mam nadzieję, że wyborcy rozstrzelają go przy urnie - mówił Hofman w TVP Info. Według posłów Solidarnej Polski, to przykład używania mowy nienawiści do walki z konkurencją polityczną.
Chodzi o środową wypowiedź Hofmana w TVP Info. Rzecznik PiS poinformował, że b. pełnomocnika prezesa PiS mecenasa Rafała Rogalskiego przyprowadził do Jarosława Kaczyńskiego jeden ze współpracowników Zbigniewa Ziobry. - Mam nadzieję, że wyborcy rozstrzelają go przy urnie - mówił Hofman. - Rzecznik dużej partii opozycyjnej nie powinien używać do walki z konkurentami - nie przeciwnikami a konkurentami - tak prymitywnych i brutalnych słów - powiedziała w środę na konferencji prasowej w Sejmie posłanka SP Beata Kempa. Przekonywała, że użycie słowa "rozstrzelać" prowadzi do eskalacji nienawiści w stosunku do polityków SP i może prowadzić do "bardzo negatywnych skutków".

Jak mówiła, ona sama otrzymuje pogróżki "bardzo poważanego kalibru". Stąd - zapowiedziała - SP nie będzie tolerować tego typu języka przez rzeczników i przywódców partyjnych oraz osoby publiczne. - Dlatego zdecydowałam się dzisiaj skierować sprawę wypowiedzi Adama Hofmana do komisji etyki poselskiej z prośbą o ukaranie - zaznaczyła.

"Wystarczy dać osobie niezrównoważonej broń..."

Dziennikarze zwrócili uwagę, że Hofman w tej samej audycji mówił o "rozstrzeliwaniu", że "to ironia i sarkazm" i że nie można tych słów traktować wprost. - Rozstrzelać można w każdej sytuacji, wystarczy dać osobie niezrównoważonej broń, ona może to zrobić pod urną wyborczą, w biurze poselskim, na ulicy - odparła Kempa. Przypomniała też historię Marka Rosiaka, który został zastrzelony w biurze poselskim PiS w Łodzi.

- Nawoływanie do rozstrzelania, a potem wycofywanie się z tych słów jest dla mnie nie do przyjęcia - dodała posłanka. Zaznaczyła, że inni politycy PiS też "pozwalają sobie na wycieczki" w stosunku do polityków SP. W jej przekonaniu panuje "przyzwolenie kierownictwa PiS" na tego typu zachowania. - Nie może być tak, byśmy po tym, co się stało w Łodzi, w ten sposób prowadzili politykę - oceniła Kempa. - Apeluję serdecznie do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aby postawił tamę temu - podkreśliła.

Tomasz Górski z Solidarnej Polski przekonywał, że w jego klubie nie ma obowiązku, by wierzyć w jedną koncepcję wyjaśniania katastrofy smoleńskiej. - Adam Hofman widać w swoich emocjach próbuje narzucić swój tok myślenia nie tylko posłom PiS, ale i innym partiom. My się z tym nie zgadzamy; podtrzymujemy swój wniosek o ustanowienie międzynarodowej komisji w tej sprawie, a nie narzucanie swojego zdania wszystkim ludziom w Polsce - dodał.

Zobacz także
Komentarze (235)
SP chce ukarania Hofmana za: "Mam nadzieję, że wyborcy rozstrzelają go przy urnie"
Zaloguj się
 • topiramax

  0

  Czyli, że "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie"????

 • m.arco

  Oceniono 1 raz 1

  Sądzę,że Hoffman trochę przesadził, nie zawsze podobają mi się takie wypowiedzi polityków PiS-u ale i ,,SP" również tym bardziej,że taka wojna służy łajdakom z Europy Plus od Palikota.

 • szczuras99

  Oceniono 1 raz -1

  Przeciez wyborcy PiSu to te same debile co wyborcy SP , nikt nikogo nie bedzie rozstrzeliwal w tym gronie .

 • costa3500

  Oceniono 2 razy 2

  ZERO robi wszystko aby zaistnieć,jak na razie to mu się udaje jego śmieszna partyjka ma całe 2 % poparcia w narodzie.

 • szary-polak

  Oceniono 4 razy 2

  Ziobro, Hofman, Kaczyński, Macierewicz, Rydzyk, Pawłowicz, Brudziński, Sakiewicz...itd...itp to osobnicy zrodzeni w tym samym szambie.... Teraz rzucili się sobie do gardeł, złapali za kudły, jak to w burdelu !!!
  A niech się tałatajstwo zagryzie...Polska odetchnie !

 • zigzaur

  Oceniono 4 razy 2

  Przy urnie? Może raczej przy urynie.
  To jest partia monotematyczna: pisuar, kaczka, Siuśki, zamach.

 • bajo-bongo

  Oceniono 5 razy 3

  Hofman to pajac, ale podoba mi się jak pisory się żrą....

 • rajmund.siewierny

  Oceniono 3 razy 3

  Szkoda, że profesor Leszek Kaczyński tego nie dożył ! Cóż z wódka jeszcze nikt nie wygrał ...

 • kleklektyk

  Oceniono 4 razy 0

  Przedtem była jedna wataha, teraz są dwie. I gryzą się nawzajem jak wściekłe. Może Radek jednak miał rację? Może leśniczy, pardon, gajowy powinien coś z tym zrobić?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje