SP chce ukarania Hofmana za: "Mam nadzieję, że wyborcy rozstrzelają go przy urnie"

08.05.2013 13:39
Adam Hofman

Adam Hofman (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Solidarna Polska zwróci się do sejmowej komisji etyki poselskiej o ukaranie rzecznika PiS Adama Hofmana za jego wypowiedź dotyczącą lidera SP Zbigniewa Ziobry. - Mam nadzieję, że wyborcy rozstrzelają go przy urnie - mówił Hofman w TVP Info. Według posłów Solidarnej Polski, to przykład używania mowy nienawiści do walki z konkurencją polityczną.
Chodzi o środową wypowiedź Hofmana w TVP Info. Rzecznik PiS poinformował, że b. pełnomocnika prezesa PiS mecenasa Rafała Rogalskiego przyprowadził do Jarosława Kaczyńskiego jeden ze współpracowników Zbigniewa Ziobry. - Mam nadzieję, że wyborcy rozstrzelają go przy urnie - mówił Hofman. - Rzecznik dużej partii opozycyjnej nie powinien używać do walki z konkurentami - nie przeciwnikami a konkurentami - tak prymitywnych i brutalnych słów - powiedziała w środę na konferencji prasowej w Sejmie posłanka SP Beata Kempa. Przekonywała, że użycie słowa "rozstrzelać" prowadzi do eskalacji nienawiści w stosunku do polityków SP i może prowadzić do "bardzo negatywnych skutków".

Jak mówiła, ona sama otrzymuje pogróżki "bardzo poważanego kalibru". Stąd - zapowiedziała - SP nie będzie tolerować tego typu języka przez rzeczników i przywódców partyjnych oraz osoby publiczne. - Dlatego zdecydowałam się dzisiaj skierować sprawę wypowiedzi Adama Hofmana do komisji etyki poselskiej z prośbą o ukaranie - zaznaczyła.

"Wystarczy dać osobie niezrównoważonej broń..."

Dziennikarze zwrócili uwagę, że Hofman w tej samej audycji mówił o "rozstrzeliwaniu", że "to ironia i sarkazm" i że nie można tych słów traktować wprost. - Rozstrzelać można w każdej sytuacji, wystarczy dać osobie niezrównoważonej broń, ona może to zrobić pod urną wyborczą, w biurze poselskim, na ulicy - odparła Kempa. Przypomniała też historię Marka Rosiaka, który został zastrzelony w biurze poselskim PiS w Łodzi.

- Nawoływanie do rozstrzelania, a potem wycofywanie się z tych słów jest dla mnie nie do przyjęcia - dodała posłanka. Zaznaczyła, że inni politycy PiS też "pozwalają sobie na wycieczki" w stosunku do polityków SP. W jej przekonaniu panuje "przyzwolenie kierownictwa PiS" na tego typu zachowania. - Nie może być tak, byśmy po tym, co się stało w Łodzi, w ten sposób prowadzili politykę - oceniła Kempa. - Apeluję serdecznie do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aby postawił tamę temu - podkreśliła.

Tomasz Górski z Solidarnej Polski przekonywał, że w jego klubie nie ma obowiązku, by wierzyć w jedną koncepcję wyjaśniania katastrofy smoleńskiej. - Adam Hofman widać w swoich emocjach próbuje narzucić swój tok myślenia nie tylko posłom PiS, ale i innym partiom. My się z tym nie zgadzamy; podtrzymujemy swój wniosek o ustanowienie międzynarodowej komisji w tej sprawie, a nie narzucanie swojego zdania wszystkim ludziom w Polsce - dodał.

Zobacz także
Komentarze (235)
Zaloguj się
 • unnabujp

  Oceniono 456 razy 400

  To miod na lany na moje serce: PiSiornia we wlasnym gronie oklada sie ryjami.

 • lileo

  Oceniono 309 razy 297

  Zdumiewa mnie to obmierzłe stworzenie. Nawet nie próbuje w tej polityce być polityczny. Obnosi się z tą odpychającą cyniczną paszczą, butą, chamstwem i jest dumny ze swojej nędzy moralnej. Największa ohyda na scenie politycznej. Pilot sam przełącza kanał, na którym to indywiduum zatruwa atmosferę.

 • piemont12

  Oceniono 280 razy 244

  Ten cham, Hofman, wczoraj u M.Olejnik,warcie pomawiał premiera Tuska, że to on nakazał mówić Rogalskiemu, to co ten mówił...Tu powinna wkroczyć prokuratura !!!

 • szczerbathy

  Oceniono 202 razy 186

  hofman niech uważa żeby jego ktoś nie upolował, strasznie adaś ostatnimi czasy się rozszczekał

 • piemont12

  Oceniono 141 razy 137

  Ta wesz,Hofman, jest dziwnie chroniona przez Dziennikarzy....A wystarczyło by spytać tego palanta, o przekręty jego żony, która wyłudziła z ZUS-u kilkaset tysiecy złotych... Hofman by się sfajdał w portki !

 • jerjar

  Oceniono 156 razy 134

  Jakkolwiek są to gady z tego samego lęgu co PiS, należy zauważyć, że SP to kanapa śmiertelnie poważna, z byle goownem gotowa lecieć do prokuratury albo do Komisji Etyki.

  Gdyby kiedykolwiek doszli do władzy, zakazaliby na pewno kabaretów, a w miłym akcie prokreacji dopuścili tylko pozycję podstawową. Z obowiązkowym "Tak mi dopomóż..." na koniec.

 • druit

  Oceniono 133 razy 115

  z prawnego punktu widzenia jest to przestepstwo - nawolywanie do morderstwa. dlaczego prokuratura nie zajela sie tym, tym bardziej ze owe nawolywanie odnosi sie do posla PE. daleko mi do bronienia ziobry, ktorego miejsce jest przed trybunalem stanu... ale nie mozna tolerowac przestepstwa nawowywania do morderstwa! albo zyjemy w panstwie prawa i nie dajemy robic z ojczyzny prywatnego ku...dolka pissu albo mamy co mamy.

 • justice44

  Oceniono 92 razy 84

  Dożywotnia beka z wieprza!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje