23-latek, który brutalnie pobił księdza, został zatrzymany. Duchowny nadal nieprzytomny

08.05.2013 11:16
Policyjny radiowóz

Policyjny radiowóz (Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta)

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu skarżyskiego, podejrzewanego o brutalną napaść na księdza - poinformował podkomisarz Grzegorz Dudek z komendy wojewódzkiej policji w Kielcach. Pobity ksiądz nadal jest nieprzytomny.
- Podejrzewany 23-latek wstępnie przyznał się do winy, przypuszczamy jednak, że nie działał sam - powiedział Dudek. Zaznaczył, że z obrażeń, jakie odniósł duchowny, wynika, że napaść była niezwykle brutalna.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem przy budynkach należących do sióstr zakonnych w Suchedniowie (Świętokrzyskie). 50-letni ksiądz został znaleziony w poniedziałek ok. godz. 20. - Duchowny cały czas jest nieprzytomny, dlatego nadal nie możemy go przesłuchać - wyjaśnił Dudek.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że duchowny mógł nakryć włamywaczy na gorącym uczynku i dlatego został dotkliwie pobity. Ustalono, że z budynków zginęły dwa rowery. - W dalszym ciągu apelujemy o pomoc wszystkich, którzy mogą nam pomóc w ustaleniu szczegółów zdarzenia - zaznaczył Dudek.

Zobacz także
  • Proboszcz namawiał nastolatka do samobójstwa i częstował narkotykami
  • Zabijał z nienawiści do księży. Ruszył proces

Najnowsze informacje