Stefan Niesiołowski żarliwie broni Nowaka: Ja też pożyczałem rower

08.05.2013 09:08
Stefan Niesiołowski

Stefan Niesiołowski (Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta)

Stefan Niesiołowski w Radiu Zet bronił Sławomira Nowaka. - To świetny minister. Zegarki? Ja też pożyczałem rower i nie wpisywałem go do deklaracji majątkowej - powiedział.
- Ja pożyczałem wielokrotnie rower od kolegi i nikt się tym nie zajmuje. Wielokrotnie, proszę państwa, pożyczałem rower! Jak gdzieś jadę, to nie taszczę za sobą, tylko tam pożyczam i jeżdżę. I nie wpisywałem go do deklaracji majątkowej - powiedział Stefan Niesiołowski pytany przez Monikę Olejnik o sprawę zegarków ministra Nowaka.

To świetny minister, wszędzie autostrady

- Nowak jest świetnym ministrem i nie jest ministrem od zegarków, tylko od dróg - irytował się Niesiołowski. Stwierdził, że Nowak sam powinien tę sprawę wyjaśnić.

- Gdziekolwiek się w Polsce wyjedzie, natrafia się na jakąś autostradę czy linię kolejową, za które dziś odpowiada minister Nowak - chwalił partyjnego kolegę.

Niesiołowski przyznał jednak, że CBA powinno sprawdzić ewentualne nieprawidłowości w przeprowadzanych przetargach. - Niech tym się zajmą, a nie tym, jaki zegarek nosił minister Nowak - podsumował.

Minister wymienia się zegarkami

O sprawie Sławomira Nowaka napisał Wprost. Dziennikarze tygodnika skrupulatnie wymienili, jakie zegarki nosi minister. Według wyliczeń tytuły, w sumie są warte ok. 70 tys. złotych. Autorzy artykułu twierdzą, że Sławomir Nowak "wymienia się zegarkami" z biznesmenem - Piotrem Wawrzynowiczem.

Co o zegarkach mówi sam minister? "Oddam je Tygodnikowi Wprost, po cenach, które zadeklarował w artykule (poza prezentem - pamiątką od żony i rodziców), a całkowity dochód z tej transakcji przeznaczę na wsparcie fundacji opiekujących się ofiarami wypadków drogowych" - zaproponował.

Więcej na stronie "Radia Zet "

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (73)
Zaloguj się
 • szulcu1306

  Oceniono 162 razy 128

  Ja też, ale:
  1. Rower nie kosztował 30 tysięcy PLN
  2. Kolega nie miał żadnej korzyści w jego pożyczaniu

  Idź jeść szczaw gdzie indziej.

 • dyrdy.mal

  Oceniono 93 razy 87

  Cos pieknego - kolesiostwo w najgorszym tego slowa znaczeniu. Pozyczac rower od kolegi to to samo co "pozyczac" zegarek za kilkadziesiat tysiecy od kogos, z kim sie robi interesy w imieniu panstwa. Slyszeliscie panowie o konflikcie interesow? Czy jest Wam to w polskiej sitwie zupelnie obcy zwrot?
  "Nowak jest świetnym ministrem i nie jest ministrem od zegarków, tylko od dróg" - to gratuluje. Jak jezdze polskimi drogami to doskonale widze jak swietny musi byc ten minister.
  Przeciez ten kraj to parodia panstwa....

 • dziadekjam

  Oceniono 82 razy 58

  "- Ja pożyczałem wielokrotnie rower od kolegi i nikt się tym nie zajmuje."
  =======================================================
  Może dlatego, że go oddawałeś, a nie proponowałeś do ewentualnej sprzedaży na cele dobroczynne, jak to Nowak proponował zrobić z "pożyczonymi" zegarkami. Czujesz bluesa Niesiołek?
  A tak z innej beczki, to ten rower musiał być nieźle zdezelowany, skoro kolega zdecydował się go pożyczyć :-(

 • andrzej.frant

  Oceniono 65 razy 49

  Czy ktoś jeszcze Stefka Burczymuchę traktuje poważnie ?

 • jack20

  Oceniono 75 razy 43

  Jakim CUDEM ten durny jebn... cep jest profesorem ?? Chyba solidaruchy jak komuchy niegdys tytulem zaslug ten tytul gnidzie nadaly. !! pytane za co ?? Za podp... kolegow na przesluchaniach czy MITYCZNEJ probie wysadzenia pomnika lenina. Bezgranicznie glupi palant. iako czlowiek GNIDA.

 • cortez512

  Oceniono 52 razy 40

  Stefcio podobno kiedyś podczas przesłuchania pożyczył swoją wiedzę i co ??? można ? - można !
  ale najlepsze jest to: .... Gdziekolwiek się w Polsce wyjedzie, natrafia się na jakąś autostradę czy linię kolejową" ...... o kur by zapiał ....w jakich luksusach przyszło nam żyć.
  Niesioł już dawno powinien być hospitalizowany.

 • cezbak

  Oceniono 37 razy 31

  " całkowity dochód z tej transakcji przeznaczę na wsparcie fundacji opiekujących się ofiarami wypadków drogowych" - mniej więcej tak samo wierzę w tę deklarację jak w obietnicę, że wpływy z mandatów pójdą na drogi.
  A w kwestii dróg - chętnie bym się dowiedział co się dzieje z odcinkami A! między Toruniem a Kowalem, bo jak na razie pomimo ogłoszenia, że wybrano firmy mające je zakończyć to tylko wiatr tam hula.

 • tutkarz

  Oceniono 59 razy 31

  Niesiołowski CHWALI Nowaka za drogi? To ja chyba w innym kraju się przemieszczam bo dziur więcej jak w serze szwajcarskim które do dzisiaj po zimie nie zostały załatane. Drogi w Polsce są ruiną a nawet te kilka nowych odcinków też ma już jakieś wady. No ale dobry kłamca wszystko potrafi przedstawić w dobrym świetle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje