Jedlina-Zdrój: Wybuch gazu. Dwie osoby nie żyją

08.05.2013 07:43

Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

Dwie osoby zginęły wczesnym ranem w jednym z mieszkań w Jedlinie-Zdrój koło Wałbrzycha w wyniku wybuchu butli z gazem.
Do wybuchu doszło ok. godz. 6 na drugim piętrze trzykondygnacyjnej poniemieckiej kamienicy na ul. Górniczej. Wybuch spowodował pożar, który całkowicie zniszczył mieszkanie. Dwie kobiety zmarły na miejscu. Jedna z nich prawdopodobnie zatruła się dymem.

Na miejscu interweniowało siedem zastępów straży pożarnej. W tej chwili są tam technicy policyjni i prokurator, którzy prowadzą czynności dochodzeniowe. Budynek został już sprawdzony przez pracowników nadzoru budowlanego. Na jednej ze ścian między drugim a trzecim piętrem pojawiły się pęknięcia i będzie ona musiała zostać wyburzona. Oznacza to, że ponad 20 osób, które ewakuowano z kamienicy nie będzie mogło wrócić do swoich mieszkań, gdyż byłoby to zbyt niebezpieczne.

Cześć lokatorów znalazła już schronienie u swoich rodzin, natomiast pozostałym zostały wynajęte pokoje gościnne w jednym z pensjonatów na terenie miasta.

Komentarze (2)
Jedlina-Zdrój: Wybuch gazu. Dwie osoby nie żyją
Zaloguj się
 • grazynax1956

  Oceniono 2 razy 2

  Ja mam czujnik gazu w systemie alarmowym i jestem spokojna, że jak zacznie się ulatniać gaz, to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną. Opłacam tylko 20 zł miesięcznej składki w Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa. Oprócz tego pilnują całą dobę czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania!

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 4

  "Gaz wybuchł na drugim piętrze trzykondygnacyjnej poniemieckiej kamienicy na ul. Górniczej."
  ========================================================================
  Czemu służy informacja o tym, że kamienica była "poniemiecka"? Ciekawe jak by została odebrana we Francji informacja o "poniemieckiej kamienicy" np. w Strasburgu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje