Włochy: Wypadek w porcie w Genui. Co najmniej 3 zabitych

08.05.2013 07:26
Rozbity kontenerowiec w porcie w Genui

Rozbity kontenerowiec w porcie w Genui (Fot. ALESSANDRO GAROFALO REUTERS)

- Co najmniej 3 osoby zginęły, a około 10 jest zaginionych po wypadku w porcie w Genui, gdzie krótko przed północą statek kontenerowiec uderzył w wieżę kontrolerów ruchu na molo.
Konstrukcja wieży przechyliła się, a znajdujący się w niej ludzie wpadli do morza. Prawdopodobną przyczyną wypadku była awaria silników statku, który dryfując, wpadł na wieżę lekkiej konstrukcji o wysokości ponad 50 metrów. Wieża została całkowicie zniszczona.

Statek uderzył w wieżę, gdy właśnie trwała zmiana dyżurów. Dlatego było na niej więcej ludzi niż zwykle. Co najmniej trzy osoby zginęły: dwóch mężczyzn i kobieta. Sześć osób zostało rannych.

- To straszna tragedia. Coś podobnego nigdy się nie zdarzyło - przyznał przedstawiciel armatora statku, który przypłynął do Genui, portu w Ligurii, z Mesyny na Sycylii.

Zobacz także
Komentarze (7)
Włochy: Wypadek w porcie w Genui. Co najmniej 3 zabitych
Zaloguj się
 • hunter1111

  Oceniono 2 razy -2

  a za zamachem byli czy przeciw?oj dupki

 • elbertson

  Oceniono 13 razy 11

  strajkowali pracownicy portu , zwykli ludzie a nie firmy . Miedzynarodówka zaczeła sie rozsypywać od Włoch , o ile pamietasz że takie cos istniało.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 22 razy 12

  @elbertson
  Nie dodałeś, że włoskie firmy olały sikiem prostym reaganowskie sankcje i w najlepsze z ZSRR handlowały. Taka to była solidarność z Polakami podczas stanu wojennego - między bajki można ją włożyć [całkiem słusznie zresztą].

 • elbertson

  Oceniono 49 razy 29

  w stanie wojennym ten port za znak solidarnosci z Polakami strajkował odmawiając obsługi radzieckich statków , o ile wiem do dziś nikt za to nie podziekował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje