Syria odcięta od internetu. Serwery padły

Syria została odcięta od internetu

Syria została odcięta od internetu (Fot. Google.com)

Połączenia internetowe w Syrii zostały odcięte - informują Google i inne światowe firmy internetowe. Na stronach Raportu Przejrzystości Google pokazano, jak ruch w internecie w tym kraju nagle spadł praktycznie do zera.
- Odcięcie praktycznie odłączyło Syrię od świata. Nie wiemy jednak, czy połączenia wewnątrz tego kraju są jeszcze dostępne - pisał Dan Hubbard, dyrektor ds. technologii w OpenDNS. - Nie możemy jednak w tej chwili stwierdzić, czym spowodowane było odcięcie. Za poprzednie przestoje odpowiadał zarówno rząd, jak i awarie spowodowane wojną domową - dodał.

Hubbard napisał na blogu OpenDNS, że podobne odcięcia w Syrii miały miejsce w listopadzie, trwał trzy dni. Syryjski ambasador nie był w stanie odpowiedzieć na pytania agencji Reutera.

Odcięcie Syrii od internetu miało miejsce niedługo po tym, jak jej władze ostro odpowiedziały na izraelskie naloty na cele w kraju. - Atak na wojskowy ośrodek badawczy to deklaracja wojny ze strony Izraela - poinformował jeden z ministrów. Z kolei prezydent Asad miał powiedzieć, że za odcięcie od sieci można winić właśnie Izrael.

Zobacz także
 • Unowocześnione wersje rakiet Fateh-110. Zdjęcie zrobione w 2010 r. w Teheranie Fateh-110: to te rakiety zbombardował Izrael w Syrii. Dlaczego? Oto powody
 • F-16 Syria: Izraelski atak to deklaracja wojny. Będzie odwet
Komentarze (120)
Syria odcięta od internetu. Serwery padły
Zaloguj się
 • nie-tak

  Oceniono 3 razy 1

  Z gazem sie nie udalo, nawet tureccy lekarze nie stwierdzili gazu trijacego w sekcji zwlok pomordowanych osob, Carla del Ponte (ONZ) wskazala wine na rebele, militarnie tez nie moga pojsc do przodu, no zo teraz odciac Syrie od internetu - tu widzi sie na jakie oszuustwa jak i sztuczki nadaje sie USA wraz z kompanami.

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy -2

  Syria miała domenę internetową .sy. Być może wkrótce wyspa Sylt ogłosi niepodległość i otworzy off-shorowy raj podatkowy. Domeną internetową będzie właśnie .sy.

 • andrzy

  Oceniono 6 razy 2

  Dlaczego wydaje mi się, że to sprawka amerykanów? Chyba mówił o tym Max Kolonko w jednym ze swoich raportów.

  ---
  www.SwiatStarodrukow.pl

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 8 razy 6

  Jakby ktoś chciał do znajomego w Damaszku napisać, to już działa. Tylko Gazeta tej informacji nigdy nie uaktualni.

 • tomasz062

  Oceniono 8 razy 4

  Jakby polskim gimbusom odłączyli net, toby wybuchły zamieszki w gimbazach bu ha ha.

 • hams.ter

  Oceniono 14 razy 10

  Jezus,Budda,Ghandi i inni uczyli nas o milosci i przebaczaniu.ale jak mozna wybaczyc tym ktorzy sieja tyle zla na swiecie?Jedno jest wszak pewne "kto mieczem walczy od miecza zginie".Izrael sam sobie powoli wbija noz w plecy.

 • c27-a

  Oceniono 17 razy 11

  Terroryści z USA i Izraela znowu Syrię zaatakowali. Konieczna skuteczna akcja odwetowa.

 • mr_gm

  Oceniono 9 razy 5

  A podobno internet miał być z założenia sposobem na łączność w razie wybuchu wojny atomowej, a tu zonk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje