Syria odcięta od internetu. Serwery padły

08.05.2013 07:25
Syria została odcięta od internetu

Syria została odcięta od internetu (Fot. Google.com)

Połączenia internetowe w Syrii zostały odcięte - informują Google i inne światowe firmy internetowe. Na stronach Raportu Przejrzystości Google pokazano, jak ruch w internecie w tym kraju nagle spadł praktycznie do zera.
- Odcięcie praktycznie odłączyło Syrię od świata. Nie wiemy jednak, czy połączenia wewnątrz tego kraju są jeszcze dostępne - pisał Dan Hubbard, dyrektor ds. technologii w OpenDNS. - Nie możemy jednak w tej chwili stwierdzić, czym spowodowane było odcięcie. Za poprzednie przestoje odpowiadał zarówno rząd, jak i awarie spowodowane wojną domową - dodał.

Hubbard napisał na blogu OpenDNS, że podobne odcięcia w Syrii miały miejsce w listopadzie, trwał trzy dni. Syryjski ambasador nie był w stanie odpowiedzieć na pytania agencji Reutera.

Odcięcie Syrii od internetu miało miejsce niedługo po tym, jak jej władze ostro odpowiedziały na izraelskie naloty na cele w kraju. - Atak na wojskowy ośrodek badawczy to deklaracja wojny ze strony Izraela - poinformował jeden z ministrów. Z kolei prezydent Asad miał powiedzieć, że za odcięcie od sieci można winić właśnie Izrael.

Zobacz także
Komentarze (120)
Zaloguj się
 • raul_duke

  Oceniono 147 razy 87

  Na 2 minuty przed końcem aukcji internetowej, której przedmiotem był zestaw rakiet Fateh-110, a licytującym prezydent Asad.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 82 razy 30

  "Bojownicy o wolność i demokrację" mają dodatkowy pretekst, by niszczyć kraj i zabijać cywilów. Jakże ważny - brak dostępu do wujka Gógl, pejsbuka i tłitera.

 • olena.s

  Oceniono 50 razy 22

  ..."Syryjski ambasador nie był w stanie odpowiedzieć na pytania agencji Reutera"
  Jasne, nie dostał maili z informacjami z ministerstwa, to jak miałby odpowiedziec?

  katar1.blox.pl/html

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 19 razy 17

  Gazeta nawet jak nie jest odcięta od internetu, to nie wie co się na świecie dzieje.

 • c27-a

  Oceniono 17 razy 11

  Terroryści z USA i Izraela znowu Syrię zaatakowali. Konieczna skuteczna akcja odwetowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje