Szef Wolnych Konopi oczyszczony z zarzutów. "Pomówienie"

Andrzej Dołecki, prezes Stowarzyszenia Wolne Konopie

Andrzej Dołecki, prezes Stowarzyszenia Wolne Konopie (Fot. www.wolnekonopie.org)

To były pomówienia - uznała po prawie rocznym śledztwie pruszkowska prokuratura i oczyściła z zarzutów Andrzeja Dołeckiego. Szef stowarzyszenia Wolne Konopie w związku z tą sprawą spędził w areszcie prawie trzy miesiące
Dołecki został zatrzymany 1 maja ub.r. Dzień wcześniej policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy na posesjach w Kajetanach pod Warszawą uprawiali marihuanę. I ci mężczyźni opowiedzieli policjantom, że hodowaną przez siebie marihuanę sprzedawali Andrzejowi Dołeckiemu, szefowi stowarzyszenia Wolne Konopie. Stało się to w dniu, w którym miał on być honorowym gościem kongresu Ruchu Palikota.

Prokurator bez wahania postawiła Dołeckiemu dwa poważne zarzuty. Według niej Dołecki miał kupić od plantatorów aż 3 kg marihuany. Sąd na wniosek prokuratury aresztował Dołeckiego. Żadnych innych dowodów nie było.

Andrzej Dołecki przesiedział w areszcie blisko trzy miesiące. Został zwolniony dopiero po intensywnych zabiegach jego adwokata, mec. Bogumiła Zygmonta, który podjął się jego obrony (pro bono) na prośbę Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Przez prawie 11 miesięcy prokuratura próbowała znaleźć cokolwiek, by udowodnić winę szefa Wolnych Konopi. Bez skutku. Umorzyła więc postępowanie przeciwko Dołeckiemu, akt oskarżenia skierowała jedynie przeciwko dwóm plantatorom.

- Zarzuty oparte były wyłącznie na pomówieniach współpodejrzanych. Prokurator wziął pod uwagę, że okoliczności wskazane przez te osoby są zbyt mało wiarygodne. Stąd decyzja o umorzeniu - tłumaczy prok. Dariusz Ślepokura, rzecznik stołecznej prokuratury.

Palikot domaga się wyjaśnień

Po południu Janusz Palikot powiedział w Polsat News, że według niego "prawdziwym skandalem" jest to, że człowiek może przesiedzieć kilka miesięcy w areszcie "bez cienia jakiegokolwiek prawdopodobieństwa" popełnienia przestępstwa. "Sama prokuratura, co się rzadko zdarza, wycofuje się" - podkreślił Palikot.

"Chciałbym, żeby Ryszard Kalisz, który jest szefem komisji sprawiedliwości, i nowy minister sprawiedliwości Marek Biernacki wyjaśnili po prostu wszystkie okoliczności tego, jak mogło dojść w ogóle do czegoś takiego. (...) Mamy skandaliczną historię, gdzie młody człowiek siedział wiele miesięcy bezpodstawnie" - ocenił szef RP.

Zobacz także
 • Zatrzymany za hodowanie narkotyków Wietnamczycy kradli prąd - wpadli z plantacją konopi
 • Andrzej Dołecki, prezes Stowarzyszenia Wolne Konopie Czym zawinił szef Wolnych Konopi? "Polski Tymoszenko?
 • Marsz Wolnych Konopi idzie przez Warszawę Marsz Wolnych Konopi przeszedł przez miasto [ZDJĘCIA]
Komentarze (14)
Szef Wolnych Konopi oczyszczony z zarzutów. "Pomówienie"
Zaloguj się
 • szewczykdratewka71

  0

  Ciąży na nim coś znacznie poważniejszego. Sprzedał się Palikotowi który tylko ośmieszył temat i cofnął społeczne poparcie dla legalizacji o ładnych kilka lat. Przećpana smarkateria nic nie rozumiejąca z polityki tylko zaszkodziła legalizacji.

 • dziki_truten

  Oceniono 6 razy 6

  Definicja: "Prokurator - osoba stojąca na straży praworządności". Ha ha ha hi hi hi ha ha ha, oj bo się posikam ze śmiechu.

 • kain_brat_abla

  0

  www.youtube.com/watch?v=IdEJphoSpU4

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 11 razy 11

  Nie premier? Nie ksiądz? Nie ma zegarka za 50 tys.? Nie kibol?

  Można aresztować!

 • capraia

  Oceniono 4 razy 2

  Brawo! Świetnie że został oczyszczony!!

  --
  www.facebook.com/MamDosycPolitykiCookies

 • kieliszki

  Oceniono 4 razy 4

  PO+
  PiS+
  PSL+
  SLD +
  _____
  100 x 100 = 60% poparcia.

  I co im zrobicie?

 • jkal

  Oceniono 5 razy -1

  to tera POstara się o sowite odszkodowanie z naszej klasy, tfu! kasy, które przeznaczy na zakup wolnych konopii! Wspaniały geszeft POd rządamiPO/POlikota/PSL!Q

 • kor102

  Oceniono 13 razy 11

  Jak widać, nie trzeba straszyć PiSem, trzeba się bać tego co jest.
  To nie jedyna przecież taka sytuacja.

 • adambiernacki69

  Oceniono 6 razy 4

  I to jest pierwsza dobra wiadomość od dłuuugieego czasu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje