Dyrektor molestował nauczycielki z Włoszczowy? Jest śledztwo

07.05.2013 15:25
Szkoła

Szkoła (Fot. Rafał Michałowski / Agencja Gazeta)

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie molestowania nauczycielek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie (Świętokrzyskie). Kobiety przez kilka lat miał molestować dyrektor placówki.
O tym, że w szkole miało dochodzić do molestowania, poinformowały organ nadzorujący, czyli Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, same pokrzywdzone. Urząd skierował sprawę do prokuratury dwa miesiące temu.

- Panie złożyły pewną skargę na zachowanie dyrektora i ta skarga została z pismem wiodącym przekazana prokuraturze - powiedział starosta włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz. Zapytany o ewentualne odwołanie dyrektora, odpowiedział, że pierwsze decyzje zapadną, gdy zostanie wszczęte postępowanie prokuratorskie przeciwko dyrektorowi bądź sprawa zostanie umorzona.

Dyrektor na zwolnieniu lekarskim

Pokrzywdzone zostały przesłuchane. Z ich zeznań wynika, że dyrektor placówki miał nakłaniać nauczycielki do "innych czynności seksualnych". - Przesłuchiwani są świadkowie w tej sprawie. Niewykluczone, że poszkodowanych może być więcej. Na tym etapie sprawy nic więcej powiedzieć nie można - powiedział Zbigniew Cegieła, szef Prokuratury Rejonowej we Włoszczowie.

Jeśli informacje się potwierdzą, dyrektorowi placówki zostanie postawiony zarzut molestowania z wykorzystaniem zależności służbowej, za co grozi do 3 lat więzienia.

Dyrektor ZSP nr 3 we Włoszczowie jest na zwolnieniu lekarskim. Jego obowiązki pełni zastępczyni. We wtorek nie skomentowała sprawy. Dyrektor jeszcze nie został przesłuchany.

Zobacz także
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje