List radnej PO do Tuska: W partii kolesiostwo, brak wizji. "Dziś przegraliśmy Rybnik, jutro cały kraj"

07.05.2013 14:11
Fragment listu Doroty Połedniok do Donalda Tuska

Fragment listu Doroty Połedniok do Donalda Tuska (fot. facebook.com/dorotapoledniok)

Młoda radna PO z Siemianowic Śląskich Dorota Połedniok napisała list do Donalda Tuska. Zamieściła go na Facebooku. W liście oskarża starszych kolegów o brak wizji, kolesiostwo, rozdawnictwo posad i kneblowanie młodych działaczy. Alarmuje, że działania partii zniechęcają do niej ludzi. Wspomina przegrane wybory w Rybniku. "Jutro cały kraj" - ostrzega.
"Proszę wybaczyć mi śmiałość, że ośmielam się w tej formie zwrócić do Pana jako lidera PO, ale zapewniam, że zostałam do tego zmuszona" - zaczyna swój list do Tuska siemianowicka radna Dorota Połedniok. W wiadomości do premiera zwraca uwagę na trudną sytuację swojego miasta ("powoli umiera. Znikają kolejne zakłady pracy, ludzie wyjeżdżają w świat"). I skarży się, że jej działania spotykają się z obojętnością i wrogością partyjnych kolegów.

"Tacy jak ja są blokowani przez partyjnych baronów"

"W wielokrotnych rozmowach z członkami naszego klubu PO zadawałam pytanie, dlaczego jako radna mam popierać człowieka, który zadłużył miast do ponad 65 mln zł" - pisze Połedniok. Dodaje, że próbowała skontaktować się z szefem PO w Siemianowicach, Jackiem Matusiewiczem.

"Było to trudne zadanie, bo on w Siemianowicach ani już nie mieszka, ani nie pracuje" -kwituje radna. Matusiewicz skontaktował się z podwładną - za pośrednictwem prasy. "Z której się dowiedziałam, że jestem zawieszona w prawach członka klubu PO" - komentuje radna Połedniok.

Nie do takiej PO wstępowałam. Nie dla takiej PO wróciłam z Anglii. Nie takiej PO uwierzyłam (...) Takich jak ja jest więcej, lecz blokowani przez lokalnych partyjnych baronów, jesteśmy z parii wypychani, szykanowani i wręcz postponowani. Jest to niestety prosta droga do "symptomu Rybnika" - podkreśla Połedniok, nawiązując do przegranych przez Platformę wyborów w tym mieście.

"To nie pana ani moja wina, to Oni"

"Boję się więc, że dzisiaj Rybnik, Elbląg i Siemianowice, a jutro cały kraj" - ostrzega premiera radna. I wskazuje winnych: "To nie jest Pańska wina, to nie jest moja wina. To Oni, którzy porobili kariery na Pańskich plecach, a teraz zawłaszczyli Platformę (...)". Oni, czyli kto? Według siemianowickiej działaczki - uwikłani w lokalne układy i relacje członkowie PO.

"Proszę mnie i takich jak ja spróbować jeszcze raz przekonać, że warto pracować dla miasta, kraju i ludzi. Że w Polsce można w miarę normalnie i uczciwie żyć, pracować i rozwijać się" - podkreśla w liście do Tuska Dorota Połedniok.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (142)
Zaloguj się
 • milorex10

  Oceniono 260 razy 204

  Towarzystwo, czy raczej sitwa partyjna PO zawładnęła całą Polską, i prowadzi Polskę ku zgubie, mimo corocznej góry darmowych pieniędzy z Unii. Zadłużenie kraju wciąż rośnie, bezrobocie rośnie, biurokracja rośnie, rośnie liczba tych co uciekają z kraju i rośnie liczba patologi utrwalanych przez tchórzostwo Tuska (górnicy w wieku 45 lat na sutej emeryturze, rolnicy mający wszystko za darmo. służby mundurowe na emeryturze po 5 latach pracy - stary portfel-). Patologie te pustoszą polski budżet, gdyż Tusk boi się ich ruszyć, ze względu na spadek poparcia PO w wyborach. Dobro PO, stawia wyżej niż dobro Polski. Schemat grecki coraz bliżej. i

 • dziadekjam

  Oceniono 165 razy 143

  "Nie dla takiej PO wróciłam z Anglii"
  ===========================
  Nie każdemu układa się tak, jak Vincentowi czy Radkowi..:-(

 • caro3139

  Oceniono 145 razy 121

  Bezrobocie, drogie zegarki Nowaka, niewinność łapówkary Sawickiej i coraz więcej umierających ludzi bo lekarzom nie chciało się zbadać pacjenta.Oto PO...lska

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 137 razy 99

  .
  Szkoda dziewczyny.
  Ona jeszcze w cos wierzy, powinna wziac tabletki na uspokojenie. Jest tez opcja Palikota - napalic sie marychy !
  .
  Bo rudy nie panuje juz nad niczym. To jest fakt !
  .
  Ani nad terenem, bajzel i otwarte zlodziejstwo wszedzie , tam nawet nie ma kogo wyslac aby zrobil porzadek, ani w Warszawie.
  Wszyscy panicznie trzymaja sie swoich ukladow. Nikt nie bedzie nadstawial dupy i ryzykowal oderwania swojego ryja od cieplego korytka tylko dla idei.
  Zreszta skonczyly sie i idee.
  .
  Gowiny szykuja sie do ataku, Schetyny rowniez,
  Z lewa , platfusiarskie komuchy partyzanty nie bardzo wiedza co zrobic. Bo juz sa alternatywy - Europa + itp tylko jeszcze trudno sie zdecydowac.
  .
  Ciekaw jestem kto pierwszy wbije noz w plecy rudego ?
  .
  Ale to tylko kwestia czasu. Ktos sie znajdzie , na 100 %
  ..
  I dobrze !
  .

 • andrzej_z_dzialdowa

  Oceniono 126 razy 94

  Pani Dorotko - ilu jest w PO uczciwych, którzy nigdy nikogo nie oszukali albo okradli? 1 procent? Ilu jest takich, którzy nie myślą tylko, żeby własne koryto było pełne? 0,01 procent?

  Wy nie przegracie całego kraju. Wy już przegraliście. Puste obietnice i patologie typu Nowak, Zbychu, Rychu, Grzechu, Sawicka, Budzanowski, Kopacz, Pitera. Dalej wymieniać? Zostanie z wami tylko beton i złodzieje. O dobrym wyniku to możecie pomarzyć jedynie w zakładach karnych. Tam was cenią.

 • sharn1

  Oceniono 178 razy 76

  Pani Połedniok jest tak naiwna czy tak ograniczona? Zapisując sie do PO nie wiedziała że to partia kolesi, łapówkarzy, cwaniaczków i zwykłych pasożytów? Teraz ma pretensje jak się do koryta nie dopchała? Przez 7 lat była ślepa?

 • pasjonatx

  Oceniono 75 razy 67

  Kolesiostwo,nepotyzm,prywata? Nie może być.
  Czy mam być zdziwiony,że mają doskonałe wykształcenie (prawnicze,wiedzę z kryminalistyki),predyspozycje do pracy nie mogę zdobyć pracy w kraju cwaniaków od nepotyzmu.
  Gdzie ja nie pisałem,gdzie ja nie wysyłałem dokumentów.
  Odpowiedziano jedynie z 4 miejsc,ale tam byli uczciwi ludzie.
  SG,ABW,CBA,wiele prywatnych firm,zero,nic.
  I po co się starać,po co byc uczciwym.
  Szkoda,że nie wychowano mnie na chama,miałbym lżej.

 • krzyk222

  Oceniono 97 razy 65

  tusk ma gdzies ta panią jak i wszystkich Polaków. Ważne że pozwolił swojemu synowi józefowi bąkowi nakrasc w amber gold i nowakowi robic prywatę a takich jak on jest wielu miro, zbycho

 • endrju1521

  Oceniono 91 razy 61

  "Dziś przegraliśmy Rybnik, jutro cały kraj"

  =====================

  Ta radna cytuje moje komentarze! ! !

  Pisałem właśnie na ten temat niedawno,

  że to chore państwo kolesiów, musi kiedyś szlag trafić ! ! ! !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje