List radnej PO do Tuska: W partii kolesiostwo, brak wizji. "Dziś przegraliśmy Rybnik, jutro cały kraj"

Fragment listu Doroty Połedniok do Donalda Tuska

Fragment listu Doroty Połedniok do Donalda Tuska (fot. facebook.com/dorotapoledniok)

Młoda radna PO z Siemianowic Śląskich Dorota Połedniok napisała list do Donalda Tuska. Zamieściła go na Facebooku. W liście oskarża starszych kolegów o brak wizji, kolesiostwo, rozdawnictwo posad i kneblowanie młodych działaczy. Alarmuje, że działania partii zniechęcają do niej ludzi. Wspomina przegrane wybory w Rybniku. "Jutro cały kraj" - ostrzega.
"Proszę wybaczyć mi śmiałość, że ośmielam się w tej formie zwrócić do Pana jako lidera PO, ale zapewniam, że zostałam do tego zmuszona" - zaczyna swój list do Tuska siemianowicka radna Dorota Połedniok. W wiadomości do premiera zwraca uwagę na trudną sytuację swojego miasta ("powoli umiera. Znikają kolejne zakłady pracy, ludzie wyjeżdżają w świat"). I skarży się, że jej działania spotykają się z obojętnością i wrogością partyjnych kolegów.

"Tacy jak ja są blokowani przez partyjnych baronów"

"W wielokrotnych rozmowach z członkami naszego klubu PO zadawałam pytanie, dlaczego jako radna mam popierać człowieka, który zadłużył miast do ponad 65 mln zł" - pisze Połedniok. Dodaje, że próbowała skontaktować się z szefem PO w Siemianowicach, Jackiem Matusiewiczem.

"Było to trudne zadanie, bo on w Siemianowicach ani już nie mieszka, ani nie pracuje" -kwituje radna. Matusiewicz skontaktował się z podwładną - za pośrednictwem prasy. "Z której się dowiedziałam, że jestem zawieszona w prawach członka klubu PO" - komentuje radna Połedniok.

Nie do takiej PO wstępowałam. Nie dla takiej PO wróciłam z Anglii. Nie takiej PO uwierzyłam (...) Takich jak ja jest więcej, lecz blokowani przez lokalnych partyjnych baronów, jesteśmy z parii wypychani, szykanowani i wręcz postponowani. Jest to niestety prosta droga do "symptomu Rybnika" - podkreśla Połedniok, nawiązując do przegranych przez Platformę wyborów w tym mieście.

"To nie pana ani moja wina, to Oni"

"Boję się więc, że dzisiaj Rybnik, Elbląg i Siemianowice, a jutro cały kraj" - ostrzega premiera radna. I wskazuje winnych: "To nie jest Pańska wina, to nie jest moja wina. To Oni, którzy porobili kariery na Pańskich plecach, a teraz zawłaszczyli Platformę (...)". Oni, czyli kto? Według siemianowickiej działaczki - uwikłani w lokalne układy i relacje członkowie PO.

"Proszę mnie i takich jak ja spróbować jeszcze raz przekonać, że warto pracować dla miasta, kraju i ludzi. Że w Polsce można w miarę normalnie i uczciwie żyć, pracować i rozwijać się" - podkreśla w liście do Tuska Dorota Połedniok.

Zobacz także
 • Michał Kamiński w TOK FM Platforma ma o czym myśleć. Kamiński: "Przegrana w Rybniku to poważny sygnał ostrzegawczy"
 • Roman Giertych PiS bije PO w Rybniku. Giertych: To czerwony alarm dla Tuska. Pogrom może być okrutny
Komentarze (142)
List radnej PO do Tuska: W partii kolesiostwo, brak wizji. "Dziś przegraliśmy Rybnik, jutro cały kraj"
Zaloguj się
 • jkal

  Oceniono 6 razy 4

  nikt tak NIEdyma jak PO z Ryżym i Gargamelem na czele! Jednak znacznie lepiej się żyło za rządów PiSu! Tera to łupieszcza banda krajem żondzi!

 • adambiernacki69

  Oceniono 3 razy -1

  I dobrze. Wyp...ć

 • kociz

  Oceniono 2 razy 2

  Pora na partie ludzi młodych. Pokolenia współczesnych 20 , 30 latków. Którzy dorastali już w rzeczywistości kapitalistycznej gdzie nikt nic za darmo nie rozdaje. Którzy zwiedzili świat i widzą że da się zrobić coś inaczej. Pora na trudne reformy za które nikt nie chce odpowiadać. Pora na zmianę mentalności i zrozumienie że gdy kradniesz to niej oznaka twojej inteligencji ani powód do dumy tylko zwykłe złodziejstwo.

 • 31.februarius

  Oceniono 5 razy 3

  Dorotko, a Ty jesteś już w "Krasnalach", albo ciągle jeszcze w "Skrzatach"?,

 • mari0007

  Oceniono 8 razy 8

  I co potem jak Tusk pierdyknie? Będzie dywany w Brukseli brudził a Wy będziecie dalej zapie...ć za michę ryżu. Zobaczcie Buzka nieudacznika jak skończył jako premier? Teraz wielka szycha. Jesteśmy głupim narodem co nie potrafi/pamięta, że należy tych ćwoków raz porządnie napiętnować i odsunąć od jakichkolwiek funkcji publicznych może po za robotami interwencyjnymi tzn. miotła i grabie!

 • notozobaczymy

  Oceniono 5 razy -1

  "Tacy jak ja są blokowani przez partyjnych baronów"

  Ojej. Mamy współczuć, czy co?

 • res_republika

  Oceniono 16 razy 10

  DLACZEGO NIE PO:

  - podpisanie ACTA
  - aborcja dalej nierozwiązana
  - in vitro dalej leży na boku a urodzeń mniej (WTF?)
  - VAT w górę, zamiast w dół
  - kolej pada na ryj
  - autostrady niedokończone, chociaż jedne z najdroższych
  - młodzi za granicą, nikt już nie chce wracać a jeszcze parę lat temu chcieli
  - młodzi co wrócili trochę się zawiedli i nie wiedzieć czemu uciekają znów
  - związki partnerskie nie załatwione
  - poprzednie dotacje unijne roztrwonione
  - urzędnika nie ruszysz, choć popełni błąd
  - Polskie zarobki najniższe w OECD (podało PAP 18.07.2012)
  - na 38 mln Polaków w sferze produkcyjno-usługowej pracuje tylko 14 mln. A więc jeden zatrudniony musi pracować na trzy osoby. W Niemczech zatrudnionych jest 40 mln osób na 80 mln mieszkańców, czyli jeden Niemiec/Niemka pracuje na dwie osoby. Dlatego harując na taśmie od rana do nocy zyskasz odciski. Musisz utrzymać armię urzędników i aparat ścigania
  - ani drgnęły kuriozalne przywileje górników, prokuratorów, sędziów, mundurówki
  - armia urzędników w 2012 r. przekroczyła 500 tysięcy i dalej rośnie - tylko w ciągu ostatnich czterech lat przybyło 75 tysięcy
  - rolnictwo (zasługi PSL):
  - w Polsce, rolnictwo to 3.4% PNB, a zatrudnienie w rolnictwie to 17.4%. We Francji: 1.8% PNB, a zatrudnienie w rolnictwie to 3.8%
  - liczba traktorów w Polsce; około 1.350 miliona (5-te miejsce na świecie po USA, Japonii, Włoszech, i Indiach. Polska wyprzedza tutaj Francje, Niemcy, Turcje, Hiszpanie, i Chiny)
  - blisko jedna trzecia statystycznych gospodarstw chłopskich w Polsce nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej lub prowadzi jedynie działalność śladową. Do tego trzeba dodać ćwierć miliona gospodarstw, których średnia wartość rocznej sprzedaży zamyka się kwotą 2,5 tyś. zł, a więc nieco ponad 200 zł miesięcznie
  - w grudniu'2012 produkcja przemysłowa spadła o 10,6%
  - w październiku'2012 bezrobocie osiągnęło 12,5% i ciągle rośnie (listopad - 12,9%), grudzień 13%
  - liczba upadłości przedsiębiorstw wzrosła o 21,3% w stosunku do r.2011- to tylko wyroki sądów, bez likwidacji( nie obejmuje likwidacji tysięcy działalności gospodarczych)
  - ostatnie przecieki mówią o rezygnacji z reformy przywilejów emerytalnych w górnictwie
  - wiek emerytalny do góry
  - ściślejsza współpraca z klerem
  - kościół utrzymywany z odpisów od podatku należnego państwu, zamiast datków samych wiernych
  - utrącenie w zarodku afer komisji majątkowej
  - radary jako sposób ratowania budżetu (SIC!)
  - najwyższe bezrobocie od lat
  - najwięcej inwigilowanych obywateli w Europie
  - rozdawnictwo przywilejów i nagród, zwiększenie budżetu na kancelarię prezydenta i premiera
  - niemrawe i nieobiektywne sądy
  - same podwyżki! Czy cokolwiek staniało za PO? Przykłady mile widziane…

  NIESTETY LISTA DLACZEGO NIE PiS JEST RÓWNIE DŁUGA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje