Aresztowany ws. zamachu w Bostonie wyjdzie za kaucją

07.05.2013 12:22
Moment wybuchu w Bostonie

Moment wybuchu w Bostonie (Fot. David L. Ryan AP)

- Jeden z trzech studentów zatrzymanych w związku z utrudnianiem śledztwa w sprawie zamachów na mecie Maratonu Bostońskiego zostanie zwolniony za kaucją w wysokości 100 tys. dolarów do czasu rozprawy - zdecydował sąd w Bostonie.
Po opuszczeniu więzienia Robert Phillipos, oskarżony o składanie fałszywych zeznań, będzie przebywał pod opieką matki. Zostanie objęty system dozoru elektronicznego, a o jego położeniu będzie informowała umieszczona na jego nodze bransoleta z wbudowanym nadajnikiem GPS - poinformował sąd.

Phillipos jest jedną z trzech osób aresztowanych na początku maja w związku ze śledztwem w sprawie zamachów w Bostonie. On, a także pochodzący z Kazachstanu Azamat Tażajakow (ang. Tazhayakov) i Dias Kadyrbajew (ang. Kadyrbayev) to studenci Uniwersytetu Massachusetts, tego samego, na którym studiował Dżochar Carnajew, domniemany współsprawca bostońskich ataków.

Zarzuty dla Dżochara

Dżochar podobno skontaktował się z nimi już po tym, jak jego zdjęcia i jego brata Tamerlana zostały opublikowane przez FBI trzy dni po zamachach, ale zanim bracia zostali imiennie zidentyfikowani; poprosił ich, by pozbyli się jego rzeczy z pokoju studenckiego, co też uczynili.

Zatrzymani twierdzili, że nie zdawali sobie sprawy z powagi tego, co robią. W zamachu 15 kwietnia na mecie maratonu w Bostonie zginęły trzy osoby, a ponad 260 zostało rannych. 26-letni Tamerlan zginął podczas policyjnego pościgu, a 19-letni Dżochar został ujęty. Postawiono mu m.in. zarzut zastosowania broni masowego zniszczenia, za co grozi mu kara śmierci.

Zobacz także
Komentarze (33)
Aresztowany ws. zamachu w Bostonie wyjdzie za kaucją
Zaloguj się
 • od-or

  Oceniono 1 raz 1

  student ma 100 tyś. dolarów ciekawy student?

 • the_tree_of_truth

  Oceniono 13 razy -9

  "zarzut zastosowania broni masowego zniszczenia" - cały naród amerykański powinien dostać karę śmierci za te bomby co prawie na całym świecie z ich samolotów spadają...

 • janblog

  Oceniono 8 razy -6

  popatrzcie zastosowali ziobrowską metodę.. mają tupet...
  Upada w ameryce duch demokracji ,skoro importują metody rodem z 4RP.

 • rembka

  Oceniono 2 razy -2

  No tak, bo przeciez ty, w przeciwienstwie do sekty smolenskiej, masz taki genialny konstruktywny poglad na polityke. Wszyscy politycy to zlodzieje i oszusci i ty im pokazesz... bo nie zaglosujesz. Pojedziesz na grilla na dzialke, albo se w ogrodzie rozpalisz, oplujesz cala holote polityczna przy piwie, w towarzystwie takich samych konstruktywnych krytykow, no i se ulzysz!

 • nie-tak

  Oceniono 2 razy -2

  Wystarczy to posluchac i zaraz wie sie o co chodzi i dlaczego wypuszczaja za kaucja.
  www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Gd8sULSaYms
  Przejezyczenie czy wypuszczenie prawdy na swiat?
  www.youtube.com/watch?v=Gd8sULSaYms

 • supertlumacz

  Oceniono 26 razy 2

  USA to kraj prawie równie demokratyczny i praworządny jak Izrael, a umiłowanie praw człowieka jest tam niezwykle silne.

  Wiadomo że aresztowanie w związku z aktem terrorystycznym który postawił na nogi całe USA musiało nastąpić na podstawie niezbitych dowodów. PORAŻAJĄCYCH jak to ujął kiedyś Zbigniew Ziobro. Opartych na równie pewnych dowodach rzeczowych jak odkrycie francuskiej broni masowego rażenia przez Polaków w Iraku

  A mimo wszystko, wymiar sprawiedliwości USA kierując się głębokim humanitaryzmem zniósł areszt. Myślę że okazana wielkoduszność może wywołać przypływ wyrzutów sumienia i pchnąć zwolnionego do samobójstwa.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 12 razy -2

  Skoro go za kaucją zwalniają, to coś średnio na jeża ta teoria o wspólnikach pasuje.

 • jawa03

  Oceniono 74 razy 38

  Może wkrótce zachód się obudzi i uzna że islam to nie religia tylko ideologia totalitarna podobna do tych z początków XX w. w Europie.

 • raul_duke

  Oceniono 23 razy 5

  Zwolnienie za kaucją sprawdza się szczególnie w przypadku zatrzymanych w związku z przygotowaniem zamachu samobójczego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje