Wysyłają fałszywe mandaty. A prawdziwe i tak trzeba opłacić

07.05.2013 08:36
Fotoradar

Fotoradar (Fot. Michał Łepecki/ Agencja Gazeta)

Oszuści zyskali zapewne dostęp do danych inspekcji drogowej i wykorzystują go do naciągania osób złapanych na zbyt szybkiej jeździe, pisze "Rzeczpospolita".
Kierowca, który przekroczył prędkość, otrzymuje pismo z logo Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego z podpisem inspektora z żądaniem zapłaty. Ofiarą oszustów padli kierowcy m.in. z Warszawy, Tomaszowa Lubelskiego, z Łódzkiego i Dolnego Śląska.

Kierowcy płacą dwa razy

Fałszywy mandat w wielu przypadkach dociera do kierowcy przed mandatem prawdziwym. Przelanie pieniędzy oszustom nie zmienia faktu, że kierowca musi opłacić też prawdziwy mandat.

Prokuratura zablokowała już konta, na które spływały pieniądze z fałszywych mandatów. Wiadomo, że trafiło na nie już kilka tysięcy złotych. Prokuratura przestrzega też, by w razie jakichkolwiek wątpliwości po otrzymaniu mandatu dzwonić do GITD.

Więcej w "Rzeczpospolitej "

Zobacz także
Komentarze (55)
Zaloguj się
 • panpererinos

  Oceniono 452 razy 446

  Każdy, kto dostał taki fałszywy mandat zamiast płacić prawdziwy powinien natychmiast wytoczyć proces cywilny ITD za szkody polegające na braku ochrony danych osobowych i dopuszczeniu do ujawnienia ich osobom niepowołanym. Niech ITD płaci kierowcy odszkodowanie, a nie kierowca mandat. A dyrektor ITD za to powinien zostać zdymisjonowany.

 • acototak

  Oceniono 144 razy 144

  Gdyby GITD raczyło dołączać do mandatów zdjęcia z wykroczenia, utrudniłoby to proceder oszustom, a tak wychodzi, że GITD wspiera złodziei.

 • dziadekjam

  Oceniono 122 razy 118

  Ale te wszystkie "systemy" są szczelne! Przy nich sito, to symbol szczelności.

 • jaklucz

  Oceniono 106 razy 92

  Polska - kraj, w którym nie potrafią nawet wystawić mandatu bez skandalu i nigdy nie ma winnych. Wstyd żyć w takim kraju.

 • dziadekjam

  Oceniono 85 razy 61

  Czy w tym bajzlu pod tytułem Najjaśniejsza Pomroczna coś działa prawidłowo? Chyba tylko styropianowe TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ POMOCY...

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 59 razy 57

  nie dość, że kierowcy jeżdżą uważniej, to jeszcze skarbowi państwa konkurencja wyrosła - biednemu zawsze wiatr w oczy... minister od kasy będzie miał powód do wymówek, dlaczego budżet się nie domyka...

 • hamerykano

  Oceniono 57 razy 53

  "zapewne uzyskali dostęp"
  czy dziennikarzyna kpi czy o drogę pyta?

 • anexy

  Oceniono 56 razy 52

  Ktoś robi złodziejom konkurencje :) hehe....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje