USA: Trzy kobiety zaginione przed dekadą odnalezione żywe. Aresztowano trzech braci

07.05.2013 06:17
Trzy kobiety zaginione przed około 10 laty, a prawdopodobnie porwane, odnaleziono wczoraj żywe w Cleveland - podała amerykańska policja. Krzyki jednej z nich usłyszał mężczyzna mieszkający w pobliżu domu, gdzie porwane kobiety były przetrzymywane.
Sąsiad zaniepokojony krzykami w pobliskim domu poszedł sprawdzić, co się dzieje i odnalazł tam zaginione. Jedna z nich pożyczyła telefon komórkowy i wezwała służby. Kobiety zabrano do szpitala, gdzie je przebadano. Według policji ich stan jest dobry.

"Zostałam porwana 10 lat temu"

- Usłyszałem krzyki i zobaczyłem kobietę, która powiedziała: "pomóż mi stąd wyjść, jestem tu bardzo długo" - opowiada Charles Ramsey, który poinformował policję o kobietach przetrzymywanych w domu. - Zatelefonowałem na policję i powiedziałem, że dzwonię w sprawie Amandy Berry. Myślałem, że ona już dawno nie żyje, ale wzięła telefon i powiedziała policji: "tak, to ja" - mówi Ramsey.- Pomóżcie mi, nazywam się Amanda Berry, zostałam porwana 10 lat temu - powiedziała kobieta policjantom. - Nie jestem tu sama - dodała.

W związku ze sprawą zatrzymano trzech braci. Podejrzani w wieku 50, 52 i 54 lata zostali aresztowani na podstawie informacji podanych śledczym przez odnalezione kobiety. Jeden z nich, 52-latek, mieszkał w domu, gdzie kobiety były przetrzymywane. To były kierowca autobusu szkolnego.

Zaginęła jako 14-latka, wracała ze szkoły

Amanda Berry zniknęła w 2003 roku, gdy miała 16 lat, w drodze powrotnej z pracy. Gina DeJesus zaginęła w 2004 roku jako 14-latka, kiedy wracała ze szkoły do domu. Tożsamość trzeciej kobiety nie została potwierdzona; przypuszcza się, że to 32-letnia Michelle Knight, z którą stracono kontakt w 2002 roku.

Kobiety zostały odnalezione w Cleveland, niedaleko miejsc, gdzie były widziane po raz ostatni. Co najmniej jedna z nich ma dziecko - donoszą amerykańskie media. Policja potwierdza, że w domu, gdzie były przetrzymywane kobiety znaleziono sześcioletnią dziewczynkę.

- Tej sprawie towarzyszy wiele pytań, na które nie znamy odpowiedzi i wszczęte zostanie śledztwo - powiedział burmistrz Cleveland Frank Jackson."Nigdy o niej nie zapomniałam"

Rodzina i przyjaciele mówią, że nigdy nie stracili nadziei na odnalezienie zaginionych nastolatek żywych. - Modliłam się o jej powrót, nigdy o niej nie zapomniałam - powiedziała Kayla Rogers, przyjaciółka z dzieciństwa Giny DeJesus.

Powrotu córki nie doczekała matka Amandy Berry. Trzy lata intensywnych poszukiwań Amandy doprowadziły do poważnego pogorszenia się stanu jej zdrowia. Louwana Miller zmarła w 2006 r.

W sprawie zaginionych nastolatek prowadzono wieloletnie śledztwo, w którym kilka osób zostało już wcześniej aresztowanych. W 2004 roku policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w zniknięciu Giny DeJesus. Zostali zwolnieni po dwóch latach z braku dowodów.

Zobacz także

Najnowsze informacje