FBI: Udaremniliśmy kolejny zamach terrorystyczny

06.05.2013 22:32
Federalne Biuro Śledcze (FBI) poinformowało, że aresztowało 24-letniego mężczyznę w stanie Minnesota i najprawdopodobniej zapobiegło w ten sposób kolejnemu atakowi terrorystycznemu na terytorium USA
Buford Rogers został aresztowany w piątek w mieście Montevideo, we wschodniej części stanu. W jego mieszkaniu agenci FBI znaleźli i zabezpieczyli wiele sztuk broni palnej, a także koktajle Mołotowa i bomby rurowe. 24-latek był obserwowany przez amerykańskie służby od pewnego czasu.

- Naszym zdaniem chodziło o atak terrorystyczny, który był jeszcze na etapie planowania - oświadczył rzecznik FBI Kyle Loven. Nie podał szczegółów, ze wstępnych ustaleń wiadomo jedynie, że prawdopodobnie Rogers nie miał powiązań z zagranicznymi organizacjami terrorystycznymi. Rogersowi postawiono zarzut nielegalnego posiadania broni; w 2011 roku został skazany za włamanie i nie miał prawa posiadać broni palnej.

15 kwietnia doszło do najpoważniejszego zamachu terrorystycznego w USA od czasu ataków z 11 września 2011 roku. Jeden z podejrzanych, mający czeczeńskie pochodzenie Tamerlan Carnajew, zginął podczas policyjnego pościgu, a jego młodszy brat Dżochar został ujęty i grozi mu kara śmierci. Według służb bezpieczeństwa Carnajewowie zdetonowali dwie bomby na mecie maratonu w Bostonie, przez co śmierć poniosły trzy osoby, a około 280 zostało rannych.

Zobacz także
Komentarze (65)
FBI: Udaremniliśmy kolejny zamach terrorystyczny
Zaloguj się
 • alejajaniemaco

  Oceniono 6 razy 2

  W miedzyczasie podczas weekendu na drogach w USA zginelo 640 osob a 2500 zostalo rannaych. W Afganistanie zginelo 7 zolnierzy.

  Podawanie w mediach informacji o terroryzmie jest wlasnie terroryzmem. Urzymuje sie spoleczenstwo w strachu przez ciagle przypominanie o zagrozeniu ktore jest de facto jest o wiele mniej prawdopodobne niz to ze jutro spadnie samolot z przyczyn technicznych lub bledu ludzkiego.

 • positum

  Oceniono 5 razy 3

  Ciekawe ile miliardów USD kosztuje amerykańskich podatników złapanie jednego gó...arza z petardami?

 • blondyn-3

  Oceniono 2 razy 0

  Gdyby u nas na czas aresztowali Lecha to tez by nie doszlo do zamachu.

 • taahr

  Oceniono 3 razy 1

  to tam sa zamachy...dziwne bo wszem i wobec wiadomo ze usa sama dokonuje takich dzialan pod falszywa flaga !

 • krakkrakusek1au

  Oceniono 2 razy 0

  @kingstonny
  Zgadzam sie z toba, ze ortografia nie jest najwazniejsza.

  W polskich szkolach uczono mnie powtarzac madrosci.
  Na zachodnim uniwersytecie nauczono mnie myslec krytycznie, zdobywac informacje i je przetwarzac.

  Nowa Zelandie nazywasz krajem demokratycznym? Czy wiesz, ze glowa panstwa jest tam niewybieralna. Czy wiesz komu przysiegaja wiernosc wybrani parlamentarzysci w Nowej Zelandii?

  Taka np.Anglia to nie dosc, ze nie wybiera krolowej to ma rowniez niewybieralna izbe wyzsza parlamentu czyli House of Lords.

  Jakby tak krytycznie ocenic amerykanska “demokracje” to mozna by dojsc do wniosku, ze jest mniej demokratyczna od polskiej.

  Dlaczego nie podoba ci sie imunitet sedziow i prokuratorow w Polsce? Czyzby nie byl koszerny?

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 8 razy 4

  FBI podało, że on chciał tego rzekomego zamachu dokonać w tym pięciotysięcznym miasteczku. Jaja jak berety.

 • minkat

  Oceniono 4 razy 2

  ie powiedzieli co to byl za terrorysta- po nazwisku sadze, ze to ich wlasny, prawicowy, z tego gatunku co wysadzaja w powietrze kliniki aborcyjne, koscioly czarnych spolecznosci i synagogi.

 • remo29

  Oceniono 3 razy 1

  A u nas schwytali 80-letniego dziadka, co malaczem na bani do monopolu jechał.
  --
  parada karzełków

 • socrates11

  Oceniono 7 razy 5

  Udaremniliśmy zamach, a nie udaremniliśmy kolejny zamach - tak to chyba brzmiało, ten komunikat FBI

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje