Rogalski: Żyłem w pewnej schizofrenii. Zamachu nie było, Macierewicz mówi nieprawdę

06.05.2013 21:11
- Chcę zakończyć ten wątek. Chcę to powiedzieć wyraźnie: biję się w pierś, przepraszam. Nigdy cynicznie nie wypowiadałem słów o zamachu. Nigdy nie działałem cynicznie, jak pan Macierewicz - mówił w TVN24 mec. Rafał Rogalski. Były pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego ws. katastrofy smoleńskiej zmienił zdanie i wyklucza możliwość zamachu na samolot prezydenta.
Monika Olejnik w programie "Kropka nad i" naciskała na swojego gościa, przypominając, że nieraz mówił publicznie o zamachu, sztucznej mgle i rozpyleniu helu w Smoleńsku. - Toczyło się śledztwo, różne wersje zdarzeń były badane. Ja, dopytywany przez media, je komentowałem. Kwestia helu to nie był mój wymysł, została mi przedstawiona na posiedzeniu zespołu pana Macierewicza. Podobnie kwestia sztucznej mgły, prokuratura to badała. Ale skończmy ten temat - odpowiadał Rogalski.

"Zamachu nie było"

Rogalski podkreślał, że na początku materiał dowodowy nie był tak duży, jak w tej chwili, i pojawiały się różne hipotezy. Teraz jest inaczej, materiał ma ponad 429 tomów akt głównych, 120 niejawnych. Jeżeli go dobrze przeanalizujemy, czego nie robi pan Macierewicz, okaże się, że nie było zamachu.

- W mojej ocenie pan Macierewicz i jego działalność jest wyjątkowo zła dla śledztwa, jest cyniczna. To człowiek bardzo inteligentny, bardzo bystry, można śmiało założyć, że tworzenie tego typu fantasmagorii związanych z dwoma wybuchami jest jego cyniczną grą. Ta teoria nie ostaje się w oparciu o materiał dowodowy. Nie znaleziono jakiegokolwiek fragmentu kadłuba, który wskazywałby na to, że doszło do wybuchu - mówi Rogalski.

"Żyłem w schizofrenii"

- W mojej ocenie pan Macierewicz nie ma dostępu do wszystkich akt, a gdyby miał, to tym gorzej dla pana Macierewicza. Praktycznie żaden z jego ekspertów nie uczestniczył w przebadaniu samolotu na miejscu katastrofy - dodaje. - Ja od dłuższego czasu żyłem w takiej pewnej schizofrenii dlatego, że od maja, czerwca 2010 roku wersja zamachu, choć powinna być badana do końca śledztwa, wydaje się nieprawdziwa. Taka jest wersja Macierewicza. Wadliwa, cyniczna, nieprawdziwa - kończy.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (336)
Zaloguj się
 • cbr1000rrrepsol

  Oceniono 704 razy 632

  Cóż, jak mawiają Japończycy "kto przyznaje sie do błędu,wstydzi sie raz, kto w nim tkwi, wstydzi sie ustawicznie".
  Mimo wszystko brawo za umiejętność przyznania sie do błędu.

 • fakiba

  Oceniono 542 razy 486

  Jeszcze miesiąc temu Rogalski był według pisiorów jednym z najwybitniejszych prawników a od dzisiaj jest zdrajcą którego będą tępić wszelkimi dostępnymi metodami zaczynając od lustracji całej rodziny do trzeciego pokolenia a na ściąganiu na egzaminach kończąc

 • fakiba

  Oceniono 385 razy 335

  Lepiej póżno niż wcale przejrzeć na zaropiałe oczęta i głośno mówić o oszustwach Macierewicza i jego ekipy pseudo ekspertów

 • jamcijest44

  Oceniono 295 razy 259

  Prezes w swoim geniuszu już to wczoraj przewidział, kiedy w wywiadzie oświadczył, że "obóz patriotyczny" nie przyjmie tych, którzy najbardziej szkodzą. Coś mi się widzi, że pan Rogalski z miejsca zanotuje awans do czołówki "szkodników obozu patriotycznego", tuż obok Michała Kamińskiego i mecenasa Giertycha. Kto wie, może nawet jakiegoś dziadka w Wehrmachcie mu się znajdzie, żeby wiedział, że z prawdziwymi patriotami się nie zadziera...

 • fakiba

  Oceniono 210 razy 176

  Teraz Antek z zespołem to taką teorię zamachową wynajdzie że ho ho aż się zdziwicie

 • krzysiek_aleks

  Oceniono 179 razy 139

  HAHAHAHAHAHAHAHAHA

  No to się Macierewicz wkopsał, jak i reszta Smoleńczyków.

 • krzysiek_aleks

  Oceniono 146 razy 106

  No to teraz Smoleńczycy mogą pośmigać sobie tupolewami po Smoleńsk Ringu :)

 • vinogradoff

  Oceniono 98 razy 82

  O tym, ze nijakiego zamachu tam nie bylo inteligentni Ludzie na swiecie wiedzieli juz w dniu katastrofy a ci co mieli wiecej informacji i szybciej to wiedzieli juz w 15 minut od momentu jak TU-154m walnal dziobem w glebe. Caly swiat rozumial, ze do tej banalnej katastrofy wogole by nie doszlo gdyby za sterami siedzial pilot cywilny a nie zolnierz zawodowy a na pokladzie znajdowal sie Glowny Dowodca lotnikow i Zwierzchnik Sil Zbrojnych co wytworzylo sytuacje opresyjna i silna presje na kapitana samolotuu aby londowac za wszelka cene gdyz nie wolno nie wykonac zadania i narazic Prezydenta na klopty z opoznieniem uroczystosci. Do tego nie potrzeba analizy tych 498 tomow akt kazdy po 300 kart plus 120 tomow akt tajnych a starczy ruszyc makufffka i pomyslec wedle zasad logikii. Rosjanie tu w niczym nie sa winni gdyz i bez nich ta katastrofa byla do unikniecia z niemowleca latwoscia a wystarczylo tylko zastosowac sie do polsiego prawa i juz niczego wiecej nie bylo potrzeba aby dalej zyc.

 • dublet

  Oceniono 86 razy 78

  Wersja dla Pisiorow: siepacze Tuska dopadli mecenasa i zmusili torturami do kłamstw. Wkrótce dopadną tatusia rydzyka i resztę upośledzonych!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje