Rogalski: Żyłem w pewnej schizofrenii. Zamachu nie było, Macierewicz mówi nieprawdę

06.05.2013 21:11
- Chcę zakończyć ten wątek. Chcę to powiedzieć wyraźnie: biję się w pierś, przepraszam. Nigdy cynicznie nie wypowiadałem słów o zamachu. Nigdy nie działałem cynicznie, jak pan Macierewicz - mówił w TVN24 mec. Rafał Rogalski. Były pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego ws. katastrofy smoleńskiej zmienił zdanie i wyklucza możliwość zamachu na samolot prezydenta.
Monika Olejnik w programie "Kropka nad i" naciskała na swojego gościa, przypominając, że nieraz mówił publicznie o zamachu, sztucznej mgle i rozpyleniu helu w Smoleńsku. - Toczyło się śledztwo, różne wersje zdarzeń były badane. Ja, dopytywany przez media, je komentowałem. Kwestia helu to nie był mój wymysł, została mi przedstawiona na posiedzeniu zespołu pana Macierewicza. Podobnie kwestia sztucznej mgły, prokuratura to badała. Ale skończmy ten temat - odpowiadał Rogalski.

"Zamachu nie było"

Rogalski podkreślał, że na początku materiał dowodowy nie był tak duży, jak w tej chwili, i pojawiały się różne hipotezy. Teraz jest inaczej, materiał ma ponad 429 tomów akt głównych, 120 niejawnych. Jeżeli go dobrze przeanalizujemy, czego nie robi pan Macierewicz, okaże się, że nie było zamachu.

- W mojej ocenie pan Macierewicz i jego działalność jest wyjątkowo zła dla śledztwa, jest cyniczna. To człowiek bardzo inteligentny, bardzo bystry, można śmiało założyć, że tworzenie tego typu fantasmagorii związanych z dwoma wybuchami jest jego cyniczną grą. Ta teoria nie ostaje się w oparciu o materiał dowodowy. Nie znaleziono jakiegokolwiek fragmentu kadłuba, który wskazywałby na to, że doszło do wybuchu - mówi Rogalski.

"Żyłem w schizofrenii"

- W mojej ocenie pan Macierewicz nie ma dostępu do wszystkich akt, a gdyby miał, to tym gorzej dla pana Macierewicza. Praktycznie żaden z jego ekspertów nie uczestniczył w przebadaniu samolotu na miejscu katastrofy - dodaje. - Ja od dłuższego czasu żyłem w takiej pewnej schizofrenii dlatego, że od maja, czerwca 2010 roku wersja zamachu, choć powinna być badana do końca śledztwa, wydaje się nieprawdziwa. Taka jest wersja Macierewicza. Wadliwa, cyniczna, nieprawdziwa - kończy.

Zobacz także
Komentarze (336)
Rogalski: Żyłem w pewnej schizofrenii. Zamachu nie było, Macierewicz mówi nieprawdę
Zaloguj się
 • tuskopalikot

  0

  Nie można dłużej tolerować w naszym życiu publiczn ym tak licznej grupy ludzi którzy publicznie kłamią nazywając np. premiera mordercą - trzeba ich karać obserwatorpolityczny.pl/?p=10849

 • rympalek11

  0

  Rogalski! Nie zabieraj głosu! Lepiej jak głos zabierze twój lekarz!

 • andrzej414

  0

  A czasami nie zauważyłeś ,że takie same objawy ma Kaczyński Jarosław , Macierewicz , Hofman czy Błaszczak ? a i inni z PIS czy od Rydzyka też zieją tym samym spojrzeniem paranoicznym . Katolicy przecież a jak potrafią lżyć bliżniego swego , poniżać , upodlać , wstydzę się za katolików i za kościół katolicki w Polsce szczególnie . Ktoś napisał , żygać się chce i se żygnę na PIS , odrazu mi ulży .

 • dragon52

  0

  dajmy na to że to był zamach i ten co to zrobił nie obawiał się skutków tego występku to ja się pytam dlaczego jeszcze żyje antek ,yarkacz i reszta tej smoleńskiej sekty ,przecież oni też powinni dostać CZAPĘ!!!!

 • anders76

  Oceniono 1 raz 1

  Nalezy jednak docenic potencjal inteligencji i wiedzy ogolnej, zaledwie 3 lata i zaczyna kumac. Jarkowi trzeba jakies 33 lata a wybuchowy Antek wpierw zaliczy Alheizmera nim zrozumie.

  Jednak wysoce prawdopodobnym jest, ze to niejaki Leszek, z Bozego nieporozumienia obarczony funkcja znacznie przekraczajaca jego ludzkie mozliwosci, zamachnal sie na niejakiego "gienierala" rownie niekompetentnego w swojej roli, a ten z kolei machnal cos tam pilotowi, rownie jak ci pozostali niekopetentnemu w swojej roli. Tak wiec zamachiwania bylo co niemiara.
  Rosjanie tez dolozyli swoje nie znajac jedynej wlasciwej komendy po polsku brzmiacej "Spiepszaj dziadu", ktora moglaby jeszcze sytuacje uratowac.

 • hardy1

  Oceniono 4 razy 4

  No proszę - Rogalski to wzorcowy przykład, że "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Zarabiał u pis-prezesa - gadał cynicznie bzdury o helu i sztucznej mgle. Wyleciał - teraz twierdzi że nie było "mgły i helu".
  Taki sam cynik jak Kaczyński, Macierewicz, Hofman i im podobni.

 • slimslider

  Oceniono 1 raz 1

  Rogalski do psychiatry, a Macierewicz do pierdla!!!

 • rympalek11

  Oceniono 4 razy 4

  Nie ma za co przepraszać. Chory na schizofrenię nie ponosi winy że jest schizofrenikiem. Po prostu Rogalski tak jest i powinieneś o tym wiedzieć.

 • rympalek11

  Oceniono 3 razy 1

  No cóż. Schizofrenia tłumaczy wszystko. Ale kto powierzy cokolwiek schizofrenikowi? Należało trzymać się ustaleń Komisji Burdenki schirofreniku Rogalski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje