Biernacki: Lubię stawiać sobie cele. Deregulacja jest priorytetem

06.05.2013 12:57
- Jedną z pierwszych decyzji będzie zbudowanie szeroko rozumianego programu wsparcia i ochrony świadka. Będę też pracował nad dalszymi transzami deregulacji. Deregulacja jest priorytetem nie tylko Ministerstwa Sprawiedliwości, ale również rządu Donalda Tuska - mówił dziś Marek Biernacki, który został powołany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego na nowego ministra sprawiedliwości.
Biernacki zastąpił na tym stanowisku Jarosława Gowina. Podczas swojego dzisiejszego wystąpienia nie ukrywał, że zamierza w dużej mierze kontynuować politykę swojego poprzednika.

"Aby po mojej kadencji coś się zmieniło"

- Jest na czym pracować - zaznaczył. Nowy minister sprawiedliwości powiedział, że priorytetem będzie dla niego "zbudowanie szeroko rozumianego programu wsparcia i ochrony świadka".

- Chodzi mi nie o świadka koronnego, ale o świadka zwykłego obywatela. Z jednej strony zwykły obywatel, kiedy styka się z sądem, nie ma wrażenia, że jest chroniony, z drugiej strony brakuje mu wsparcia od wymiaru sprawiedliwości - stwierdził. Dodał, że wymiar sprawiedliwości powinien służyć obywatelowi i służy mu, ale ta konfrontacja "wygląda nie za dobrze". - Chciałbym, żeby po mojej kadencji, po mojej pracy obywatel odczuł, że coś się zmieniło - mówił Biernacki.

"Chcę zdać rachunek z realizacji celów"

Biernacki zapowiedział także, że zamierza kontynuować deregulację zawodów. - Deregulacja jest priorytetem nie tylko Ministerstwa Sprawiedliwości, ale również rządu Donalda Tuska - zaznaczył. Poza tym nowy minister sprawiedliwości zamierza popracować nad problemem przewlekłości postępowań sądowych, usprawnić sądy gospodarcze oraz znowelizować Kodeks postępowania karnego i ustawę o prokuraturze.

- Ja wiem, że trudno będzie to przeprowadzić, ale już teraz mówię to oficjalnie: to jest jeden z moich celów. Jak państwo wiecie, lubię stawiać sobie cele. Później chcę przed państwem zdać rachunek, czy udało mi się je zrealizować, czy nie - zaznaczył Biernacki.

Tusk: Biernacki wykazywał się już odwagą

Nowego ministra sprawiedliwości chwalił dzisiaj Donald Tusk. - Marek Biernacki w swojej działalności wykazywał nadzwyczajną odwagę i determinację. Jest żywym dowodem na to, że być byłym ministrem nie oznacza końca życiowej drogi. Pełnił już tę funkcję jako minister spraw wewnętrznych i administracji - mówił premier.

Premier ocenił także, że Jarosław Gowin nie ma powodu, by się wstydzić swojej pracy w czasie, gdy był ministrem sprawiedliwości. - Ten bilans oceniam pozytywnie, przy wszystkich zastrzeżeniach, które stały się powodem dymisji - powiedział Tusk.

Zobacz także
Komentarze (87)
Zaloguj się
 • zdak

  Oceniono 153 razy 121

  "Biernacki: Lubię stawiać sobie cele" - i postawił dwa więzienia z 400 celami :-)

 • kazek100

  Oceniono 124 razy 44

  "Premier ocenił także, że Jarosław Gowin nie ma powodu, by się wstydzić swojej pracy w czasie, gdy był ministrem sprawiedliwości. - Ten bilans oceniam pozytywnie, przy wszystkich zastrzeżeniach, które stały się powodem dymisji - powiedział Tusk"

  Panie Tusk, kpisz pan sobie?
  Jakie ten Gowin miał zasługi, oprócz ochrony tajemniczych zarodków?

 • szesnastusynowbenka

  Oceniono 48 razy 40

  media tylko w DZIKICH krajach poswiecaja tyle uwagi politykom.
  Owszem mowi sie wiele o polityce, problemach spolecznych,
  nowych przedsiewzieciach poprawiajacych standard zycia obywateli....

  ale w zyciu nie tworzy sie sie aureoli celebryty nad sluga narodu !!!

  Polityk to S L U G A , reprezentrant nasz wszystkich na ambonie narodowej.

  ale to wasza wina - wylizujecie politykom hemoroidy nie proszac o zapitke.
  Wstyd Polacy, wstyd.

  tylko w zacofanych(katolickich) krajach jest taki natlok politykow ( NIE POLITYKI )
  w publicznych mediach.

 • folwark_polski

  Oceniono 82 razy 32

  kolejny który ma zderegulowany czerep przez opus dei

 • rabingoldblatt

  Oceniono 75 razy 25

  Czyli zamieniliśmy jawnego współpracownika Opus Dei na Biernackiego....

 • dzieuchy

  Oceniono 49 razy 23

  Dla mnie wystarczający jest ten fragment biografii: "W 1997 zaangażował się w działalność w Akcji Wyborczej Solidarność. Został jej kandydatem do Sejmu z rekomendacji Prawicy Narodowej[3], a następnie należał do komitetu założycielskiego Ruchu Społecznego AWS." Kolejny przykuty do koryta, jak Żalek czy inne miernoty.

 • vomitorium1

  Oceniono 27 razy 15

  "Marek Biernacki w swojej działalności wykazywał nadzwyczajną odwagę i determinację."
  to znaczy
  panie tusku
  że się pana
  nie będzie bał

 • notremak

  Oceniono 30 razy 12

  Niestety, jak ktoś wpadnie w ministerialna karuzele, to już do końca życia m u s i być ministrem. U Tuska czy u Ruska, jeden .... Byle w porządnym, XIV-wiecznym z wiary i przekonań, katolickim rządzie. I dodatkowo rządzić wraz z Opus Dei albo - co prawdopodobniejsze - przez Opus być sterowanym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje