Hofman: Komorowski chciał być królem lemingów, a został królem obciachu

- Prezydent Komorowski chciał być królem lemingów, a został królem obciachu. Gorzej tego nie można było zrobić... orzeł z czekolady i bez korony - mówił w Radiu Zet rzecznik PiS Adam Hofman, odnosząc się marszu "Orzeł Może". Zapowiedział też, że Jarosław Kaczyński zmierzy się z Bronisławem Komorowskim w najbliższych wyborach prezydenckich.
Hofman odniósł się do marszu "Orzeł Może", który 2 maja zorganizowały "Gazeta Wyborcza" i radiowa "Trójka". Patronat nad marszem, w którym przeszło ponad dwa tysiące osób miał prezydent Bronisław Komorowski. - Kiedy Polonia i Polacy spędzają Dzień Flagi pod biało-czerwoną flagą, prezydent Komorowski świętuje pod fioletową - utyskiwał. Skąd fioletowy kolor? Prowadząca audycję Monika Olejnik dopytała, czy może chodzi o różowe kolory, które pojawiły się tego dnia. - Różową flagą lub fioletową. Mężczyźni mają problem z rozróżnianiem więcej niż czterech kolorów - uznał rzecznik PiS.

Hofman: Kaczyński na prezydenta

Zapowiedział też start w wyborach prezydenckich Jarosława Kaczyńskiego. - Co będzie się działo dalej, będzie zależało od tego, jakie decyzje podejmie. Pierwsze wybory w kolejności są prezydenckie i ogłosił, że na ten czas jest kandydatem partii. Czy będą inne decyzje, zobaczymy. Na dziś to jeszcze za wcześnie - mówił Hofman.

Przyznał, że obecny prezydent cieszy się dużym zaufaniem. - Nie zakładamy przegranych wyborów. Dziś Bronisław Komorowski cieszy się olbrzymim zaufaniem, ale patrząc na praktykę i na to, jak zorganizował Dzień Flagi, to przypomina "najlepsze" czasy marketingowe Unii Wolności. To jest idealny przykład, jak można coś zepsuć. Jeśli w takim otoczeniu będzie szedł do wyborów, to jest duża szansa, żeby go pokonać - mówił rzecznik PiS

"Może Rogalski chce być politykiem"

Hofman nawiązał też do mec. Rafała Rogalskiego. Wieloletni adwokat Jarosława Kaczyńskiego zaczął bowiem odcinać się od teorii zamachu ws. katastrofy smoleńskiej. - Rogalski to jest człowiek, który idzie drogą Romana Giertycha. Żeby przeprosić za swoją kolaborację z PiS, musi powiedzieć wszystko, co się podoba pewnej części mainstreamu. To jest zabawne i śmieszne. Może Rogalski chce być politykiem. Może będzie jakiegoś polityka PO reprezentował - rzucał przypuszczenia.

Hofmanowi za to podoba się nowy minister sprawiedliwości Marek Biernacki. - Pozytywnie oceniałem pana ministra po pracy w Sejmie. Wielu prawicowych polityków chwali ministra Gowina. Ale to, co działo się w Ministerstwie Sprawiedliwości, było zaprzeczeniem, tego co powinno się tam dziać - stwierdził Hofman. Za przykład dał "łagodzenie kar dla przestępców przy zmianie kwalifikacji przestępstwa kradzieży".Zobacz także
Komentarze (253)
Hofman: Komorowski chciał być królem lemingów, a został królem obciachu
Zaloguj się
 • 7goldie

  Oceniono 2 razy 2

  Hofman to właśnie ty, odkąd się pojawiłeś na scenie, jesteś dla mnie totalnym królem obciachu.

 • ahdrzejolsztyn

  Oceniono 2 razy 2

  Absolutną katastrofą i kompromitacją jesteś panie Hofman.
  Masz pan to wszystko gdzieś, chcesz pan tylko władzy.
  Zabawny to ty nie jesteś wcale a swoimi kretyńskimi tekstami.
  Co znowu wymyślą, albo nie przemyślą, sztabowcy pana prezesa?

 • mirgrab

  Oceniono 2 razy 2

  A kim jest pan poseł komentujący odwołanie meczu z Barceloną? Jest po prostu pisobucem.

 • kula5211

  Oceniono 2 razy 2

  A ty Hofman jesteś -- Królem Kaczych Dupków

 • palkota

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli pan prezydent Komorowski nie ma czyścibuta to już wiadomo kto nim mógłby być.

 • 11111

  Oceniono 2 razy 2

  Hofman chciał być królem lemingów, a został królem obciachu, dożywotnio.

 • queserasera

  Oceniono 2 razy 2

  Hofman: Kaczyński na prezydenta

  Ja tam bym wolał by od razu... na Wawel!

 • topiramax

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby ludzie w tym kraju chcieli Kaczyńskiego to by go wybrali...czy się mylę p. Hofman?

  Wcale się nie wstydzę. Wręcz przeciwnie. Czuję wdzięczność za brak sztampy, długich populistycznych przemów, pochodni i gadki smoleńsko-glińskiej z byle okazji.

 • sclavus

  Oceniono 3 razy 3

  Hofmanie Adamie!!!!
  Dupa to nie lizak!!!!
  ... historia nigdy(!) ci tego nie wybaczy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje