Hofman: Komorowski chciał być królem lemingów, a został królem obciachu

06.05.2013 08:50
- Prezydent Komorowski chciał być królem lemingów, a został królem obciachu. Gorzej tego nie można było zrobić... orzeł z czekolady i bez korony - mówił w Radiu Zet rzecznik PiS Adam Hofman, odnosząc się marszu "Orzeł Może". Zapowiedział też, że Jarosław Kaczyński zmierzy się z Bronisławem Komorowskim w najbliższych wyborach prezydenckich.
Hofman odniósł się do marszu "Orzeł Może", który 2 maja zorganizowały "Gazeta Wyborcza" i radiowa "Trójka". Patronat nad marszem, w którym przeszło ponad dwa tysiące osób miał prezydent Bronisław Komorowski. - Kiedy Polonia i Polacy spędzają Dzień Flagi pod biało-czerwoną flagą, prezydent Komorowski świętuje pod fioletową - utyskiwał. Skąd fioletowy kolor? Prowadząca audycję Monika Olejnik dopytała, czy może chodzi o różowe kolory, które pojawiły się tego dnia. - Różową flagą lub fioletową. Mężczyźni mają problem z rozróżnianiem więcej niż czterech kolorów - uznał rzecznik PiS.

Hofman: Kaczyński na prezydenta

Zapowiedział też start w wyborach prezydenckich Jarosława Kaczyńskiego. - Co będzie się działo dalej, będzie zależało od tego, jakie decyzje podejmie. Pierwsze wybory w kolejności są prezydenckie i ogłosił, że na ten czas jest kandydatem partii. Czy będą inne decyzje, zobaczymy. Na dziś to jeszcze za wcześnie - mówił Hofman.

Przyznał, że obecny prezydent cieszy się dużym zaufaniem. - Nie zakładamy przegranych wyborów. Dziś Bronisław Komorowski cieszy się olbrzymim zaufaniem, ale patrząc na praktykę i na to, jak zorganizował Dzień Flagi, to przypomina "najlepsze" czasy marketingowe Unii Wolności. To jest idealny przykład, jak można coś zepsuć. Jeśli w takim otoczeniu będzie szedł do wyborów, to jest duża szansa, żeby go pokonać - mówił rzecznik PiS

"Może Rogalski chce być politykiem"

Hofman nawiązał też do mec. Rafała Rogalskiego. Wieloletni adwokat Jarosława Kaczyńskiego zaczął bowiem odcinać się od teorii zamachu ws. katastrofy smoleńskiej. - Rogalski to jest człowiek, który idzie drogą Romana Giertycha. Żeby przeprosić za swoją kolaborację z PiS, musi powiedzieć wszystko, co się podoba pewnej części mainstreamu. To jest zabawne i śmieszne. Może Rogalski chce być politykiem. Może będzie jakiegoś polityka PO reprezentował - rzucał przypuszczenia.

Hofmanowi za to podoba się nowy minister sprawiedliwości Marek Biernacki. - Pozytywnie oceniałem pana ministra po pracy w Sejmie. Wielu prawicowych polityków chwali ministra Gowina. Ale to, co działo się w Ministerstwie Sprawiedliwości, było zaprzeczeniem, tego co powinno się tam dziać - stwierdził Hofman. Za przykład dał "łagodzenie kar dla przestępców przy zmianie kwalifikacji przestępstwa kradzieży".Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (253)
Zaloguj się
 • vomitorium1

  Oceniono 364 razy 314

  "Zapowiedział też, że Jarosław Kaczyński zmierzy się z Bronisławem Komorowskim w najbliższych wyborach prezydenckich."
  to bez sensu
  panie hofman
  (do najbliższych wyborów
  to on
  nie urośnie)

 • milorex10

  Oceniono 316 razy 236

  Komorowski to taki sobie szaraczek, który dziwnym trafem został Prezydentem. Robi gafy, jest mało błyskotliwy, ale przewidywalny. Większego obciachu chyba nie zrobi. Zresztą niby Prezydent, ale faktycznie niewiele ma do powiedzenia, bo rządzi w Polsce Premier. Natomiast były Premier i niedoszły Prezydent J. Kaczyński to jest król obciachu. Gdyby brać poważnie wszystko co mówi, to trzeba się zastanowić, dlaczego jeszcze nie ma go w Tworkach.

 • chi_neng1

  Oceniono 247 razy 213

  "Zapowiedział też start w wyborach prezydenckich Jarosława Kaczyńskiego."

  Prezydentem on juz jest od 3 lat - Cmentarza na Krakowskim Przedmiesciu !

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 224 razy 196

  Hofman, jak określenia "lemingi" używa anonimowy łoś z internetu to może. Jemu wolno, jest wolność a ja mu nie płacę pensji. Jak określenia "lemingi" używa bieda prawicowy "niezależny" publicysta to może. Wolno mu, jest wolność prasy, ja nie kupuję jego gazety, więc mu nie płacę. Ale gdy tego określenia używa wobec części Polaków, polityk któremu płacę i który nie ma prawa mnie i innych obrażać to oznacza że upadł pan tak nisko że już niżej się nie da. To oznacza że gardzi pan swoim własnym pracodawcą - w normalnej robocie za coś takiego wylatuje się z hukiem. Szlag mnie tez trafia że nikt w tym radiu nie zwrócił temu politykierowi uwagi.

 • fakiba

  Oceniono 191 razy 165

  Hofman pewnie pezesowi coś z zapasów podebrał bo bidulek już kolory przestał odróżniać

 • dziadekjam

  Oceniono 191 razy 157

  Hofman to nawet więcej niż król obciachu, Hofman to "ober obciachuj"..

 • dziadekjam

  Oceniono 145 razy 125

  Hofman co prawda nie jest królem obciachu, bo to mimo wszystko arystokratyczny tytuł, Hofman jest po prostu WZORCEM OBCIACHU, taką "jednostką nijakości", coś jak volt napięcia.. Np. Kaczydup, to 0,8 hofmana, a Maciorka 1,1 hofmana.

 • chi_neng1

  Oceniono 139 razy 105

  Krol swity pacholkow, ktorych prowadzi na smyczach i w kagancach, pochodzi z sitwy Kaczynskich !

  Temu tak odbilo, ze przetransformowal wypadek samolotowy na wydarzenie historyczne.... Nie koniec na tym...
  "kuje medale" na czesc Don Qoujita, tegp ktory walczyl z wiatrakami, a na koniec zorganizowal nieproszona wycieczke, ktora stala sie jego, I NIE TYLKO JEGO, zguba.

  Ten "Kaczy Krol" ma szeroko idace plany : panowac niepodzielnie na cala Polska .

  Nie doczekanie jego !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje