Opole: Ewakuowani mieszkańcy dwóch kamienic mogli wrócić do domów

05.05.2013 21:51

Fot. Michał Mutor / AG

W nocy z niedzieli na poniedziałek ewakuowani w związku z wyciekiem gazu i groźbą wybuchu mieszkańcy dwóch kamienic w Opolu mogli wrócić do domów - poinformował dyżurny komendy wojewódzkiej straży pożarnej. Pogotowie gazowe odłączyło gaz w jednym z budynków.
Ewakuowanych było w sumie ok. 40 osób, a nie jak wcześniej podawano 25-30. Przed godz. 23 strażacy uznali, że w piwnicach budynków przy ul. Grunwaldzkiej oraz w studzienkach telekomunikacyjnych, w których wcześniej stwierdzone zostało duże stężenie gazu, nie ma już zagrożenia wybuchem. W związku z tym mieszkańcy mogli wrócić do domów.

Dyspozytor pogotowia gazowego w Opolu Adam Drozdowski zapewnił w nocy z niedzieli na poniedziałek, że miejsce awarii zostało zabezpieczone. Odcięto dopływ gazu do jednego z budynków, dlatego nie ma go 12 rodzin. Awaria ma być usunięta w poniedziałek.

O wyczuwalnym gazie na ul. Grunwaldzkiej powiadomił strażaków w niedzielę po godz. 19 przechodzień. Po przyjeździe na miejsce straż pożarna stwierdziła znaczne stężenie gazu w studzienkach telekomunikacyjnych. Zabezpieczyła więc teren i ewakuowała ludzi.

Zobacz także
Komentarze (6)
Opole: Ewakuowani mieszkańcy dwóch kamienic mogli wrócić do domów
Zaloguj się
  • matadore1

    Oceniono 6 razy -4

    Do remize we sczedrziku dać jejich

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje