"Nie tęczowa, nie laicka, tylko Polska katolicka". Marsz "w obronie rodziny" w Gdańsku

05.05.2013 19:45
Znak

Znak "zakaz pedałowania", używany przez przeciwników homoseksualistów (Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta)

"Chłopak i dziewczyna - to jest rodzina". "Człowiek rodzi się normalny, nie homoseksualny" - pod takimi hasłami przeszedł ulicami Gdańska marsz w obronie rodziny i wartości katolickich zorganizowany przez Krucjatę Różańcową za Ojczyznę. Manifestujący sprzeciwiali się promowaniu homoseksualizmu w życiu publicznym.
Marsz przeszedł spod kościoła św. Brygidy, w którym wcześniej odprawiona została msza św. w intencji ojczyzny, ulicami w centrum miasta pod pomnik Króla Jana III Sobieskiego.

Na czele pochodu niesiono transparent z napisem "Stop homodyktatowi". "Chłopak i dziewczyna - to jest rodzina". Na innych transparentach umieszczono hasła: "Nie róbcie krzywdy naszym dzieciom", "Walczymy o dzieci". Wiele osób trzymało w rękach biało-czerwone flagi.

"Dziś w Polsce normalność jest atakowana"

Uczestnicy marszu skandowali: "Nie tęczowa, nie laicka, tylko Polska katolicka", "Polska wolna od dewiacji", "Człowiek rodzi się normalny, nie homoseksualny", "Polskie szkoły zamykacie, a zboczeńców popieracie".

- Dziś w Polsce normalność jest atakowana. Nie możemy żyć tak jak nasi dziadkowie i babcie, tylko mamy być nowocześni. A nowocześni to oznacza, że mamy być otwarci na wszelkie dewiacje, odrzucić wszelkie wartości lub uznać, że wartości są względne" - powiedziała główna organizatorka marszu Anna Kołakowska z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Kołakowska podkreśliła, że jest to protest przeciwko temu, aby "dewianci różnej maści, którzy stanowią margines życia społecznego, narzucali nam swoją chorą wizję człowieka i społeczeństwa".

"Przeżyliśmy Niemca, Ruska, przeżyjemy rządy Tuska"

Wśród uczestników marszu byli m.in. posłowie PiS Andrzej Jaworski i Dorota Arciszewska-Mielewczyk, środowiska związane z klubem Gazety Polskiej, członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego i Ligi Obrony Suwerenności.

Nie zabrakło też haseł politycznych. "Tylko idiota głosuje na Palikota", "Przeżyliśmy Niemca, Ruska, przeżyjemy rządy Tuska", "Nie oddamy wam Telewizji Trwam", "Wolne media, wolność słowa, wolna Polska narodowa" - skandowali manifestanci. W trakcie marszu śpiewano także pieśni religijne.

Zobacz także
Komentarze (226)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 490 razy 308

  Rozumiem że transparent z hasłem "nie róbcie krzywdy naszym dzieciom" to rozwiesili w kościele żeby do klechów dotarło . Popieram

 • ateus77

  Oceniono 365 razy 207

  Jedyny dyktat, jaki mamy dziś w Polsce to dyktat religijnych fanatyków i fundamentalistów, którzy chcą wszystkich pouczać i wszystkim narzucać swoje jedynie słuszne "prawdy". Nie spotkałem i nie słyszałem natomiast jeszcze żadnego geja, których chiałby mnie zmuszać do zawarcia związku partnerskiego z nim.

 • kalebas

  Oceniono 256 razy 170

  "Krucjata Różańcowa za Ojczyznę"

  To mnie powawliło na kolana. Nie wiem, czy w ogóle jeszcze się kiedyś podniosę...

 • emeryt1942

  Oceniono 242 razy 160

  Widzimy wiele wojen z przyczyn religijnych . Choć wszystkie religie mówia o pokoju i milości nie przypominam sobie aby jakąś wojnę przerwał lub przyczynił się rozejmu jakikolwiek Kosciół .

 • navaira

  Oceniono 208 razy 136

  "Stop homodyktatowi"
  Znaczy koniec z kościołem czy o coś innego chodzi? Bo mniejszości seksualne nawet wybłagać najprostszej ustawy nie mogą, jak na dyktat nader cienko.

 • emeryt1942

  Oceniono 191 razy 125

  Dlaczego w obronie rodziny demonstrują kawalerowie . Czy dyr Rydzyk transparent " nie ma woloności bez TV Trwam " to walka polityczna o władze czy tylko o dominację Koscioła aby nie ujawniać zboczeń ludzi w sutannach ?

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 224 razy 98

  Nawet mi się nie chce myśleć jak to skomentować - musiałbym skorzystać z mózgu, organu niedostępnego dla ludzi idących w tym marszu a nie zasłużyli na takie wyróżnienie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje