"Nie tęczowa, nie laicka, tylko Polska katolicka". Marsz "w obronie rodziny" w Gdańsku

05.05.2013 19:45
Znak

Znak "zakaz pedałowania", używany przez przeciwników homoseksualistów (Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta)

"Chłopak i dziewczyna - to jest rodzina". "Człowiek rodzi się normalny, nie homoseksualny" - pod takimi hasłami przeszedł ulicami Gdańska marsz w obronie rodziny i wartości katolickich zorganizowany przez Krucjatę Różańcową za Ojczyznę. Manifestujący sprzeciwiali się promowaniu homoseksualizmu w życiu publicznym.
Marsz przeszedł spod kościoła św. Brygidy, w którym wcześniej odprawiona została msza św. w intencji ojczyzny, ulicami w centrum miasta pod pomnik Króla Jana III Sobieskiego.

Na czele pochodu niesiono transparent z napisem "Stop homodyktatowi". "Chłopak i dziewczyna - to jest rodzina". Na innych transparentach umieszczono hasła: "Nie róbcie krzywdy naszym dzieciom", "Walczymy o dzieci". Wiele osób trzymało w rękach biało-czerwone flagi.

"Dziś w Polsce normalność jest atakowana"

Uczestnicy marszu skandowali: "Nie tęczowa, nie laicka, tylko Polska katolicka", "Polska wolna od dewiacji", "Człowiek rodzi się normalny, nie homoseksualny", "Polskie szkoły zamykacie, a zboczeńców popieracie".

- Dziś w Polsce normalność jest atakowana. Nie możemy żyć tak jak nasi dziadkowie i babcie, tylko mamy być nowocześni. A nowocześni to oznacza, że mamy być otwarci na wszelkie dewiacje, odrzucić wszelkie wartości lub uznać, że wartości są względne" - powiedziała główna organizatorka marszu Anna Kołakowska z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Kołakowska podkreśliła, że jest to protest przeciwko temu, aby "dewianci różnej maści, którzy stanowią margines życia społecznego, narzucali nam swoją chorą wizję człowieka i społeczeństwa".

"Przeżyliśmy Niemca, Ruska, przeżyjemy rządy Tuska"

Wśród uczestników marszu byli m.in. posłowie PiS Andrzej Jaworski i Dorota Arciszewska-Mielewczyk, środowiska związane z klubem Gazety Polskiej, członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego i Ligi Obrony Suwerenności.

Nie zabrakło też haseł politycznych. "Tylko idiota głosuje na Palikota", "Przeżyliśmy Niemca, Ruska, przeżyjemy rządy Tuska", "Nie oddamy wam Telewizji Trwam", "Wolne media, wolność słowa, wolna Polska narodowa" - skandowali manifestanci. W trakcie marszu śpiewano także pieśni religijne.

Zobacz także
 • Są zarzuty dla zatrzymanych podczas Marszu Niepodległości Są zarzuty dla zatrzymanych podczas Marszu Niepodległości
 • Manifestacja ONR SLD chce delegalizacji ONR i Młodzieży Wszechpolskiej
Komentarze (226)
"Nie tęczowa, nie laicka, tylko Polska katolicka". Marsz "w obronie rodziny" w Gdańsku
Zaloguj się
 • inkwizytorstarszy

  0

  Rozumiem że tym płatnym pachołkom Kościoła kapłani pedofile nie przeszkadzają....
  Ciekawe ile kapłanów kosztuje opłacenie tych klakierów.

 • tornson

  Oceniono 2 razy 2

  Kto tym faszystowskim śmieciom pozwala manifestować!

 • j-230

  Oceniono 6 razy 6

  POLSKA OD WIEKÓW CIEMNGRÓG KATOLICKI

 • zigzaur

  Oceniono 9 razy 7

  "Nie kościelna, nie katolska,
  tylko jedna, wolna Polska."

 • stan-1

  Oceniono 8 razy 6

  "Znak "zakaz pedałowania", używany przez przeciwników homoseksualistów" a postacie w czarnych kieckach.

 • m.arco

  Oceniono 7 razy -5

  Ten artykuł nie do końca oddaje prawdę. Marsz w Gdańsku był marszem w obronie wolnych mediów.
  6 maja to jest w dzisiejszy poniedziałek wolnych mediów będą bronić mieszkańcy Świnoujścia.

  Marsz wyruszy o godz. 17. z Kościoła NMP Gwiazdy Morza do Kościoła bł. Michała Kozala gdzie o godz. 18. rozpocznie się poniedziałkowe spotkanie Rodziny Radia Maryja transmitowane na antenie.

  Kolejne manifestacje odbędą się 11 maja w Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Wąbrzeźnie. Na 19 maja manifestację w obronie katolickiej stacji zaplanowano w Warszawie.

 • nedlog123

  Oceniono 5 razy 5

  No to jeszcze zróbmy marsz przeciwko podofilli w "jedynym normalnym" kościele i będzie po równo;)

 • antyksen

  Oceniono 4 razy 2

  Co za ciemnota, ranyyy... :)
  Polak to jednak homosovieticus. Jak każdy chłopski syn musi czuć bat nad głową, inaczej gubi się i myśli za dużo, a to niebezpieczne jest. Zniewolenie komunistyczne zamieniono na kościelne i już wszystko jest ok.
  "Prawdziwi polacy" (celowo małą) już zadowoleni. :)

 • ayouseptim

  Oceniono 8 razy 6

  Najwięcej zboczeńców i dewiantów wszelkiej maści jest w IMPERIUM ZŁA, czyli w katolicyzmie. Wobec tego protest ten powinien się odbywać przed instytucjami katolickimi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje