Pasażer zauważył wyciek paliwa z samolotu. Lot z Warszawy do Nowego Jorku opóźniony

Samolot PLL LOT nie wystartował w lotniska Chopina, gdyż chwilę przed startem, podczas kołowania, jeden z pasażerów zauważył, że ze skrzydła maszyny wycieka paliwo - informuje TVN24.pl. Pasażerowie są na lotnisku, samolot został naprawiony po pięciu godzinach. Nie wiadomo, jak duży był wyciek. Czy lot dziś się odbędzie? Decyzja wieczorem.
Samolot polskich linii lotniczych z Warszawy do Nowego Jorku miał wystartować o godz. 13. - Podczas kołowania samolotu Boeing 767 jeden z pasażerów zauważył paliwo wyciekające ze skrzydła. Poinformował stewardesy, a te zawiadomiły kapitana - powiedział w rozmowie z TVN24 Marek Kłuciński, rzecznik PLL LOT.

Rzecznik podkreślił, że linie robią wszystko, by lot odbył się jeszcze dziś. Ostateczna decyzja, czy samolot ponownie wystartuje, ma zostać podjęta niebawem. - Jeżeli okaże się, że samolot nie będzie mógł wystartować, wówczas spróbujemy umieścić pasażerów w samolotach innych linii lotniczych lub zaoferujemy im nocleg - powiedział Kłuciński w TVN24. Dodał też, że LOT chce w jakiś sposób wynagrodzić pasażera.

Zobacz także
 • Lotnisko Chopina w Warszawie Lotnisko się chwali, że jest przyjazne, a w praktyce...
 • Start z Lotniska Chopina w Warszawie Rekordowy kwiecień na Okęciu. Rzadziej latamy po Polsce
Komentarze (71)
Pasażer zauważył wyciek paliwa z samolotu. Lot z Warszawy do Nowego Jorku opóźniony
Zaloguj się
 • blue911

  0

  LOT to uskrzydlone wesole miasteczko ,a nie powazna linia lotnicza. Az dziw,ze tak malo wypadkow maja przy bajzlu jaki tam panuje! Szkoda oddanych pracownikow - dyrekcja juz dawno powinna byc wyslana na Marsa.

 • kibic_rudego

  Oceniono 3 razy -1

  wiadomo, Orly rządowe z LOTu

 • martinez027

  Oceniono 6 razy 0

  Nie tak łatwo drodzy pasażerowie....Niedługo wszyscy zginiecie śmiercią tragiczną,jeden po drugim--bedziecie ginąć wszyscy--co do ostatniego który miał lecieć tym samolotem....Byliscie przeznaczeni na spotkanie ze śmiercią,a Śmierć jak wiadomo nikomu nie odpuszcza--zostanie to naprawione w ciagu najbliższego pół roku ,ponieważ nieda się OSZUKAĆ PRZEZNACZENIA.....

 • cd81

  Oceniono 6 razy 2

  PLL LOT. I wszystko jasne.

 • blue911

  Oceniono 5 razy 1

  LOT powinien zostac rozpedzony na cztery wiatry !

 • blue911

  Oceniono 10 razy 8

  "Pasazerowi bardzo dziekujemy?????!" - gosc powinien zostac honorowym pasazerem do konca zycia! Potencjalnie to grozilo rozwaleniem sie samolotu nad Atlantykiem, cymbaly jedne.

 • blue911

  Oceniono 8 razy 6

  No,to prawdopodbnie uniknieto drugiego Smolenska!!! Gratulacje dla spostrzegawczego pasazera. Wielogodzinny wyciek paliwa mogl sie rozmaicie skonczyc. Powinien dostac kilka biletow za darmo albo jakas inna nagrode?

 • lopezo3010

  Oceniono 5 razy 5

  Pewnie zalali "pod korek". Na skrzydłach znajdują się wentyle zbiorników paliwa, z których czasem pocieknie trochę kerozyny.

 • rezo1984

  Oceniono 5 razy 5

  A czy ten pan dostał w nagrodę chociaż puszkę coli ? A tak na poważnie - dobrze, że przynajmniej nikt z obsługi tego nie zignorował. Bo i tak bywa :/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje