Kongres PiS wybierze prezesa. Kaczyński: Liczę, że potwierdzi moje przywództwo. Rozszerzymy "obóz patriotyczny", ale nie o wszystkich

05.05.2013 16:43
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W czerwcu wielki kongres PiS. Partia wybierze na nim prezesa. - Liczę na potwierdzenie przywództwa - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" Jarosław Kaczyński. I zapowiada rozszerzenie swojego zaplecza politycznego przed kolejnymi wyborami, ale nie o wszystkich. - Tych, którzy najbardziej szkodzili, nie przyjmiemy - stwierdził.
Nadchodzący kongres Prawa i Sprawiedliwości z początku miał być tylko spotkaniem programowym. Ale według portalu wPolityce.pl waga wydarzenia wzrosła - odbędą się na nim wybory prezesa partii. W rozmowie z tygodnikiem "Sieci" Jarosław Kaczyński mówi, że ta zmiana wynika z konieczności "uporządkowania kilku spraw".

"Obóz patriotyczny" bez "tych, którzy najbardziej szkodzili"

"Liczę, że [kongres] potwierdzi moje przywództwo" - zapowiada obecny szef PiS. Partia zyskuje w sondażach - podkreśla "wPolityce.pl" i cytuje Kaczyńskiego, który zapowiada, że PiS będzie próbował rozszerzyć zaplecze polityczne. "Od dłuższego czasu używam określenia "obóz patriotyczny", co zauważyła nawet "Gazeta Wyborcza" - mówi w wywiadzie Kaczyński.

Podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało "pójść do tych wyborów jak najszerzej". Ale nie dla wszystkich ma się znaleźć miejsce w "obozie patriotycznym". Były premier deklaruje, że "tych, którzy najbardziej szkodzili", nie przyjmie. Dopytywany o kogo chodzi, odpowiada tylko enigmatycznie: "wszyscy wiemy".

"Ta władza w czasie wyborów jest zdolna do wszystkiego"

Jarosław Kaczyński zadeklarował też w wywiadzie dla "Sieci", że jeśli jego partia wygrałaby wybory, "widziałby siebie jako szefa rządu". Ale tylko wtedy, gdyby formowało go samodzielnie PiS. "Musimy nie tylko wygrać, lecz przede wszystkim zdobyć większość pozwalającą samodzielnie sformować rząd. Bez tego nic w Polsce się nie zmieni" - podkreśla w wywiadzie dla "Sieci" były premier.

I sugeruje, że ewentualne przyspieszone wybory nie byłyby uczciwe. "Konieczne jest co najmniej pół roku rządu fachowców. Ta władza, zagrożona, przestraszona tym, co narobiła, w czasie takich przyspieszonych wyborów jest zdolna do wszystkiego" - atakuje prezes PiS.

Zobacz także
Komentarze (390)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 492 razy 414

  Określenie "obóz patriotyczny" w ustach prezesa znaczy tyle samo co "prawo i sprawiedliwość" w nazwie jego partii czyli coś zupełnie przeciwnego

 • 24u

  Oceniono 462 razy 378

  Kaczor rosci sobie pretensje do bycia patriota-pozostali to zdrajcy.Tylko kompletny idiota moze wpasc na taki pomysl.

 • vomitorium1

  Oceniono 390 razy 318

  "widziałby siebie jako szefa rządu"
  czyli tzw
  "zwidy majowe prezesa"

 • fakiba

  Oceniono 311 razy 273

  Pisiaki wybiorą sobie prezesa i będą mieli wybór między chcesz albo musisz głosować na Kaczyńskiego to się nazywa demokracja

 • emergo_tg

  Oceniono 292 razy 248

  Biedny, śmieszny człowieczek, w piętkę goni.
  Aż strach pomyśleć co jeszcze zobaczymy i usłyszymy w ramach autokreacji i "ocieplania wizerunku".
  Wywiad dla Gali? Vivy? już był...

 • plastikpiokio

  Oceniono 258 razy 218

  obudzil sie MALY WODZ Z TABLETEM ?????? ---groteskowa postac -- a ile w niej powagi ze ho ho ,

 • cruel30

  Oceniono 230 razy 194

  Moim zdaniem kaczor Wiele stracił chowając brata na Wawelu a reszta to już poleciała ...........

 • kalebas

  Oceniono 178 razy 150

  Panie Prezesie, w PiS-e idą wybory - a wtedy różnie może się zdarzyć. Niech Pan rozważy, czy nie lepiej skorzystać z dobrych i sprawdzonych wzorów tak zgrabnie niegdyś stosowanych z powodzeniem przez Pana Wielkiego Duchowego Ojca i Przewodnika. Potem może być za późno...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje