Kongres PiS wybierze prezesa. Kaczyński: Liczę, że potwierdzi moje przywództwo. Rozszerzymy "obóz patriotyczny", ale nie o wszystkich

05.05.2013 16:43
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W czerwcu wielki kongres PiS. Partia wybierze na nim prezesa. - Liczę na potwierdzenie przywództwa - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" Jarosław Kaczyński. I zapowiada rozszerzenie swojego zaplecza politycznego przed kolejnymi wyborami, ale nie o wszystkich. - Tych, którzy najbardziej szkodzili, nie przyjmiemy - stwierdził.
Nadchodzący kongres Prawa i Sprawiedliwości z początku miał być tylko spotkaniem programowym. Ale według portalu wPolityce.pl waga wydarzenia wzrosła - odbędą się na nim wybory prezesa partii. W rozmowie z tygodnikiem "Sieci" Jarosław Kaczyński mówi, że ta zmiana wynika z konieczności "uporządkowania kilku spraw".

"Obóz patriotyczny" bez "tych, którzy najbardziej szkodzili"

"Liczę, że [kongres] potwierdzi moje przywództwo" - zapowiada obecny szef PiS. Partia zyskuje w sondażach - podkreśla "wPolityce.pl" i cytuje Kaczyńskiego, który zapowiada, że PiS będzie próbował rozszerzyć zaplecze polityczne. "Od dłuższego czasu używam określenia "obóz patriotyczny", co zauważyła nawet "Gazeta Wyborcza" - mówi w wywiadzie Kaczyński.

Podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało "pójść do tych wyborów jak najszerzej". Ale nie dla wszystkich ma się znaleźć miejsce w "obozie patriotycznym". Były premier deklaruje, że "tych, którzy najbardziej szkodzili", nie przyjmie. Dopytywany o kogo chodzi, odpowiada tylko enigmatycznie: "wszyscy wiemy".

"Ta władza w czasie wyborów jest zdolna do wszystkiego"

Jarosław Kaczyński zadeklarował też w wywiadzie dla "Sieci", że jeśli jego partia wygrałaby wybory, "widziałby siebie jako szefa rządu". Ale tylko wtedy, gdyby formowało go samodzielnie PiS. "Musimy nie tylko wygrać, lecz przede wszystkim zdobyć większość pozwalającą samodzielnie sformować rząd. Bez tego nic w Polsce się nie zmieni" - podkreśla w wywiadzie dla "Sieci" były premier.

I sugeruje, że ewentualne przyspieszone wybory nie byłyby uczciwe. "Konieczne jest co najmniej pół roku rządu fachowców. Ta władza, zagrożona, przestraszona tym, co narobiła, w czasie takich przyspieszonych wyborów jest zdolna do wszystkiego" - atakuje prezes PiS.

Zobacz także
Komentarze (390)
Kongres PiS wybierze prezesa. Kaczyński: Liczę, że potwierdzi moje przywództwo. Rozszerzymy "obóz patriotyczny", ale nie o wszystkich
Zaloguj się
 • aqualung_my_friend

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe jak Jarkacz definiuje patriotę. Być może patriota to ktoś taki kto nienawidzi Tuska.

 • topiramax

  0

  Pozoranctwo demokratycznych wyborów. Kongres wybierze...a to dobre!

 • waldi_46

  0

  mecenasik przejrzał na oczy i zmądrzał lepiej pózno niż wcale .

 • simonh

  Oceniono 1 raz 1

  Człowiek, który najbardziej szkodzi wizerunkowi Polski ma jeszcze czelność bełkotać coś o patriotyźmie ?

 • prof-antoni

  Oceniono 2 razy 2

  Wybory prezesa jedynie SUSZNEGO""

  najasniejzego na prezesa

 • jasna0

  0

  ale byłaby heca, gdyby pisiaki wybrali kogoś innego
  Byle nie Macierewicza albo Hofmana

 • wformularzuwystapilybledy

  Oceniono 2 razy -2

  niezalezna.pl/41010-lasek-pograza-tuska

 • w.o.z.w

  Oceniono 1 raz 1

  spieprzaj dziadu, won od koryta, nie blokuj miejsca ludziom młodym, którzy chcą coś zmian tego waszego polskiego gówna które rękami i nogami trzymacie

 • blue911

  Oceniono 1 raz 1

  Jarek: Rogalski obalil twoj mit o zamachu. Co z kariera, powiedz nam,oszuscie???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje