Syria: Izraelski atak to deklaracja wojny. Będzie odwet

F-16

F-16 (Fot. Ariel Schalit AP)

- Atak na wojskowy ośrodek badawczy to deklaracja wojny ze strony Izraela - powiedział Faisal al Mekdad, wiceminister spraw zagranicznych. Zapowiedział też odwet ze strony Syrii.
Dziś wcześnie rano w Damaszku doszło do serii głośnych eksplozji. Poinformowała o tym syryjska telewizja. - Armia izraelska przeprowadziła trzy ataki na obiekty wojskowe w Syrii - powiedział anonimowo jeden z dyplomatów w Bejrucie.

Odwet w swoim czasie i na swój sposób

- Atak na wojskowy ośrodek badawczy to deklaracja wojny ze strony Izraela - powiedział Faisal al Mekdad wiceminister spraw zagranicznych. Dodał, że atak to dowód na sojusz między Izraelem i islamskimi terrorystami. - Syria odpowie na to "w swoim czasie i na swój sposób" - powiedział al Mekdad, zapowiadając działania odwetowe.

Izrael nieoficjalnie potwierdza

Tymczasem izraelska armia nie potwierdza, że doszło do jakiegokolwiek ataku. - Nie komentujemy tego rodzaju doniesień - stwierdził rzecznik izraelskiego wojska. Potwierdzenie udało się uzyskać od anonimowych przedstawicieli izraelskich władz.

Izrael przyznaje się natomiast do piątkowego ataku na cele w Syrii. Przedstawiciele władz anonimowo powiedzieli, że celem był "transport zaawansowanych pocisków".

- Transport nie zawierał broni chemicznej, ale inną, zaawansowaną broń, która mogłaby zmienić sytuację w regionie - podali. Transport miał, według nich, trafić do libańskiego Hezbollahu. Izrael zapowiadał jednak wielokrotnie, że kontroluje transfer broni z Syrii. Władze Izraela nie chcą dopuścić, by broń chemiczna i nowoczesne rakiety trafiły w ręce islamskich radykałów.

Prawo do walki z terroryzmem

- Władze Izraela mają pełne prawo do podejmowania działań, także wojskowych, które zatrzymają dostawy nowoczesnej broni z Syrii dla ugrupowań terrorystycznych takich jak Hezbollah -powiedział prezydent Barack Obama, komentując sytuację w Syrii. Stwierdził jednak, że nie chce się wypowiadać, czy rzeczywiście doszło do izraelskich ataków.

Hezbollah jest wrogiem Izraela, a wspiera prezydenta Syrii Baszara el-Asada. Ugrupowanie to finansuje inny sojusznik obecnych władz w Damaszku, Iran. Według ONZ trwająca od ponad dwóch lat antyrządowa rebelia w Syrii kosztowała już życie ponad 70 tysięcy ludzi.

Iran: Stoimy u boku Syrii, możemy szkolić armię syryjską

- Stoimy u boku Syrii i jeśli będzie taka potrzeba, jesteśmy gotowi prowadzić szkolenie jej wojska, nie będziemy jednak uczestniczyć aktywnie w jego operacjach - powiedział generał, podkreślając, że armia syryjska z "doświadczeniem, jakie posiada w konfrontacji z reżimem syjonistycznym, może sama się bronić i nie potrzebuje pomocy z zagranicy".

Zobacz także
Komentarze (254)
Syria: Izraelski atak to deklaracja wojny. Będzie odwet
Zaloguj się
 • bogota1-1

  Oceniono 4 razy 2

  Tak, Syria to sobie moze, nawet nie moga sobie poradzic z rebeliantami a mysla ze cos moga z Izraelem. Ha.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 4 razy 2

  Bandycki reżim Izraela kręci sobie sznur...

 • pismaki_klamia

  Oceniono 4 razy 2

  ->derp971 święta prawda!

  Izraelczycy i Irańczycy protestują razem w Berlinie przeciwko wojnie i sankcjom.

 • conn-x-5

  Oceniono 6 razy 0

  ONZ ma dowody na stosowanie broni chemicznej w Syrii.

  - ONZ dysponuje zeznaniami, według których rebelianci syryjscy stosowali bojowy gaz sarin. Nie ma natomiast dowodów, że broń chemiczną stosowały wojska rządowe - powiedziała członkini komisji ds. praw człowieka ONZ Carla Del Ponte.
  - Nasi śledczy przesłuchiwali w krajach sąsiadujących z Syrią osoby, które padły ofiarą wojny domowej w Syrii a także lekarzy w szpitalach polowych i według ich raportu, który widziałam, są mocne, konkretne podejrzenia, ale nie twarde dowody, stosowania gazu sarinu - powiedziała Del Ponte w wywiadzie dla jednej ze szwajcarsko-włoskich stacji telewizyjnych.

  PS..
  No i jak szmaciarskie kundle sraelsynow ?
  Nie wstyd wam sprzedajne smiecie ?
  Co za podla dziwka trza byc by za obietnice do pracy przy zrywaniu azbestu w USA az tak szmaciec sie .

 • misiupisiu2

  Oceniono 8 razy -2

  Izrael to zarzewie zla i falszu .Czemu nic sie nie mowi ,ze Niemcy w czasie II WS mieli wśród Żydów w Warszawie aż – 70,000 agentów, którzy wymieszani wśród Żydów wychwytywali wszystko, co interesowało Niemców. Wśród tych 70 000 szpicli, było 15 000 kryminalistów żydowskich, których Niemcy celowo wypuścili z więzienia. Ci szpicle mieli w mieście specjalne kuchnie i stołówkę. Ponadto Niemcy założyli organizacje „ŻAGIEW”. Byli to specjalnie przeszkoleni Żydzi, do likwidacji bądź ujawniania tych Żydów, którzy byli skłonni walczyć o życie z Niemcami. Oni poruszali się nie tylko po Warszawie, ale po całym dystrykcie warszawskim. Nikt lepiej nie potrafił rozpoznać Żyda wśród Polaków, jak właśnie oni. Świadczyli oni nieocenione usługi Niemcom. Wydali oni w ręce Niemców ok. 50 000 Żydów, 6 000 Polaków, którzy ukrywali Żydów, i ponad 1 500 księży polskich, którzy pomagali Żydom. Są to haniebne dla Żydów fakty i dane liczbowe. Obciążają ich bardzo. Straty wśród Żydów były tak duże, że z tego powodu musiano wbrew woli rabinów powołać zbrojną organizację do likwidacji, „żagwistów”.
  (...)

 • grr-5

  Oceniono 10 razy 0

  Haha ,Syryjczycy podają że w nalocie rozwalono co najmniej setke ich żołdaków :) Co za baran z tego Assada,mógł się trzymać z daleka od Hezbollahu to by miał spokój z Izraelczykami.Cóż,muzułmanie nie należą do najbystrzejszych...

 • grr-5

  Oceniono 8 razy 0

  Assad jest jak 70- letni dziadek-chciałby a nie może.Bardzo by chciał móc odpowiedzieć na kolejne izraelskie naloty ale musi to znosić niczym zbity pies z podkulonym ogonem bo jest za słaby w uszach :) Więc biedakowi nie pozostaje nic innego jak groźne warczenie i ujadanie.

 • matt7893

  Oceniono 4 razy -4

  USA i Rosja probuja uzyc komunistycznego, militarnego systemu szkolnictwa przemyconego z przeszlosci do RP w celu kontroli nauki pozostawionej
  w Polsce przez ZSSR i jego armie:

  NIEOGRANICZONY BOJKOT POLSKIEGO SOWIECKIEGO KOMUNISTYCZNEGO SYSTEMU AKADEMICKIEGO ZA MOJA DEPORTACJE Z USA w 2007 Z PRZESLANIEM OD USA ZE PRYWATNA NIEZALEZNA OD POLSKI NAUKA W USA BEDZIE NISZCZONA i DYSKRYMINOWANA PRZEZ STANY ZJEDNOCZONE - USA DEPORTUJE Z PhD Z PRYWANTNEJ UCZELNI ZA POL MILIONA DOLAROW ZA POLSKI PASZPORT DO WARSZAWY BEZ SRODKOW DO ZYCIA

  Namawiam wszystkich do NIEOGRANICZONEGO BOJKOTU SZKOL i SYSTEMU SZKOLNICTWA WYZSZEGO W POLSCE wyroslego z PRL i nieograniczonej emigracji do innych krajow celu nauki aby doprowadzic do zamkniecia wszystkich panstwowych wyzszych uczelni w Polsce za MOJA DEPORTACJE w 2007 z przeslaniem od USA ze najwyzszy tytul naukowy USA PhD jaki posiadam bedzie podlegal sowieckiemu systemowi akademickiemu w Polsce.

  USA wywozac mnie sila do Polski z domu i prywatnego biura w stanie Utah gdzie pracowalem naukowo narazily mnie na nostryfikacje, habilitacje i paramilitarna Profesure nominowana przez Prezydenta. Moja wiza studencka F-1 wygasla juz w 1997. Mimo ze mam Noblowskie odkrycia naukowe i tytul naukowy z PRYWATNEJ UCZELNI w stanie Nowy Jork University of Rochester z czesnym i kosztami okola 500 tysiecy dolarow i z wykladowcami z Harvardu, Stanford i Princeton w USA dominujacymi nad swiatem i Europa technologicznie i naukowo sowiecki system akademicki w Polsce blokuje mnie ustawa od pelnej profesury i uniemozliwia samodzielnosc naukowa. Wykorzystano moje zmeczenie i niedozywienie kiedy po nieudanej z powodu przeszkody probie przekroczenia granicy Kanady wlasnym samochodem bez inspecji wobec braku zielonej karty polna droga postanowilem sprobowac jeszcze raz na cichym silniku i bez swiatel na przejsciu autostrady I-15. Jechalem z wlasna prezentacja na miedzynarowa konferencje naukowa w Calgary.
  Dlatego od deportacji w 2007 musze mieszkac za granica. USA spowodowalo tym przeciwko mnie straty powyzej 30 milionow dolarow: mkk.blox.pl

 • 5rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 10 razy 0

  "Izraelski atak to deklaracja wojny."

  Apel do mieszkańców ziemi !!!!

  "Wspólnymi siłami wytępmy tą żydowską zarazę która zagraża wszystkim
  i raz na zawsze wymarzmy Izrael z mapy świata, czym dopełnimy proroctwa
  i ich życzenia "Krew jego na nas i na syny nasze" !!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje