Iran: Stoimy u boku Syrii, możemy szkolić armię syryjską

05.05.2013 12:45
Parada irańskiej armii w Teheranie

Parada irańskiej armii w Teheranie (Fot. HANDOUT REUTERS)

Iran jest gotów szkolić armię syryjską, jeśli zajdzie taka potrzeba - zadeklarował dowódca irańskich sił lądowych generał Ahmad-Reza Pourdastan, cytowany przez oficjalną agencję Irna.
"Stoimy u boku Syrii i jeśli będzie taka potrzeba, jesteśmy gotowi prowadzić szkolenie jej wojska, nie będziemy jednak uczestniczyć aktywnie w jego operacjach" - powiedział generał, podkreślając, że armia syryjska z "doświadczeniem, jakie posiada w konfrontacji z reżimem syjonistycznym, może sama się bronić i nie potrzebuje pomocy z zagranicy".

Po potwierdzeniu przez wysokiego rangą przedstawiciela administracji izraelskiej przeprowadzenia przez izraelskie lotnictwo dwóch ataków w ciągu trzech dni w Syrii, których celem była nowoczesna broń przeznaczona dla bojowników libańskiego Hezbollahu, rzecznik irańskiego MSZ "potępił atak reżimu syjonistycznego i zażądał od krajów regionu reakcji na tę agresję".

Ramin Mehmanparast oskarżył Izrael o "stwarzanie niestabilności w regionie, wywołując konflikty o charakterze religijnym i etnicznym". Iran, w większości szyicki, jest głównym sojusznikiem reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada i regularnie oskarża kraje zachodnie, część krajów arabskich i Turcję o pomoc rebeliantom syryjskim w walce przeciwko Damaszkowi.

Zobacz także
Komentarze (58)
Iran: Stoimy u boku Syrii, możemy szkolić armię syryjską
Zaloguj się
 • mieetek

  Oceniono 3 razy 3

  "...i regularnie oskarża kraje zachodnie, część krajów arabskich i Turcję o pomoc rebeliantom syryjskim w walce przeciwko Damaszkowi."

  Jak można bezpodstawnie rzucać takimi oszczerstwami! Obrzydliwa propaganda!

 • calli

  Oceniono 25 razy 7

  Dziś w nocy już było wiadomo (m.in. podał tę wiadomość żydowski Yedioth Ahronot), że syjonistyczni zbrodniarze nie bombardowali żadnych konwojów z bronią dla Hezbollachu, tylko przystąpili do operacji wsparcia islamskich terrorystów i wahabickich zbrodniarzy wspieranych przez NATO i satrapie Zat. Perskiej (Saudów, Katar, Bahrajn) a ponoszących ostatnio ciężkie straty z rąk sił wiernych prezydentowi Syrii bombardując składy paliwa, pas startowy, cywilny samolot transportowy przybyły z Iranu i magazyny z amunicją dla syryjskiej armii rządowej walczącej z terrorystami.

  Izrael tym samym ustawił się po stronie państw otwarcie wspierających terroryzm międzynarodowy i powinien być za to potępiony przez cały cywilizowany świat.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 6 razy -2

  Syria - Iran - KRLD: triada światowego zła.

 • srool

  Oceniono 29 razy 9

  ....nieżydzi powinni mieć prawo do obrony przed judaizmem , pod każdą szerokością geograficzną .....

 • supon1954

  Oceniono 28 razy 12

  "Iran grozi" a żydzi mordują Syryjczyków.
  I gdzie tu rzetelność "dziennikarzy"

 • tomahawk84

  Oceniono 6 razy 2

  Niechciałbym zakładać złej woli adminów strony i forum ale źle to wygląda kiedy znikają komentarze. I to zupełnie neutralne. Rozpoczynała się jakaśtam dyskusja, jeden wpis, z 9 -10 odpowiedzi i nagle wszystko szlag gdzieś trafił. Nie działa ten wasz skrypt kompletne.

 • anthrax_2

  Oceniono 20 razy 2

  Najgłupszymi żydami w historii było małżeństwo Rosenbergów-gdyby nie oni to dziś broń atomową mieliby tylko żydzi w USA i Izraelu

 • chris_yyz

  Oceniono 26 razy 0

  Mam nadzieje, ze ci islamisci znikna w koncu z calej ziemi jakim kolwiek sposobem.

 • calli

  Oceniono 56 razy 8

  Czym prędzej należy utworzyć NATOwską strefę zakazu lotów nad całą Palestyną, zbombardować ośrodki rządowe i wojskowe na terenie państewka żydowskiego i naprawić błąd popełniony w 1948 r. poprzez likwidację terrorystycznego państwa Izrael tak, jak ono powstało - decyzją ONZ.

  Ludność żydowską należy przesiedlić do nowej Ziemi Obiecanej w Teksasie (USA), skąd będą mieli bliżej do swoich władz w Waszyngtonie i rodzin w Nowym Jorku.

  Pokojową Nagrodę Nobla dla mnie proszę przekazać na niedożywione polskie dzieci i ofiary syjonistycznego reżimu i judeo-jankeskiej agresji na całym świecie.

  :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje