Obama: Izrael ma prawo podejmować działania przeciw terrorystom

05.05.2013 09:45
Barack Obama

Barack Obama (Fot. Manuel Balce Ceneta AP)

Prezydent USA Barack Obama powiedział wczoraj, że nie chce komentować informacji o izraelskich atakach w Syrii. Jednocześnie podkreślił, że Izrael ma prawo do działań, których celem jest zatrzymanie dostaw nowoczesnej broni z Syrii dla Hezbollahu.
W wywiadzie dla hiszpańskojęzycznej sieci telewizyjnej Telemundo, udzielonym podczas wizyty w Kostaryce, Obama stwierdził, że nie chce się wypowiadać, czy rzeczywiście doszło do izraelskich ataków w Syrii. Dodał jednak, że władze Izraela mają pełne prawo do podejmowania działań, także wojskowych, które zatrzymają dostawy nowoczesnej broni z Syrii dla ugrupowań terrorystycznych takich jak Hezbollah.

Stany Zjednoczone uważają libański Hezbollah za organizację terrorystyczną. Ugrupowanie to jest wrogiem Izraela i sojusznikiem prezydenta Syrii Baszara el-Asada. Finansuje je przede wszystkim Iran.

Amerykańskie media poinformowały, że w piątek izraelskie lotnictwo zaatakowało w Syrii składy nowoczesnych rakiet, które miały trafić w ręce bojowników Hezbollahu. Informację tę w sobotę potwierdzili nieoficjalnie przedstawiciele izraelskich władz.

Zobacz także
Komentarze (77)
Obama: Izrael ma prawo podejmować działania przeciw terrorystom
Zaloguj się
 • kain_brat_abla

  0

  Prawo iSSraela - powiesz Allah akbar w Jerozolimie i jesteś zastrzelony.

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14141607,Straznik_zabil_Izraelczyka_pod_Sciana_Placzu__Myslal_.html#BoxWiadTxt

 • arab-z-bajki

  Oceniono 1 raz 1

  Pamiętajcie o tym, że na temat żydów nie można pisać negatywnych komentarzy a jeśli temat jest drastyczny to już sama GW nie daje takiej możliwości pozostawiając temat bez komentarzy

 • maxmex

  0

  Ja popieram walkę na pięści, ja jestem za Ahmadineżadem.Albo grę w piłkę ,na duże pieniądze. Chciałbym w grać takim meczu,mam nadzieje że na górze grają,bez bólu zmęczenie i kontuzji, to co mnie włączyło.

 • maxmex

  0

  Jeśli nie zaczyna to nie

 • koniu800

  Oceniono 4 razy 0

  problem żydów polega na tym że chcą oszukać wszystkich a tak się nie da

 • baby1

  Oceniono 4 razy -2

  Och bambo, bambo, jakiś ty naiwny, albo takiego udajesz.

 • mieetek

  Oceniono 4 razy 0

  A Syria też ma prawo atakować kraje, które dostarczają broni terrorystom?
  Jeśli tak, mogę Syryjczykom zasugerować listę kilku krajów.

 • bronek_pierdola

  Oceniono 5 razy 1

  Dla Stalina,Hitlera oddzialy AK to byli tez terrorysci, lemingi wszystko lykna jak pelikan

 • koniu800

  Oceniono 4 razy 0

  Benjamin Franklin (1706-90). Ten wybitny polityk nowożytny, znany wynalazca i wielki uczony, któremu nikt nie może zarzucić ciasnoty umysłu ani lekkomyślności, usiłował dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić szczęście i pomyślność obywatelom młodego wówczas państwa - USA.

  Z największym tragizmem wystosował do będących u władzy Amerykanów poniższą przestrogę:

  "Panowie, mamy u nas przykrzejsze zagadnienie od zagadnienia rzymskiego: jest nim żyd. W którym tylko kraju osiedlili się żydzi, zniżyli jego poziom moralny, zburzyli jego standard kupiecki, szydzili z jego religii, podkopywali ją. Stworzyli państwo w państwie.

  Są oni wampirami - a wampiry nie żyją z wampirów. Nie potrafią oni nigdy żyć i utrzymać się wśród samych siebie. Utrzymać się i żyć potrafią tylko wśród chrześcijan i innych narodów, które nie należą do ich rasy.

  Jeśli nie oddalą się oni z naszego kraju mocą naszej konstytucji, stanie się pewne, że w przeciągu mniej aniżeli 200 lat, przybędą do nas w takiej masie, że będą na czele dominowali i kraj pochłoną. zmienią formę rządzenia, za którą my, Amerykanie, przelewaliśmy krew, oddawaliśmy życie i narażaliśmy na szwank naszą wolność, a nasi potomkowie będą pracowali, aby przysporzyć im majątku, gdy oni będą w swoich kantorach zacierali ręce. Przestrzegam was, panowie, że jeśli na wszelkie czasy nie usuniecie żydów z waszego kraju, dzieci i potomkowie wasi przeklinać was w grobie będą!"

  200 lat od tamtej pory już minęło - Amerykanie zlekceważyli ostrzeżenie i stało się dokładnie to, czego obawiał się wspomniany wybitny polityk, wynalazca i wielki uczony - żydzi całkowicie podporządkowali sobie Amerykę, czego chyba nie trzeba specjalnie dowodzić.

  Rząd, finanse, media, oświatę, wielki przemysł filmowy - wszystko to w Stanach zdominowali właśnie żydzi!

  W Hollywood nakręcono ponad 400 filmów o żydach, ale żaden, ani jeden z nich nie ukazuje żydostwa w złym świetle.

  Wyłącznie się je faworyzuje, podobnie jak strzelanki uliczne, zboczenia i mieszanie ras.

  Dziś kraj ten, toczony od lat przez żydowski liberalizm, płacący co roku Izraelowi tytaniczny haracz i wydatnie go dozbrajający, a także prowadzący liczne wojny w jego interesie - mimo pozornego dobrobytu i ogromnej siły militarnej, chwieje się jednak coraz bardziej. Do czego doprowadzi go dalsza polityka pro-syjonistyczna, z której on sam nie jest w stanie wyzwolić się o własnych siłach?

  Nie wiadomo, ale - jak uczy historia - na współpracy z żydami, tak dobrowolnej jak i przymuszonej, żaden goj ani żadne państwo na dłuższą metę nigdy dobrze nie wyszło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje