Papież: Prześladowania chrześcijan dziś większe niż na początku

05.05.2013 07:30
Papież Franciszek powiedział, że obecnie chrześcijanie są bardziej prześladowani niż w początkach chrześcijaństwa. Słowa te przytoczył watykański dziennik "L'Osservatore Romano" w niedzielnym wydaniu.
Franciszek w kazaniu podczas sobotniej mszy w Domu świętej Marty, gdzie mieszka, przytoczył słowa Jezusa do uczniów: "Nie przerażajcie się! Świat będzie was nienawidził". Papież podkreślił, że źródłem tej nienawiści jest diabeł. "Jezus - wyjaśnił Franciszek - poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie wykupił nas z władzy świata, z władzy diabła, z władzy księcia tego świata".

"Tak liczne wspólnoty chrześcijańskie są prześladowane w świecie. W tych czasach bardziej niż na początku!" - mówił papież. Stwierdził, że z diabłem-"księciem nienawiści" nie można prowadzić dialogu. On - zaznaczył - "zaczyna od drobnych rzeczy, później przechodzi do pochlebstw, i nimi nas zmiękcza, aż wpadniemy w pułapkę".

Franciszek powiedział: "Moglibyście zapytać: Ojcze, ale jaką bronią można się obronić przed tym kuszeniem, przed tym mamieniem księcia tego świata, przed jego pochlebstwami?".

Odpowiedział, że bronią jest sam Jezus, Słowo Boże, a także pokora i łagodność. "Pokora i łagodność: to jest broń, której książę świata, duch świata nie toleruje, bo jego propozycje to władza światowa, propozycje próżności, bogactw" - przypomniał papież Bergoglio.

Zauważa się, że niemal każda poranna msza odprawiana przez Franciszka w kaplicy watykańskiego hotelu staje się wydarzeniem, odnotowywanym przez media ze względu na wymowę wygłaszanych przez niego kazań, pełnych sugestywnych porównań i odniesień.

Zobacz także
Komentarze (133)
Papież: Prześladowania chrześcijan dziś większe niż na początku
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  Z modlitwą na ustach musimy
  Ten napór wytrzymać,
  Bo Pan Bóg, tą nawałę,
  Potrafi powstrzymać.

 • kagwo77

  Oceniono 2 razy 2

  To zaszczyt być prześladowanym za wiarę w Chrystusa. Niech Pan pobłogosławi wszystkim dyskutantom.

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 1 raz 1

  Widocznie bajki innych religii są ciekawsze... A może to kwestia straszenia dzieci diabłem w którego wierzy papież...
  (papież wierzy w diabły- a podobno wykształcony myśliciel...)

 • supertlumacz

  Oceniono 1 raz 1

  Zajrzałem w poszukiwaniu dowcipów na temat spodziewanej kanonizacji protegowanego wieloletniego członka Biur Politycznego i Sekretarza KC PZPR Zenona Kliszki. Nic nie ma...
  Sygnał odwołania mianowanego przez JP metropolity lwowskiego Mokrzyckiego i przeniesienia go do Wrocławia był czytelny nawet dla Polaków...

 • korcia2000

  Oceniono 4 razy 4

  Widać, że nowy papież zaczyna grać starą melodię....

 • ks.pedofil

  Oceniono 9 razy 5

  Te dzieci wchodzace na plebanie i pachajace sie do rozporka to musi byc dla was szczegolnie bolesne. Cala ta religia quasi-nazistowska i wy katoliy jestecie tak przesladowani ze nawet sad macie w dupie.

 • anemusek

  Oceniono 7 razy 5

  uciskani podnieśli w końcu głowy i zaczęli tępić chrześcijańskie szkodniki...

 • miroo

  Oceniono 5 razy 5

  w ten sposób zdradził, że ta żydowska sekta 2000 lat temu w ogóle nie była prześladowana... skoro teraz jest uprzywilejowana i wg niego bardziej "prześladowana" niż na początku...

  to już wiadomo dlaczego ta sekta się tak rozpełzła po Rzymie...

 • karl.franc

  Oceniono 7 razy 5

  tak, chrzescijanie sa przesladowani, tylko ze sa przesladowani w krajach w ktorych na sile probuja narzucic swoja kulture i tradycje, sa to z reguly kraje w ktorych ich nie chca
  mieszkam juz kilka dobrych lat w wielkiej brytanii w ktorej jest miks kulturowy, jeszcze nie spotkalem muzeumanina probujacego mnie namowic zebym przeszedl na islam, nie spotkalem tez nikogo kto by mi mowil o wyzszosci hinduizmu czy sikhizmu nad innymi religiami, jedyni ktorzy mnie probowali namowic do zmiany wyznania i mowili o wyzszosci swojego boga nad cala reszta to byli chrzescijanie (swiadkowie jehowy), idac dalej, czy w jakiejkolwiek inne religii wysyla sie ludzi na caly swiat po to zeby ich nawracac na jedyna sluszna religie?
  swoja droga zastanawiam sie jak nasi polscy katolicy by sie zachowali gdyby ktos im zaczal co chwile mowic ze ich bog jest falszywy, ze jezus byl wcieleniem szatana, a ich religia i kultura obrazaja prawdziwego boga

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje