Gdański ksiądz informuje wiernych: "Hello Kitty to symbol szatana, a Lady Gaga kłania się w pas demonom"

05.05.2013 08:00
Nowy kościół parafii p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz wizerunek Hello Kitty

Nowy kościół parafii p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz wizerunek Hello Kitty (Fot. kościoła: Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

- Kto kupuje przedmioty z wizerunkiem kotki Hello Kitty, oddaje swoje dziecko w ręce demonów! - to fragment karty informacyjnej, jaką wierni z parafii pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Gdańsku otrzymali od księdza proboszcza Andrzeja Bemowskiego po niedzielnej mszy świętej. Twierdzenia podobnej treści ksiądz wygłosił też podczas kazania
Niedzielna msza święta 28 kwietnia o godz. 10.30 w gdańskiej parafii Świętej Teresy, nominalnie przeznaczona dla dzieci, miała zwykły, cotygodniowy przebieg. Ale tylko do momentu, gdy ksiądz proboszcz Andrzej Bemowski wszedł na ambonę i wygłosił kazanie. Jego słowa dotyczyły w przeważającej części popularnej wśród dzieci maskotki Hello Kitty, której wizerunek (prezentujemy go powyżej) jest powszechnie znany nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Różowa kotka zdobi bowiem dziecięcą odzież i obuwie, nierzadko widać ją też na tornistrach i piórnikach, jest bohaterką filmów animowanych oraz gier komputerowych. Dla księdza Bemowskiego kotka jest jednak symbolem okultyzmu i czarnej magii, skłaniającym dzieci do "rozbudzania w nich sfery seksualnej". Ksiądz dał temu wyraz w swoim kazaniu, a następnie zachęcił wiernych do odbierania kart informacyjnych (tytuł: "Hello Kitty, a satanizm"), kumulujących zagrażające naszym dzieciom postaci i zjawiska.

Kupujesz dzieciom Hello Kitty? Oddajesz je w ręce demonów

Co konkretnie zawierała kartka? Przede wszystkim genezę powstania kotki Hello Kitty. "Jakie są korzenie kotka, którego zna cały świat? Czy ludzie mają wiedzę na ten temat? Chyba nie wszyscy" - pisze gdański ksiądz. - "Według hiszpańskich źródeł, postać kociaka została stworzona przez zrozpaczonego ojca, którego chora na nowotwór córka umierała. Ojciec, by ratować życie dziecka, zawarł pakt z demonem, ofiarowawszy za ocalenie życia swojej córki stworzenie symbolu, który będzie czczony w świecie. Oczywiście - ku chwale piekieł. Nazwa jest następująca: Hell - o - Kitty. Jak widać kotek nie ma... ust! Dlaczego? Dlatego, że dziecku łatwo jest je zamknąć i wtłoczyć wszelką treść. Dziecko jest nieświadome. Także kto kupuje przedmioty z wizerunkiem tego kociaka, naraża dziecko na poważne niebezpieczeństwo sfery duchowej. Oddaje malucha w ręce demonów!" - tak brzmią pierwsze akapity pisma rozdawanego wiernym.

W rzeczywistości postać Hello Kitty stworzyła Yuko Shimizu - projektantka firmy Sanrio. Pomysł, by kotka nie posiadała ust, był właśnie jej autorstwa. W założeniu kotka miała być bowiem w takim nastroju jak jej właściciel (gdy ten jest szczęśliwy, to ma widzieć w maskotce uśmiechniętego kotka, a jeśli ma zły nastrój, to i kotka ma wyglądać na przygnębioną).

Teorie o demonicznych właściwościach maskotki rozpowszechnił z kolei serwis ScaryForKids.com, który w założeniu jest portalem satyrycznym, skupiającym najbardziej przerażające i straszliwe dla dzieci historie. Jednak... niekoniecznie prawdziwe. Niestety dla Sanrio, teorie serwisu rozpowszechniły się jednak w sieci, zwłaszcza na chrześcijańskich stronach. Także w Polsce wystarczy wpisać imię kotki w Google, a już na pierwszej stronie znajdziemy informacje o tym, że maskotka Hello Kitty tak naprawdę jest skrytą satanistką.

Zaklęcia i okultyzm w teledyskach Lady Gagi

W dalszej części pisma księdza Bemowskiego możemy przeczytać, że Lady Gaga, obecnie najpopularniejsza piosenkarka pop na świecie, jest służącą demonów, a na swoich teledyskach cytuje demoniczne zaklęcia. Poniżej fragment:

"Sama Lady Gaga - tuba iluminatów, przebiera się w odzież zdobną w wizerunek tego kota [chodzi o Hello Kitty - przyp. red.]. Kłania się demonom na swych teledyskach i koncertach, cytuje zaklęcia, narażając na niebezpieczeństwo słuchaczy, poddając ich diabelskiej manipulacji i hipnozie, poprzez znaki, słowa i zaklęcia, rytualne formuły, ruch ciała i symbolikę okultystyczną!".

Następnie znów dostaje się różowej kotce, która ma pobudzać dzieci do rozbudzenia ich seksualności. "Hello Kitty to wprowadzanie i rozbudzanie w dzieciach sfery seksualnej, a to taka niewinna miła kotka! Kolor różowy - to nie tylko kolor związany z seksualnością, ale przede wszystkim kolor mocno związany z ideologią New Age, podobnie jak symbol motyla i "klucz Nilu" - pogarda dla dziewictwa!"

Pokemony, czyli kieszonkowe demony

List księdza Bemowskiego nie oszczędza też Pokemonów, czyli popularnych animowanych stworków, znanych najpierw z gier komputerowych, a następnie z filmów i komiksów w rodzaju anime i manga. Pokemony w kulturze masowej są obecne już od 1996 roku, do czego znajdujemy nawiązanie w piśmie, które gdańscy wierni otrzymali od księdza.

"Niegdyś zagrożenie przyszło także z Kraju Kwitnącej Wiśni, przez niewinną bajkę "Pokemon" - pocket demon - kieszonkowy demon. W Japonii po czasie rozpętała się seria samobójstw pośród dzieci. Powodem była... finalna walka z przeciwnikiem, którego należało pokonać poprzez... ofiarę z siebie, ze swojego życia!" - czytamy w piśmie.

Następnie ksiądz wymienia "inne formy zagrożenia", na które składają się: Monster High (wampiryzm wśród dzieci, satanizm, okultyzm, New Age), Barbie, Halloween, Harry Potter, Dragon Ball, trupie czaszki na ubrankach i zabawkach, Batman oraz... konik Pony.

"Takie kazania to obraza inteligencji"

O piśmie poinformowała nas czytelniczka, pani Anna, która w liście przesłanym do "Gazety" opisała całą sytuację. "Ksiądz proboszcz po wygłoszeniu kazania wręczył każdemu jego streszczenie, wraz z prośbą o przekazanie go dalej. Toteż przekazuję... (w załączniku)" - pisała nasza czytelniczka. - "Pragnę wszystkich uczulić, aby omijali tę parafię szerokim łukiem. Kierowanie tego typu kazania do osób dorosłych jest co najwyżej obrażaniem ich inteligencji, do dzieci natomiast - jest to po prostu naganne. W moim odczuciu uczestniczenie we mszy świętej czy też chrzczenie dzieci w parafii pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Gdańsku jest wyrazem poparcia dla poglądów ks. proboszcza Andrzeja Bemowskiego" - dodała.

Rozmowa z księdzem proboszczem Andrzejem Bemowskim*

Maciej Dzwonnik: - Czy kotka Hello Kitty naprawdę jest w opinii księdza demonicznym symbolem satanizmu?

ks. Andrzej Bemowski: - Wskazują na to liczne źródła. Nawet jeśli w tej postaci jest namiastka symbolu, nikły procent, to warto o tym powiedzieć, nie chować głowy w piasek.

Co to za źródła?

- Informacji o Hello Kitty szukałem w internecie. Wpisałem w wyszukiwarkę Google frazę "Hello Kitty", a następnie zebrałem informacje. Spisałem je w jednym miejscu, wydrukowałem w wielu kopiach i zaproponowałem wiernym, by po mszy świętej zabrali je do domu. Nie wręczałem ich osobiście, jak twierdzi wasza czytelniczka. Nikogo do zabrania kartki nie zmuszałem, a zrobiłem to z troski i miłości do bliźniego, żeby ten nie otwierał się na okultyzm, nawet pod tak niepozorną formą. Co więcej, informacje na kartce nie były streszczeniem kazania, ale zbiorem informacji o zagrożeniach czyhających na dzieci.

Na kartce z omawianymi informacjami możemy przeczytać, że chodzi o "źródła hiszpańskie". Ponawiam więc pytanie, o jakie konkretnie źródła chodzi?

- (chwila ciszy)... Trudno mi powiedzieć. Powołałem się na informacje zawarte na stronach internetowych. Jeśli firma Sanrio, produkująca Hello Kitty, miałaby co do tych treści jakieś obiekcje, to wystąpiłaby na drogę sądową. A tego nie uczyniła.

Może firma nie chce wchodzić w polemikę z tak irracjonalnymi argumentami, jak ten, że zamknięte usta kotka są analogią do ust dzieci, którym "łatwo je zamknąć i wtłoczyć w nie wszelką treść"?

- Jak się teraz nad tym zastanawiam, to może faktycznie zbyt pochopnie to wszystko opisałem. Powtarzam jednak, nawet jeśli zabawka nie ma dla większości ludzi wymiaru demonicznego, to w jednostkowych przypadkach może mieć i warto o tym informować.

A dlaczego kazanie nie mogło dotyczyć np. chuligaństwa, pijaństwa czy narkotyków? To są rzeczywiste zagrożenia dla dzieci, dużo poważniejsze od pluszowej zabawki w kształcie kotka.

- Tematykę innych zagrożeń także poruszam w swoich kazaniach. To dotyczyło akurat czegoś innego. Czas pokaże, czy ta zabawka rzeczywiście ma przesłanie demoniczne, ale póki co nie można tego wykluczać. Na pewno jednak następnym razem będę bardziej krytyczny wobec takiej tematyki, być może teraz nie było to z mojej strony do końca przemyślane.

* Ksiądz Andrzej Bemowski jest proboszczem parafii Świętej Teresy od 2002 roku. Ma 52 lata, jest rodowitym gdańszczaninem. Zanim został proboszczem, był wikariuszem w parafiach na gdańskich Stogach, Chełmie oraz w parafii Chrystusa Króla w centrum Gdańska.

Hello Kity to dla ciebie:
Zobacz także
Komentarze (437)
Zaloguj się
 • jarekwien

  Oceniono 933 razy 831

  Nie znam nikogo, kto odszedl z kosciola przez produkty z kociakiem, albo z powodu tworczosci tej kretynki Gagi. Znam kilka osob, ktore machnely na kosciol z powodu ksiezy - idiotow. Amen.

 • c.t.k

  Oceniono 609 razy 531

  Klechy tęsknią za Średniowieczem,za ciemnotą,za stosami-oj tęsknią.Żłób z forsą się urywa?

 • senny

  Oceniono 551 razy 453

  Przeciętny polski ksiądz jest wiejskim półgłówkiem. A biskup tego skretynienia pochodną.

 • zybex_pl

  Oceniono 443 razy 371

  Wg. źródeł z Nagornego Karabachu, postrzeganie dziecięcej zabawki w kategoriach satanizmu, może być dowodem na skrywane tendencje pedofilne.
  Lady GaGa zwyczajnie księżula nakręca :)

  Źródła źródeł tych informacji nie mogę ujawnić ze względów bezpieczeństwa. To te same źródła z których wiedzę czerpie Antoni M.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 312 razy 262

  No niestety, księże proboszczu, ale rydzykowa telewizornia nie produkuje bajek o odpowiednich treściach. Proszę napisać do ojca dyrechtora, zawsze dziewicy list z prośbą o uruchomienie Studia Małych Form Filmowych "Lux Veritatis". Dobrze by też było wylansować radyjomaryjną gwiazdę sacropopu.

  Ten klecha powinien poczytać, co jego organizacja wydała na temat demonologii, bo widać, że niedouczony.

 • jo_laska_nebeska

  Oceniono 169 razy 127

  Szaman....

 • e-komentarz

  Oceniono 134 razy 106

  Papież Franciszek apeluje o skromność w życiu codziennym kleru.
  Nasi księża zaczęli od bardzo oszczędnego gospodarowania rozumem.
  I chyba na tym skończą...

 • dziadekbronek

  Oceniono 123 razy 97

  A Koziołek Matołek?
  Warto proszę księdza się nim zająć - ma rogi i kopyta, co może wskazywać na jego związek z szatanem!

 • yeti501

  Oceniono 96 razy 80

  Ja przed laty miałem do czynienia z księdzem, który twierdził,że z Kościołem walczy i daje zły przykład dzieciom miś Uszatek, bo kładzie się do łóżeczka, a wcześniej nie odmawia pacierza... Mają niektórzy księża coś nie tak z głową

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje