"Wprost": Prezydent Krakowa może stanąć do walki z Bronisławem Komorowskim

04.05.2013 14:34
Jacek Majchrowski

Jacek Majchrowski (Fot. Mateusz Skwarczek / AG)

SLD rozważa wystawienie kandydatury Jacka Majchrowskiego w wyborach na prezydenta RP w 2015 r., pisze "Wprost". To reakcja na odejście z Sojuszu Ryszarda Kalisza.
Jak dowiedział się tygodnik "Wprost", SLD rozważa kandydaturę Jacka Majchrowskiego w najbliższych wyborach parlamentarnych. Wcześniej najbardziej prawdopodobnym kandydatem był Ryszard Kalisz, który został niedawno wykluczony z Sojuszu, gdy nawiązał współpracę z ugrupowaniem Europa Plus Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego.

Polityk zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu zaufania, ustępując jedynie Bronisławowi Komorowskiemu (według CBOS ufa mu 46 proc. Polaków). Prof. Majchrowski jest politykiem bezpartyjnym. Rządzi Krakowem nieprzerwanie od 2002 r., w 2010 r. został wybrany na trzecią kadencję.

Więcej na stronie "Wprost"

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (64)
Zaloguj się
 • vapor1

  Oceniono 67 razy 21

  Przede wszystkim trzeba zlikwidować urząd prezydenta i Senat oraz ograniczyc liczbe posłów w Sejmie!

 • rabingoldblatt

  Oceniono 49 razy 11

  Jezeli ta wiadomość jest " na poważnie' to znaczy że w SLD komuś ostro odpier*oliło.

  Najpierw zatrudnienie Cymbałowicza a teraz wystawianie znanego nazwiska w wyborach prezydenckich przeciwko urzędujacemu prezydentowi posiadającemu autentyczne poparcie społeczne, wsparcie maszyny partyjnej wielkiej partii ( w dodatku rządzącej) i brak wiekszych wpadek na koncie.

  Start Majchrowskiego w tych wyborach to dla niego samobójstwo polityczne. "Wyciągnie" się na niego wszystkie grzeszki i obrzuci błotem a szanse na wygraną iluzoryczne by nie napisać zadne.

  Za kolejne 5 lat to już inna sprawa, bo bedzie to nowe otwarcie. Majchrowski jest pomimo swoich wpadek przyzwoitym człowiekiem i szkoda by jakiś pierdołowaty doradca polityczny SLD złamał mu karierę.

 • mieszczuch123

  Oceniono 27 razy 9

  Ludzie prze-trzeźwiejcie! Pojutrze trzeba iść do roboty.
  Już byli tacy co chcieli premiera z Krakowa!

 • troque

  Oceniono 34 razy 4

  Jacuś z Sosnowca?

  Bezpartyjny komuch?

 • czeresnik

  Oceniono 1 raz 1

  świetnie! niech staje, wgrywa i spada z Krakowa!

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  Ponieważ temat odszkodowania został objęty cenzurą prewencyjną 2 zdania komentarza w innym miejscu:
  .......Szybko ustalono, że zabiegi i operacje plastyczne przeprowadzane były nielegalnie, gdyż placówka nie miała uprawnień do tego typu działalności. Mimo to w ciągu dwóch lat wykonano prawie 80 takich operacji
  Cały tekst: trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,13849207,Rodzina_Szwedki__ktora_po_operacji_zapadla_w_spiaczke_.html#BoxSlotII3img#ixzz2SP0PH6gQ

  Jak to jest że łapówkarze i kombinatorzy SPZOZ Pomorskiemu Centrum Traumatologii "kręcą lody" publicznym sprzętem,na wielką skalę a odszkodowanie za nieudany zabieg mają płacić podatnicy składki dla NFZ? Czyżby się okazało, że niczym ci księża katoliccy są biedni jak myszy kościelne?

 • best.bacha191

  Oceniono 5 razy 1

  Kandydowac moze... kazdy.

 • mistrzunio_swiata

  Oceniono 13 razy 1

  SLD to musi przestać być partią starych komuchów a zacząć być prawdziwą lewicą. Ale to chyba dopiero jak wszystkie Millery wymrą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje