Gradobicie na Podkarpaciu. "Kule lodu" [ZDJĘCIA]

03.05.2013 20:15

Fot. Katarzyna/ Nadesłane na Alert24

Zdjęcia "kul lodu", które spadły w Pilźnie na Podkarpaciu, przesłała na Alert24 nasza czytelniczka Katarzyna. Dziś na południu kraju przechodzą burze z opadami gradu. Ponad 60 razy interweniowali strażacy. Najczęściej byli wzywani do pomocy przy zabezpieczaniu uszkodzonych przez grad dachów.
- Około 25 naszych interwencji dotyczyło uszkodzonych przez grad dachów. Najwięcej takich wezwań mieliśmy w powiecie rzeszowskim i okolicach Głogowa Małopolskiego. Nie dochodziło do zrywania poszyć dachowych, a jedynie grad je dziurawił i pomagaliśmy zabezpieczać takie dachy. Siła żywiołu była znaczna, bo grad potrafił przebić ceramiczne dachówki - powiedział dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Rzeszowie.

Pozostałe wezwania dotyczyły powalonych drzew, które blokowały drogi, a także zalanych piwnic i przepustów. Najwięcej interwencji było w powiatach: dębickim, kolbuszowskim, rzeszowskim i leżajskim. Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie wydało ostrzeżenie przed burzami, które mogą występować w regionie do sobotniego poranka.

Zdjęcia gradobicia, do którego doszło w Pilźnie na Podkarpaciu, nadesłała na Alert24 nasza czytelniczka Katarzyna.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje