Kerry: Polska wciąż inspiruje obrońców wolności na świecie

03.05.2013 11:50
Sekretarz stanu John Kerry

Sekretarz stanu John Kerry (Fot. POOL REUTERS)

Polska wciąż inspiruje obrońców wolności na świecie; stała się przykładem nieustannego zaangażowania na rzecz dobrobytu, demokracji i bezpieczeństwa - oznajmił sekretarz stanu USA John Kerry w oficjalnym pozdrowieniu z okazji święta Konstytucji 3 maja.
- Naród polski wie, jak ważne i trudne jest to, by przeciwstawić się tyranii. Jesteśmy szczególnie wdzięczni za przywódczą rolę Polski we Wspólnocie Demokracji, i konkretne wsparcie, jakie Polska okazała społeczeństwu obywatelskiemu kształtującemu się w krajach od Europy Wschodniej do Afryki Północnej. Cenimy sobie naszą szeroką współpracę w sferze bezpieczeństwa - w tym jako państw sojuszniczych NATO; z dumą służymy obok polskich żołnierzy w Afganistanie - podkreśla Kerry w oświadczeniu.

Jak zaznacza, składa je w imieniu prezydenta USA Baracka Obamy i narodu amerykańskiego. - Gdy świętujecie Dzień Konstytucji, wiedzcie, że Stany Zjednoczone są z wami - dodaje szef dyplomacji, wskazując, że sojusz amerykańsko-polski jest oparty na "umiłowaniu wolności i łączącej nas wizji opartej na wspólnych wartościach". - Jest to inspiracją dla obu naszych narodów w pracy na rzecz wolnego, zamożnego i demokratycznego świata - kończy swoje oświadczenie sekretarz stanu USA.

Polska obchodzi w piątek 222. rocznicę Konstytucji 3 maja. Uchwalona w 1791 roku, była drugą konstytucją w świecie - po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 roku.

Zobacz także
Komentarze (94)
Zaloguj się
 • mieszczuch123

  Oceniono 91 razy 61

  tak uznanie od USA w których jeszcze w latach 60 ubiegłego wieku obowiązywała segregacja rasowa, ma dla mnie szczególne znaczenie. A ich pieprzenie o wolności jest żałosne.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 53 razy 39

  No, w tej Afryce pn. to rzeczywiście demokracji od cholery...

  "wiedzcie, że Stany Zjednoczone są z wami" - gdy czegoś chcą.

  "Jest to inspiracją dla obu naszych narodów w pracy na rzecz wolnego, zamożnego i demokratycznego świata" - dobrobyt w rozumieniu hamburgerowych bankierów.

 • m2rket

  Oceniono 34 razy 22

  co my swietujemy w zasadzie? konstytucje w duchu sredniowiecza z polska stanowa czyli szlahta i jej niewolnikami czyli 90% spoleczenstwa. konstytucja usa to republika i rownosc wobec prawa a polska to niechec czy obojetnosc wobec istnienia tego kraju. przeciez chlopi konsekwentnie byli przeciw powstanion nawet. nie ma czego swietowac

 • borsuk969

  Oceniono 27 razy 17

  Krótka piłka. Jesteśmy cioty bo nie dbamy o własne interesy i nikt się z nami nie liczy :-). Od czasu do czasu nas poklepią po plecach

 • srool

  Oceniono 26 razy 16

  ...posłodził trochę , czy miał w tym interes ?

 • pismaki_klamia

  Oceniono 19 razy 11

  Próby zjednania sobie Polski przez USA (przewidziane w linku poniżej) mogą mieć różne podłoże, albo anty-rosyjskie na rzecz TAFTA albo pro-rosyjskie, a TATA i tak nie ma szans powodzenia. Kiedy w USA coraz większy burdel, nie można pozwolić by Europa płaciła za ich błędy...
  [url=http://pokazywarka.pl/yy7ti6/]Jamal 2 przez Polskę - wkrótce peany, akty terroru?[/url]

 • calli

  Oceniono 54 razy 10

  To polsko-jankeskie umiłowanie wolności można najlepiej dostrzec w zrujnowanym Iraku, okupowanym Afganistanie, zniszczonej i targanej wojną domową Libii, Syrii czy ostatnio w rabowanym przez NATOwskich okupantów Mali.

  Jankesko-watykańska, styropianowa agentura za pieniądze CIA kiedy dorwała się po 1989 r. w Polsce do koryta, to próbuje na wszelkie sposoby pozostać w amerykańskim zadku - na całe szczęście Polacy powoli otwierają oczy i zaczynają dostrzegać ruinę moralną i gospodarczą, do jakiej doprowadziły rządy judeo-jankeskiej, zbrodniczej kamaryli w naszym kraju.

  Dlatego każdy rozsądny, odpowiedzialny, przyzwoity człowiek powinien życzyć dziś wszystkim narodom świata wyzwolenia się spod jarzma judeo-jankeskich zbrodniarzy oraz dyktatury zbrodniczego kapitału i ich banksterskich namiestników na kolonizowane kraje, aby wszystkie ludy planety mogły zakosztować prawdziwej równości, pokoju i wolności.

  Za Wolność Waszą i Naszą!

  :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje