Kerry: Polska wciąż inspiruje obrońców wolności na świecie

03.05.2013 11:50
Sekretarz stanu John Kerry

Sekretarz stanu John Kerry (Fot. POOL REUTERS)

Polska wciąż inspiruje obrońców wolności na świecie; stała się przykładem nieustannego zaangażowania na rzecz dobrobytu, demokracji i bezpieczeństwa - oznajmił sekretarz stanu USA John Kerry w oficjalnym pozdrowieniu z okazji święta Konstytucji 3 maja.
- Naród polski wie, jak ważne i trudne jest to, by przeciwstawić się tyranii. Jesteśmy szczególnie wdzięczni za przywódczą rolę Polski we Wspólnocie Demokracji, i konkretne wsparcie, jakie Polska okazała społeczeństwu obywatelskiemu kształtującemu się w krajach od Europy Wschodniej do Afryki Północnej. Cenimy sobie naszą szeroką współpracę w sferze bezpieczeństwa - w tym jako państw sojuszniczych NATO; z dumą służymy obok polskich żołnierzy w Afganistanie - podkreśla Kerry w oświadczeniu.

Jak zaznacza, składa je w imieniu prezydenta USA Baracka Obamy i narodu amerykańskiego. - Gdy świętujecie Dzień Konstytucji, wiedzcie, że Stany Zjednoczone są z wami - dodaje szef dyplomacji, wskazując, że sojusz amerykańsko-polski jest oparty na "umiłowaniu wolności i łączącej nas wizji opartej na wspólnych wartościach". - Jest to inspiracją dla obu naszych narodów w pracy na rzecz wolnego, zamożnego i demokratycznego świata - kończy swoje oświadczenie sekretarz stanu USA.

Polska obchodzi w piątek 222. rocznicę Konstytucji 3 maja. Uchwalona w 1791 roku, była drugą konstytucją w świecie - po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 roku.

Zobacz także
Komentarze (94)
Kerry: Polska wciąż inspiruje obrońców wolności na świecie
Zaloguj się
 • dariuszczwa

  Oceniono 1 raz -1

  Spadaj wielka mordo...Katabasie...

 • maxmex

  Oceniono 1 raz -1

  Niema lidera który by ruszył to wszystko do przodu ,mam pomysła zadłużmy się ostro u Amerykanów i władujmy to wszystko w zbrojenia jak tak nas kochają to pożyczą.Broni jest bardzo prosta tylko wielkie fundusze są potrzebne .Bez załogowe czołgi samoloty, program kosmiczny własne ,uzbrojone satelity .Oni już to mają ale niewierze że któryś z polskich naukowców nie mógł by tego wykonać.Oczywiście to ma być broni obronna bo ja nie uznaje nieuzasadnionego ataku,wiem że taka broń nie jest honorowa ale w tych czasach oni nie mają żadnych oporów dowiódł to Irak.Następna rzecz trzeba zabezpieczyć ludność cywilną ,całą tych wierzących i nie .Rośliny mogą rosnąć pod ziemią Chińczycy już od paru lat to testują ,to czemu i Polak nie mógł by tego zrobić.Bezrobocie zniknęło by natychmiast ,można by sprzedawać miejsca co bogatszym uczciwym ludziom z po za kraju.To jest realne ja tylko daje pomysł ,chcę żeby Polska przetrwała a nasi włodarze nie widzą wrogów.Chcę odrodzenia ale takiego prawdziwego, ja wiem że nikt tego nie bierze na poważnie bo lubimy dużo gadać a mało robić .Ale jeżeli naprawdę chcecie wolności jako takiej to trzeba to zrobić ,wtedy można olać wszystkie mocarstwa i żyć spokojnie.Państwo nie może tylko zbierać podatków ale inwestować w technologie które by nie niszczyły naszej ziemi tworzenie i rozwój a nie browarek i kanapa .Mam nadzieje że ktoś to przeczyta bo ostatni raz to pisałem ,wykorzystajcie to a nie pożałujecie bo to nie w moim interesie ,ja lubię samotność i ciszę i nigdy nie miałem zapędów do rządów.Dla mnie duch jest naj naj a materialny świat zostawiam i innym,tylko żeby był sprawiedliwy i tolerancyjny bez wojen w imię religii bo to nie chodzi w parze.Ja pójdę na wojnę dopiero jak Bóg mi będzie kazał ,ale też najpierw musiał bym sprawdzić czy jest Bogiem i tak on w pismach nakazuje robić .To jest wszystko opisane a Amerykanie sobie roją że to święte wojny. trochę się rozpisałem przepraszam

 • ratonida

  Oceniono 4 razy 2

  Trzeba być załganym bandyckim sq...m , żeby mówić takie rzeczy. "Obrona wolności" w Iraku to ponad milion zabitych i kilka milionów rannych (na razie), Afganistan - kilkaset tysięcy zabitych. A ile Libia , Wietnam i Korea ?
  A bandyci wciąż bronią wolności !

 • fragles102

  Oceniono 2 razy 0

  tylko kto nas obroni przed germanizacja faszystowsa demokracji ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? hehe

 • drupal

  Oceniono 3 razy -1

  Stany sinusoidalnie przechodzą w swojej historii dwa okresy: izolacjonizmu i zbrojnych interwencji. Raz jedno raz drugie. Kiedy są w fazie izolacjonizmu na świecie panują dyktatorzy i różne totalitaryzmy. Kiedy wychodzą z izolacjonizmu dyktatury upadają.Teraz akurat jesteśmy na początku ery izolacjonizmu, co miało upaść - upadło, Irak i Afganistan za chwilę też zostaną bez Ameryki, podobnie Europa i Japonia.
  A na świecie ze swoich jam zaczną wyłazić wszelkiej maści upiory: islamskie, komusze, faszystowskie i jakie tylko jeszcze są.
  Na tym forum też już to widać.
  Wzorcowy niemal przykład małego forumowego demonika to osobnik z nickiem "calli" .

 • czarny-cezar2

  Oceniono 4 razy 0

  spieprzaj padalcu ,gadzie i pasożycie,szukaj głupszych od siebie,będzie ci trudno jebany żydzie pejsaty

 • doni72

  Oceniono 3 razy 1

  Oczywiscie ze na swiecie jest coraz wiecej wolnosci,zlotej i nieograniczonej wolnosci,tylko nie obywatelskiej wolnosci.Korporacje,kapital spekulacyjny,rozne lobby tak,dla nas tylko powoli i regularnie postepujacy zamordyzm instytucjonalny.

 • dpalac

  0

  ale wykorzystania tej wolnosci lepiej niech nie eksponuje

 • noken

  Oceniono 1 raz -1

  jezu co za grafomania :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje