Zamordowano prokuratora, który badał śmierć Benazir Bhutto

03.05.2013 08:11
Samochód, w którym zabito prokuratora

Samochód, w którym zabito prokuratora (Fot. MIAN KHURSHEED REUTERS)

Pakistański prokurator Chaudhry Zulfikar, który badał śmierć byłej premier Benazir Bhutto w zamachu w 2007 roku, został w piątek zastrzelony w Islamabadzie - podały źródła policyjne. Zabójcy, którzy jechali motocyklem, oddali do ofiary serię strzałów. Źródła podają, że zabójstwa dokonano, gdy prokurator wyszedł ze swego domu w Islamabadzie.
Benazir Bhutto, szefowa rządu w latach 1988-90 i 1993-96, została zamordowana 27 grudnia 2007 r. w Rawalpindi, przylegającym do Islamabadu mieście garnizonowym. Zamachu dokonano podczas wiecu, na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi. Do ataku, w którym zginęło ok. 20 osób, doszło kilka tygodni po powrocie Bhutto z wygnania. Do tej pory nikt za zamach nie odpowiedział.

W raporcie komisji ONZ, która badała sprawę zabójstwa byłej premier, opublikowanym w ubiegłym roku w Nowym Jorku napisano, że żadne wiarygodne śledztwo nie powinno wykluczać możliwości, iż zamieszani w zbrodnię byli członkowie pakistańskiej armii czy służb bezpieczeństwa.

Zobacz także
Komentarze (15)
Zamordowano prokuratora, który badał śmierć Benazir Bhutto
Zaloguj się
 • ruchaka

  Oceniono 8 razy 2

  Układy polityków, służb specjalnych i biznesu?

  Bzdury! Nie ma czegos takiego! To sa wymysly Kaczynskiego!!!

 • teacher

  Oceniono 4 razy 4

  W Pakistanie panuje powszechna opinia, że za zamachem stał mąż Bhutto, Asif Ali Zardari. Obecnie siedzi, skazany na siedem lat ciężkich robót za przyjmowanie łapówek i nadużywanie władzy.

 • kloceklego

  Oceniono 8 razy 6

  podpis pod zdjęciem: "Zabity prokuratura"

  myliłem się twierdząc, że ktoś wrzuca teksty do elektronicznego tłumacza i potem je bezmyślnie wkleja. te teksty muszą być tworzone przez roboty bez udziału ludzi. no bo jak wytłumaczyć tworzenie takich idiotyzmów?

 • junge70

  Oceniono 16 razy -14

  ,,Zastrzelony pod domem" Krwawil jak zarzynana swinia, nawet wnetrze auta, cale zabryzgal.

 • xsawer

  Oceniono 18 razy 4

  "Badał śmierć premier Benazir Bhutto. Zastrzelony pod domem"

  - Po co tam właził? Przed domem byłby bezpieczniejszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje