Głód w Somalii zabił ponad ćwierć miliona ludzi

03.05.2013 07:53
Siedmiomiesięczna Farah ważyła niespełna 3,5 kg, kiedy trafiła do szpitala

Siedmiomiesięczna Farah ważyła niespełna 3,5 kg, kiedy trafiła do szpitala (Fot. Schalk van Zuydam AP)

Tylko w latach 2010-2012 w Somalii ponad ćwierć miliona ludzi zmarło z głodu, pisze CNN. - Częściowo dlatego, że świat reaguje zbyt wolno - powiedział Philippe Lazzarini, koordynator pomocy humanitarnej ONZ w Somalii.
Zobacz także
Komentarze (182)
Głód w Somalii zabił ponad ćwierć miliona ludzi
Zaloguj się
 • ampulka01

  0

  do pacy to siły nie maja, ale na seks zawsze znajdą siły, czas i ochote a botem rosną bękarty

 • bcax

  0

  Te wszystkie akcje charytatywne do Afryki to jak nalewanie wody do wanny bez korka. Zamiast jedzenia wysłać im broń żeby wybili swoich socjalistów ustawionych przez UE i Amerykę.

 • mawohe

  Oceniono 4 razy 4

  Umrą z głodu, ale za pracę się nie wezmą. Ambitni

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 9 razy 7

  Kiedyś byłem piękny, młody i przepełniony empatią dla biedaków umierających w Afryce z głodu, więc dawałem pieniądze na pomoc dla umierających dzieci.
  Teraz jestem stary i wqrwiony, bo okazało się, ze każdy uratowany przeze mnie 25 lat temu Afrykanin naprodukował piątkę umierających z głodu dzieci.
  Jakiś głupek napisał tu, że dla ludzi ważniejszy jest telefon i tablet od umierających z głodu afrykańskich dzieci. Poniekąd ma rację, dla mnie jest. Dzięki temu mogę wyżywić siebie i wszystkie moje dzieci. Do tej pory nie kupiłem kałasznikowa, choć jest tańszy. Nie widzę póki co zastosowania.

 • 13sw

  Oceniono 10 razy 10

  Kiedy Somalijczycy zaczną dbać o wyżywienie dla swoich dzieci, a nie o posiadanie kałacha, to może i świat się zainteresuje.

 • tybet1964

  Oceniono 6 razy -2

  I dlaczego tutaj Kościół czy takie "współczujące" Stany Zjednoczone nic nie robią?Bo w Somalii nie ma ropy ani innych bogactw na których by można zarobić.

 • janaandreeva

  Oceniono 5 razy 5

  шейхи Саудовской Аравии, Эмиратах... купаются в роскоши, а мусульмане в Сомали умирают от голода. Аллаху Акбар?!

  szejkówi z Arabii Saudyjskiej, Emirates ... kąpać się w luksusie, podczas gdy muzułmani w Somalii umierają z głodu. Oto przykład - religią "pokoju"

 • antyksen

  Oceniono 5 razy -1

  Pomoc? O jakiej pomocy mówicie? O sprzedaży broni przez kraje zachodnie może? A może chodzi o wysyłanie przeterminowanej żywności i leków, również przeterminowanych, których utylizacja zajęłaby zbyt wiele czasu oraz niepotrzebnych kosztów?

 • maiasa

  Oceniono 11 razy 11

  Mnie niestety takie zdjecia nie ruszaja, a tylko irytuja.
  Podobnie, jak zdjecia polskich wielodzietnych patologicznych rodzin, zebrajacych o pomoc od panstwa.
  Gdybym dzis rozmnozyla sie, niczym zajace wiosna, zylabym zapewne w podobnej nedzy.
  Najpierw trzeba myslec, potem plodzic dzieci. A niektorzy nie powinni sie w ogole rozmnazac i wychowywac dzieci, bo nie maja kompetencji do tego.

  Jestem za finansowaniem programow dobrowolnej sterylizacji, wzamian za pomoc finansowa.
  Np Afrykanczyk, ktory podda sie zabiegowi, otrzyma kilkuletnia pomoc finansowa, by mogl sie ksztalcic czy utrzymac pozostala czesc rodziny.
  Okrutne? Lepsze niz umierajace dzieci w ramionach wyglodzonych matek, i sepy latajace nad zwlokami tych, ktorzy juz umarli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje