Liban. Znalezione ciało to prawdopodobnie zaginiony polski dyplomata

02.05.2013 21:32
Liban

Liban (Fot. Google Maps)

Prawdopodobnie zwłoki polskiego dyplomaty Wojciecha Gawrysiuka znaleziono na jednej z bejruckich plaż - poinformował libański portal Now. Pracownik polskiej ambasady ostatni raz był widziany 20 kwietnia na zabawie z pewną Libanką. Następnego dnia morze wyrzuciło na brzeg zwłoki kobiety.
Jak informował portal "Now", miejscowa policja od początku poszukiwań polskiego dyplomaty podejrzewała, że mężczyzna utonął. Wszystko za sprawą zwłok Libanki znalezionych na plaży. Kobieta wcześniej bawiła się z I sekretarzem polskiej ambasady w Bejrucie na przyjęciu. Niedaleko jej ciała na popularnej plaży Ramlet al-Bajda znaleziono samochód z rejestracją polskiej ambasady. W środku były kluczyki i ubranie zarówno jej, jak i polskiego dyplomaty.

Poszukiwania Polaka trwały od 21 kwietnia. Jak ustalił portal Now w rozmowie z polską ambasadą, wczoraj jego zwłoki znaleziono na plaży kilka kilometrów na południe od Bejrutu. - Jest bardzo prawdopodobne, że to ciało poszukiwanego mężczyzny - powiedziało źródło w ambasadzie.

Ostatecznie tożsamość mężczyzny mają potwierdzić badania DNA zaplanowane na 3 maja.

Komentarze (48)
Zaloguj się
 • albin11

  Oceniono 117 razy 95

  ongiś, za głębokiej komuny, w redakcjach szanujących się gazet zatrudniany był korektor. komuna dbała o poprawność polszczyzny, teraz, nawet "gazeta" idzie na bylejakość. wstyd.

 • jgie2

  Oceniono 65 razy 51

  "Jest bardzo prawdopodobnym, że to ciało poszukiwanego mężczyzny - powiedziało źródło w ambasadzie". - Dziwne. Źródła raczej wysychają, a nie mówią!

 • kostuchaforreds

  Oceniono 54 razy 44

  Poszli sie kąpać po pijaku i takie efekty...,nie ma co dorabiac teorii spiskowych i doszukiwac sie bogh wie czego.

 • rozterka47

  Oceniono 42 razy 30

  jak widac dyplomacja to bardzo niebezpieczne zajęcie

 • malkonte

  Oceniono 37 razy 23

  Nie "Bejrutu" ino "Bejrudu", idąc tropem waszego myślenia. Oszczędzanie na korekcie to ogromny obciach, a prezentujecie to niestety nagminnie.

 • jgie2

  Oceniono 35 razy 17

  Zaiste - wstyd. Zasady pisowni polskiej. Wielką literą piszemy: na początku wypowiedzi i wyrażeniach zaczynających się po kropce, np: Ongiś, za głębokiej komuny (...). Komuna dbała (...). Teraz , nawet (...).

 • dziadekbronek

  Oceniono 24 razy 14

  Bejruckich!
  Barany...

 • 31.februarius

  Oceniono 18 razy 10

  Bawili się na przyjęciu w ambasadzie, potem kąpali w Morzu Śródziemnym, ktróre ich wyrzuciło na plażę.
  No cóż, taki jest życie, chociaż .........
  Bałtyk by tak chyba nie postąpił!?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje