Naga kobieta i dwóch mężczyzn: "Ale ma ożywione sutki...". Najbardziej seksistowski program w historii?

Kadr z programu

Kadr z programu "Blachman" (Fot. za "Blachman" DR)

W oślepiającym świetle kamer pojawia się młoda kobieta. W milczeniu zsuwa z siebie czarny szlafrok i oto staje naga przed dwoma mężczyznami. Ci przez chwilę jej się przyglądają, a potem zaczynają komentować. To komentarze w stylu: "Ma bardzo ożywione sutki...". To nowy kontrowersyjny duński talk show "Blachman", który szybko zyskuje opinię najbardziej seksistowskiego programu w historii telewizji.
Program ruszył w duńskiej telewizji DR w kwietniu tego roku i od razu zaczęły sypać się na niego gromy. Krytycy - których jest mnóstwo - uważają talk show Thomasa Blachmana, jurora duńskiej edycji "X Factor", za bezprecedensowo "seksistowski i poniżający dla kobiet". Idea show jest prosta - gospodarz i jego gość niewybrednie komentują ciało stojącej przed nimi nagiej kobiety, która wszystko słyszy i nie może odezwać się słowem."Jak sprawuje się twoja ci...?"

Jak odnotowuje "Daily Mail", do najmniej smacznych uwag należały m.in. "Jak sprawuje się twoja ci...?" czy "Ma bardzo ożywione sutki". Program w założeniu ma stronić od politycznej poprawności.

Blachman broni swojego show, deklarując, że kobiety powinny się z niego cieszyć, bo "ciało kobiece pragnie słów mężczyzny". Mężczyzna nie ukrywa też, że uważa swój nowy program za "dzieło geniusza", które ma na celu poruszenie tematu "estetyki kobiecego ciała bez pozwolenia na to, by dyskusja zahaczała o pornografię czy polityczną poprawność". Dodał, że zależy mu na tym, aby "odwrócić sposób myślenia kobiet na temat sposobu myślenia mężczyzn o kobietach".

"Tak szczerze, co jest w tym złego?"

Producentka programu też wydaje się zaskoczona krytyką show Blachmana. - Mamy program, który ujawnia, co mężczyźni myślą o kobiecych ciałach. Tak szczerze, co jest w tym złego? - pytała.

Duński pisarz Knud Romer nie ma wątpliwości, że jest w tym sporo złego. Według niego DR wyprodukowała program, który przypomina "klaustrofobiczny klub ze striptizem, który służy scementowaniu klasycznych koncepcji o męskiej dominacji, czyli czegoś, co powinno od kilku lat należeć do historii".

Zobacz także
 • Tak w zeszłym roku wyglądała gala finałowa wyborów miss SGGW Półnagie studentki w pościeli. "Wybory Miss SGGW to wydarzenie kulturalne"
 • Reklama z Silvio Berlusconim wywołała powszechne oburzenie "Bezwstydny seksizm". Reklama Forda wywołała gniew w Indiach
 • Strona firmy Loveyo na Facebooku. Internauci są oburzeni hasłem "Lodzika nie będzie" "Lodzika nie będzie". Internauci oburzeni hasłem sprzedawcy jogurtów
Komentarze (214)
Naga kobieta i dwóch mężczyzn: "Ale ma ożywione sutki...". Najbardziej seksistowski program w historii?
Zaloguj się
 • mikrus63

  Oceniono 1 raz 1

  Dwoch oblesnych, podstarzalych zakompleksionych facetow probuje nazwac kobiece organy. Musieli byc bardzo chorowici w szkole, gdzie w Danii dosc wczesnie uswiadamia sie dzieci. Na codzien bez wiagry ani rusz. Ostatnia proba zaistnienia. Blachmana mieli juz dosc w X Factor i wywalili go. Proba odbicia sie od dna i zatopek.

 • cromio

  Oceniono 2 razy 2

  Ostatnie zdanie jest rewelacyjne ("męska dominacja, czyli czegoś, co powinno od kilku lat należeć do historii")! Paru lewaków w Europie zadekretowało a mnóstwo nawiedzonych feministek przyklepało, że "męska dominacja" jest passe. A ch.. wam w d... . Możecie sobie dekretować, co chcecie. Komuna też chciała na siłę zmieniać (czytaj: uszczęśliwiać) ludzi. I się nie udało. Komuna padła. Wasze lewactwo i oszalały feminizm też padną. Nie są dostosowane do natury ludzkiej.

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 1 raz 1

  W nagiej kobiecie
  Nie ma nic sprośnego !
  Dla mężczyzny to jest,
  Wręcz coś cudownego.

  Boć nigdzie w wszechświecie
  Nie ujrzysz niestety,
  Tej maestrii, która
  Jest w ciele kobiety.

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 2 razy 0

  Ależ tak oburzone panie, macie całkowitą rację że protestujecie.
  Widok nagiej kobiety, szczególnie zgrabnej, jest dla większości was bardzo stresujący i wpędzający w kompleksy.No i małe dziecko może doznać urazu poznawczego.
  A niemoralni ateiści jeszcze pokazują nagą kobietę w TV ! A jak wiemy porządne Polki rozmnażają się po ciemku, pod kołdrą i w pidżamie. I głównie w dni wypłaty małżonka, kiedy wraca pijany do domu.
  "Precz z nagimi kobietami niech żyją zakonnice..."

 • red-akcja

  Oceniono 1 raz -1

  Tylko zwyrodniałe lewackie media mogą reklamować taki prymitywny kicz. Prowadzi to do zbydlęcenia odbiorcy. I o to centrali chodzi.

 • podpantoflem

  Oceniono 2 razy 2

  Do wszystkich, którzy bronią programu, pisząc o nieprzymuszaniu kobiet biorących udział w programie, o tym, że to ich wolna wola, że są dorosłe itd. Tak, to wszystko prawda. Problemem jednak nie jest to, że jakaś kobieta godzi się na obgadywanie jej ciała przez dwóch facetów. Problemem jest natomiast to, że robi się z tego program w TV. Tylko patrzeć, jak takie zachowania przenikną do gimnazjów czy szkół średnich. Koledzy będą oceniać koleżanki, będą to nagrywać i wrzucać do netu. No bo skoro pokazują to w telewizji, jest to przecież normalne, no nie? Z wiadomym efektem. Nie mówiąc już o tym, że dziewczynki będą z kolejnego programu dowiadywać się, że jeśli ich ciało nie jest perfekcyjne, to nie są nic warte i są generalnie nikim.

  Gdyby nie to, że nie chcę krzywdy żadnego dziecka, to twórcom programu i dyrektorom duńskiej TV życzyłbym, żeby ich córki stały się ofiarami wzorców przez nich promowanych. Ale tego im nie życzę. Życzę im za to, by się opamiętali i przestali traktować oglądalność i pieniądz jako najwyższą wartość, usprawiedliwiającą wszystko.

 • monoceros01

  Oceniono 2 razy 0

  Program powstał na konkretne zapotrzebowanie. Nie popieram takiego sposobu zarabiania pieniędzy. WLaśnie kobieta i media zarabiają. To będzie trwało dopóki będziemy to oglądać. Kobieta mogłaby uczciwie oznajmić, że tego chce. Z pewnoscią nie była przymuszana. A media po prostu mają taki gust i bawią się nami wszystkimi. To przecież piąta, najgroźniejsza władza.

 • topiramax

  Oceniono 3 razy 3

  Taki chłam? W Skandynawii?!????
  Duny zgłupiały.

 • red-akcja

  Oceniono 4 razy 2

  Pokazywanie tyłka, sranie na estradzie, rzyganie do ucha ukochanej, seks z własnym chomikiem, zjadanie siostry w czasie grilla z kumplami... to jest prosta droga, aby zostać zwykłym połykaczem guuwna. Nie dajcie się ogłupić. To nie jest kultura. To jest prymitywna, ciemniacka antykultura, najtańszy produkt z dolnej półki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje