Tragiczny wypadek w Tatrach. Zginął młody turysta

02.05.2013 08:07
Śmigłowiec TOPR

Śmigłowiec TOPR (Fot. Marek Podmokły/AG)

Ciało młodego turysty znaleźli ratownicy TOPR-u w Świnickiej Kotlince w Tatrach. Zaginięcie mężczyzny zgłosiła wczoraj wieczorem jego rodzina. Poszukiwania trwały całą noc.
24-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego prawdopodobnie zmarł z powodu upadku z dużej wysokości. Jego ciało zostało znalezione przez pieszy patrol pod Świnicą w nocy ze środy na czwartek. Przetransportowano je do szpitala helikopterem TOPR-u.

Poszukiwania zaginionego turysty rozpoczęły się wczoraj po tym, jak rodzina 24-latka poinformowała służby ratownicze, że nie wrócił on z wyprawy w góry. - Turysta sam wędrował po górach, najprawdopodobniej poślizgnął się i spadł z dużej wysokości - powiedział ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Tomasz Wojciechowski.

Mimo słonecznej pogody w Tatrach powyżej górnej granicy lasu nadal panują warunki typowo zimowe. Na szlakach leży śnieg, który jest mokry, grząski i przepadający, co znacznie utrudnia wędrowanie. W żlebach i miejscach zacienionych śnieg jest zmrożony i bardzo twardy. W Tatrach obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego.

Komentarze (20)
Tragiczny wypadek w Tatrach. Zginął młody turysta
Zaloguj się
 • ernibank

  Oceniono 3 razy -1

  jak masz się zabijać dla jakiejś laski czy kolesia to sobie powiedz. Wale to i mam ją w dupie. Widocznie to nie było to. Ludzie tego kwiatu pół Światu życie jest za piękne by sobie z takich i innych pierdół życie odbierać. A może jutro trafisz w totka lub znów się zakochasz...???????

 • ernibank

  Oceniono 3 razy -1

  typowy samobójca tez mi nowość. To jeden z przypadków samowolnego targnięcia się na własne życie. Przy tej pogodzie ludziom szajba wali do głowy i się mordują na potęgę. A ile ludzi ginie w inny sposób już się tego nie pisze bo za dużo i by ludzi się niepotrzebnie dołowało. Codziennie ktoś ginie z własnych wewnętrznych powodów. Ale gazeta to ładnie pisze że pewnie się pośliznął. Gó... prawda spadł z wysokości bo chciał. Przynajmniej zrobił to w odosobnionym miejscu a nie na drodze kołowej czy rzucił się pod pociąg. Ludzie szanujcie się bo tylko zdrowym się w głowach przewraca. Natomiast ten co chory dla niego ważny każdy dzień więcej!!!

 • diwa79

  Oceniono 51 razy -39

  a niby czemu współczuć komukolwiek! Przecież chłopaczyna zginął na własne życzenie! W góry nawet jeśli jesteś miejscową kozicą nie wychodzi się samemu! I tyle w temacie!

 • tc2

  Oceniono 39 razy 3

  Mieszkaniec tego samego powiatu określony jako turysta...

  Czy Kaszuba z Jastarni na Helu też określicie turystą?

 • krzy-czy

  Oceniono 15 razy -3

  do szpitala???

 • hrabia_onejski

  Oceniono 86 razy 34

  Góry nie wybaczają ludziom popełnianych błedów. WYmagaja szacunku i pokory. Współczuje rodzinie i żal bardzo tego chłopaka. Są dwie możliwości w tej akurat sytuacji - albo to nieszczęśliwy wypadek, albo chciał człowiek zginąć w ten właśnie sposób. A z tym już się spotkałem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje