Już co trzecie dziecko w Wielkiej Brytanii ma rodzica cudzoziemca

02.05.2013 07:18
Oddział noworodków w szpitalu

Oddział noworodków w szpitalu (Fot. Łukasz Giza/AG)

Prawie jedna trzecia dzieci urodzonych w Wielkiej Brytanii ma co najmniej jednego rodzica obcokrajowca - informuje "The Telegraph". Jeśli tendencja się utrzyma, w 2050 r. będzie to najbardziej zróżnicowany etnicznie kraj zachodni.
W 2011 r. 31 proc. dzieci w wielkiej Brytanii miało co najmniej jednego rodzica urodzonego poza granicami tego kraju. To znaczący wzrost w stosunku do 2000 r., kiedy takich dzieci było 21,2 proc.

Wzrosła też liczba dzieci, których oboje rodzice są obcokrajowcami. W 2011 r. było to 18,1 proc. wszystkich urodzeń. Trend ten jest najbardziej widoczny w Londynie. W 2011 r. ponad połowa urodzeń przypadła na rodziny imigrantów lub mieszane.

Coraz mniej białych Brytyjczyków

Wielka Brytania jest na pierwszym miejscu w Europie pod względem wzrostu liczby imigrantów. Jeśli utrzymają się obecne tendencje, ich liczba podwoi się do 2040 r. Wówczas już 37 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii będzie reprezentować mniejszości narodowe i etniczne.

Na spadek liczby białych Brytyjczyków wpłynie nie tylko imigracja, ale też malejący wskaźnik urodzeń w tej grupie. To trend, który widoczny jest również we Francji i Niemczech.

Zobacz także
Komentarze (45)
Zaloguj się
 • scibor3

  Oceniono 147 razy 109

  Jak tendencje się utrzymają, to w 2050 roku będzie to brudny, prymitywny, kraj trzeciego świata a na ulicach będą kamienować zgwałcone kobiety "za cudzołóstwo".

 • dziadekjam

  Oceniono 89 razy 47

  Na spadek liczby białych Brytyjczyków wpłynie nie tylko imigracja, ale też malejący wskaźnik urodzeń w tej grupie."
  =====================================================================
  Nie bez znaczenia na "czarnienie" społeczeństwa w WB jest wzrastający pociąg białych kobiet do czarnych "korzeni".

 • talbor73

  Oceniono 65 razy 43

  Jeszczekilka ładnych lat a jedynymi niemieszańcami w UK będzie rodzina królewska

 • pogodny91

  Oceniono 49 razy 39

  Zapomnieli dodać, że są to rodzice muzułmanie. Współczynnik dzietności w rodzinach muzułmańskich jest taki, że wg różnych prognoz w 2050 taka np.Belgia może stać się emiratem...

 • miroskom

  Oceniono 41 razy 31

  "Na spadek liczby BIAŁYCH Brytyjczyków wpłynie (...) MALEJĄCY wskaźnik urodzeń w tej grupie (białych). To trend, który widoczny jest RÓWNIEŻ we FRANCJI i Niemczech".
  W końcu GW przyznała, że tak chwalona i stawiana za wzór duża ilość urodzeń we Francji to nie zasługa dużej ilości żłobków i przedszkoli, tylko urodzenia wśród Arabów i Czarnych imigrantów z Afryki. Arabka czy Afrykanka będzie rodzić rok po roku, nawet jak we Francji zlikwidowano by wszystkie przedszkola.
  Dlatego w Polsce też nie będzie się rodzić więcej dzieci, nawet jeżeli przedszkole byłoby na kazdym rogu ulicy.

 • jowita2003

  Oceniono 73 razy 31

  nije ma sie czemu dziwic. popotrzec na Polki wiekszosc ma kolorowe dzieci albo z Pakistanczykami albo wszelkiej masci czarnymi. naprawde nic sie dziewczyny nie szanuja, napluja im w ucho troszke ladnych slowek a ta leci na nich jak pszczola do miodu. moja kolezanka ktora powiedziala ze Polki sa bardzo glupie i naiwne i sie wogole nie szanuja i ze nie chce mnie urazic ale widzi jak sie zachowuja.inna wczoraj mi powiedziala ze jak szla high street widzi 3 Polki i w wozeczkach wszystkie maja kolorowe dzieci z czarnymi. tak wlasnie sie Polki zachowuja na Wyspach. Nie jestem przeciwko mieszanym parom, ale to co widac i jak sie nasze panie zachowuja to sie noz w kieszeni otwiera, zero poczucia rzeczywistosci, przeciez wszechobecne jest ze wiekszosc czarnych czy pakistanczykow to leci wylacznie na papiery.

 • dziadekjam

  Oceniono 40 razy 30

  A co się stało z komentarzami do artykułu o strzelającym pięciolatku w Ameryce? Telefon z US Embassy ?

 • jawa03

  Oceniono 36 razy 26

  Nie wiem czy wiecie ale "Mohamed" (i jego odmiany np "Memed") jest najczęstszym iminiem nadawanym chłopcom w Wielkij Brytani i na południu Szwecji w okolicach Malmö (nie wiem jak w inncyh zachodnich krajach). Może ktoś wie?

 • u2_pati

  Oceniono 27 razy 25

  Od pewnego czasu mam wrażenie, ze mści się na Europie kilka rzeczy:
  - niekontrolowana emigracja od wielu, wielu lat (naprzyjmowano niemal bez opamiętania imigrantów);
  - poprawność polityczna (nie można NIC szczerze powiedzieć, bo zaraz się ktoś oburzy);
  - załamanie podstawowych wartości, które niegdyś scalały kontynent.
  I ten ostatni punkt jest często moim zdaniem pomijany. Biali z Zachodu mają coraz bardziej lekceważący stosunek do religii (a muzułmanów Allah scala i to jak!), wartości jako takich (nie trzeba być wierzącym, by wyznawać te wartości), rodziny (lepiej być singlem, robić karierę, na dziecko nie mam czasu, dziecko to wyzwanie, mąż/żona- oj tam, można się rozwieść). Nie mam złudzeń, jak jest w rodzinach muzułmańskich, ale one są w pewien sposób silne. Mam wrażenie (nie musi się nikt z tym zgadzać, to moja opinia), że jeśli my Europejczycy, nie ockniemy się, co jest dla nas ważne, zostaniemy lada chwila zmieceni przez te ludy. Właściwie to już się to dzieje na naszych oczach... I pisze to nie jako rasista, bo daleko mi do tego, piszę jako obserwator.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje