"Rz": "Szereg nieprawidłowości" w wydatkach szkoły policyjnej w Szczytnie

Śledczy przyglądają się przetargom w policyjnej szkole w Szczytnie - ujawnia "Rzeczpospolita". Szereg nieprawidłowości w wydatkowaniu ponad 70 mln zł na policyjnej uczelni wykryła Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która rozliczała fundusze.
Wyższej Szkole Policji w Szczytnie grozi odebranie 7,5 mln zł - części dotacji, jaką w 2009 r. otrzymała na budowę i wyposażenie Policyjnego Centrum Dydaktyczno-Badawczego w ramach programu operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013" - ustaliła "Rzeczpospolita".

Szereg nieprawidłowości w wydatkowaniu ponad 70 mln zł na policyjnej uczelni wykryła Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która rozliczała fundusze. Nieprawidłowości dotyczą udzielania zamówień publicznych. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że Agencja po kontroli zakwestionowała m.in. zamówienie z wolnej ręki na pełnienie nadzoru autorskiego, uznając, że nie było do tego podstaw.

Inwestycją, z zawiadomienia CBA, od ubiegłego roku zajmuje się także Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku. Jak wyjaśnia prok. Janusz Kordulski, rzecznik prokuratury, sprawdzane jest m.in. postępowanie o udzielenie zamówienia na budowę, a także kilkanaście innych postępowań o udzielenie zamówień w szkole policyjnej.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

Komentarze (34)
"Rz": "Szereg nieprawidłowości" w wydatkach szkoły policyjnej w Szczytnie
Zaloguj się
 • yamata

  0

  Ale najlepsze, że dali się złapać... ;)

 • brodaty1974

  0

  On był wtedy kierownikiem WS Policji w Szczytnie
  wyborcza.pl/1,91446,13814592,Insp__Letkiewicz_odwolany_ze_stanowiska_z_cy_szefa.html

 • krzywelustro

  0

  Stara, komunistyczna milicja (nawet nie mówię tu o ZOMO) była znienawidzona, ale głównie dlatego, że to byli formaliści i służbiści. Dzisiejsza policja ma przegięcie dokładnie w przeciwną stronę (formalne przepisy ma głęboko w jelicie), i to wielokrotnie większe.

 • stedo

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby od waszej pracy zależało zdrowie lub życie ludzi to już wielu mielibyście na sumieniu." Błędy ludzkie" zdarzają wam się często. Oto pod jakim tytułem niniejszy artykuł widnieje na stronie głównej - Wypadek w Tatrach. Znaleziono ciało młodego turysty.

 • krajidiotow

  0

  "Poganski kraj, poganskie obyczaje..". Rzekl Zygfryd de Loewe i usunal sie w cien zamkowego kruzanka, "Przeklete to miejsce" - zawtorowal brat Heinrich.

 • krzywelustro

  Oceniono 2 razy 2

  Pojęcie prawa i sprawiedliwości jest od kilku lat tak szerokie, że nawet najbardziej pokrętna interpretacja polskiej milicji tam się zmieści. A to wszystko za sprawą takiego jednego courdoople'a...

 • wodakrolewska

  0

  forsal.pl/artykuly/505701,unijne_miliardy_na_innowacje_byly_efekty_nie_ma.html

 • dziadekjam

  Oceniono 2 razy 2

  Jurandowi w Szczytnie gorzej się powiodło, o Danusi nie wspominając. Pechowe miejsce, czy co?

 • darek638

  Oceniono 2 razy 2

  Pieniądze Publiczne szczególnie Unijne są marnotrawione w sposób wołający o pomstę do nieba.
  W niektórych Ratuszach co ciekawe często prowincjonalnych za pieniądze Unijne robią wszystko
  jeżdżą nawet na integrację, którą nazwać możemy szkoleniem. A są gigantyczne potrzeby a pieniądze
  Publiczne powinny iść tylko na trwałe korzyści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje