W Indiach mieszka już 1,21 miliarda osób. 17,7 proc. więcej niż 10 lat temu

Indie oplata jedna z najgęstszych sieci kolejowych na świecie. Codziennie pociągami podróżuje 20 mln pasażerów. Navesh Chitrakar, fotoreporter agencji Reutera przemierzył z aparatem tysiące kilometrów indyjskich szlaków.

Indie oplata jedna z najgęstszych sieci kolejowych na świecie. Codziennie pociągami podróżuje 20 mln pasażerów. Navesh Chitrakar, fotoreporter agencji Reutera przemierzył z aparatem tysiące kilometrów indyjskich szlaków. (Fot. NAVESH CHITRAKAR REUTERS)

W Indiach mieszka 1,21 miliarda ludzi. To o 17,7 procent więcej niż w poprzedniej dekadzie - wynika z ostatniego spisu ludności o którym informuje ndtv.com.
Liczba ludności wzrosła od 2001 roku o 181 milionów. W sumie 833 miliony Hindusów mieszka na terenach wiejskich, co stanowi dwie trzecie ludności, a ponad 377 mln to mieszkańcy miast.

Z ostatniego spisu wynika także, że w Indiach poprawia się poziom wykształcenia. Coraz mniej jest analfabetów. W 2001 roku pisać i czytać umiało 64,8 proc. ludności tego kraju. W 2011 roku już 73 proc. mieszkańców.

Piśmiennych jest 80,9 procent mężczyzn to o 5,6 procent więcej niż w poprzednim spisie i 64,6 procent - wzrost o 10,9 procent od 2001 roku.

Indie pozostają drugim po Chinach (1,34 miliarda) do liczby ludności krajem na świecie. Oba kraje są dużo liczebniejsze niż trzecie na liście Stany Zjednoczone z 313,8 milionami mieszkańców.

Zobacz także
 • Tak mają wyglądać 50 metrowe moduły w których w 2023 roku zamieszka czterech śmiałków 20 tys. osób zgłosiło się, bo chce zamieszkać na Marsie. Wylot za 10 lat
 • Lucyfer i Mafia No Fear na liście 77 imion zakazanych w Nowej Zelandii
 • W Polsce ubyło katolików, na świecie ich liczba wzrosła W 13 lat w Polsce ubyło ok. 700 tys. katolików. A na świecie ich liczba rośnie
Komentarze (46)
W Indiach mieszka już 1,21 miliarda osób. 17,7 proc. więcej niż 10 lat temu
Zaloguj się
 • inkwizytorstarszy

  0

  Zdominowany przez kapłanów ciemny motłoch rozmnaża się jak króliki. Nasi kapłani pewnie tamtym zazdroszczą...

 • dyrdy.mal

  Oceniono 1 raz 1

  Tak wlasnie konczy sie znany nam swiat. Jeszcze troche i nasza nieszczesna planeta nie bedzie w stanie nas wyzywic - a wtedy wojny XX wieku beda wygladaly jak zabawa w wojne.

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy -2

  Jak napisałem że Polaki nie znają angielskiego to obraźliwa uwaga pod moim adresem dostała rekordową ilość plusów.
  Jak podałem link do listy źródeł w języku angielskim to zebrałem rekordową ilość minusów.
  Wyjadanie ze śmietników wyraźnie wam szkodzi. Myjcie ręce zanim usiądziecie przy komputerze. Smród się przenosi...

 • zagraniczny-online

  Oceniono 12 razy 6

  gwalca sie na lewo i na prawo, to ich przybywa

 • dejtrejder

  Oceniono 5 razy 1

  Rostowski niech tam jedzie ich ozusować i ovatować na poczet polskiego fiskusa. To się szybciutko przestaną mnożyć jak króliki.

 • szczuras99

  Oceniono 4 razy 0

  Jeden katolicki podroznik pt wojciech cejrowski twierdzi ze Indie sa puste i powinni sie pieprzyc jak kroliki .

 • legrange

  Oceniono 10 razy 2

  Rozmnażają się niczym robactwo. A kto to tak darł głupiego ryja, że Chińczycy ograniczali przyrost ludności. Przecież któregoś dnia te smoluchy i te z Afryki za przyczyną JP2 - RUSZĄ NA EUROPĘ. Na USA ju ruszyo 40.000.000 latynosow.

 • cyklista

  Oceniono 16 razy 14

  Któregoś dnia ten miliard wpadnie do nas z wizytą. Ale będzie imprezka.

 • nostradamuspl

  Oceniono 13 razy 1

  to jest dopiero problem, a w kanadzie 20M i zyja najlepiej na swiecie...
  a w malej Polsce prawie 40M i zydzi wymyslaja juz uzasadnienie do muli - kulty ze nas za malo bedzie i trzeba kolorowych imigrantow.

  a sami w izraelu oficjanie stwierdzili ze murzyni zagrazaja istnieniu panstwa Izrael i zaczali ich deportowac ich jak bydlo... poszukajcie na necie bo w gownianej o tym nie przeczytacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje