20 tys. osób zgłosiło się, bo chce zamieszkać na Marsie. Wylot za 10 lat

01.05.2013 17:47
Tak mają wyglądać 50 metrowe moduły w których w 2023 roku zamieszka czterech śmiałków

Tak mają wyglądać 50 metrowe moduły w których w 2023 roku zamieszka czterech śmiałków (Fot. Youtube.com)

- Już 20 tys. osób zgłosiło się, by polecieć na Marsa. Bilet jest za darmo, ale tylko w jedną stronę. Holenderska spółka Mars One rekrutuje chętnych z całego świata - podaje Yahoo.com.
Przez tydzień do projektu Mars One z samych Chin napłynęło 600 wniosków. W zeszłym roku zgłosiło się 10 tys. osób ze stu krajów. Chętni muszą cierpliwie czekać na opuszczenie Ziemi. Lot na Czerwoną Planetę zaplanowany jest bowiem na 2023 rok.

Bardzo długie szkolenie

Przyszli mieszkańcy Marsa muszą mieć 18 lat i minimum 157 cm wzrostu. Oczywiście również dobre zdrowie i kondycję fizyczną. - Dawno minęły czasy, kiedy odwaga i liczba godzin przelatanych w naddźwiękowych samolotach były najlepszymi kryteriami - przekonuje Norbert Kraft, dyrektor medyczny Mars One i były starszy analityk NASA.

Najpierw jednak wyłonieni w selekcji chętni będą musieli przejść szkolenie, które potrwa od 6 do 8 lat. Choć mówi się nawet o 10 latach. I to nie wszystko. Przygotowania przyszłych astronautów będą transmitowane w formie reality show.

Mars One chce sprzedać prawa do transmisji stacjom telewizyjnym. Będziemy mogli oglądać szkolenia i życie rekrutów w specjalnych symulatorach. Zamieszkają w modułach, na zewnątrz wyjdą tylko w kombinezonach. I to widzowie zdecydują, kto pierwszy z nich poleci na Czerwoną Planetę. Miejsca są cztery. Potem co dwa lata polecieć mają kolejne czteroosobowe załogi.

Rekruci w reality show

Mars One przekonuje, że to nie jest misja dla zysku. Koszty wyprawy na Marsa są jednak gigantyczne. Według wstępnych wyliczeń pierwszy lot będzie kosztował 6 mld dol. A pieniądze mają pochodzić właśnie ze sprzedaży praw do transmisji telewizyjnych i od sponsorów. Całe przedsięwzięcie ma być największym i najdłuższym reality show w dotychczasowej historii telewizji

Kolonia na Marsie, której budowę ma zacząć pierwsza ekipa, ma dysponować wodą, powietrzem i pożywieniem. Do wytwarzania energii mają być wykorzystane panele słoneczne.

Zobacz także
Komentarze (61)
Zaloguj się
 • elninio66666

  Oceniono 164 razy 152

  Obowiązkowo zapisać cały sejm, senat i innych debili. Szkoda tylko, że dopiero za 10 lat !!!

 • dziadekjam

  Oceniono 120 razy 104

  "Mars One chce sprzedawać prawa do transmisji stacjom telewizyjnym. Będziemy mogli oglądać szkolenia i życie rekrutów w specjalnych symulatorach."
  ===================================================================
  Po zbiciu odpowiedniej kaski na tym "Reality Show" firma Mars One ogłosi, że nikt się nie nadaje na wyprawę na planetę Mars, a jedyne co mogą, to sobie kupić baton Mars.

 • maggorlo

  Oceniono 107 razy 85

  "Przyszli mieszkańcy Marsa muszą mieć (...) minimum 157 cm wzrostu"
  ojej to Jarosław raczej nie poleci :(

 • staalkeer

  Oceniono 62 razy 38

  Za złożenie wniosku trzeba było zapłacić ileś tam $. Już nie pamietam ile czy 100 $ czy 200$, później zaczną kręcić reality show i następną kasę zgarną a nikt i tak nie poleci bo:

  a) w USA nie ma teraz rakiety klasy Saturn V
  b) w USA nie ma teraz kapsuły załogowej nawet na ISS ( wczoraj podpisali kontrakt do 2017 z Rosją na dowózkę ich kosmonautów do ISS za 500 milionów $)
  c) projektowana kapsułą Orion ma jakieś problemy z wytrzymałością gdzie na próbach ciśnieniowych zaczęła pękać
  d) w USA nie mają nawet kombinezonów aktualnie latają w rosyjskich
  e) nie mają nawet projektu takiej bazy na Marsie
  f) Braun i inni naziści już wyciągneli nogi im nic nie zaprojektują i nie zbudują, co najwyżej to moga polecić do mcdonlada i z powrotem

 • zamaszysty.cios.w.krocze

  Oceniono 28 razy 24

  Założę się o każde pieniądze że w 2023 ani nawet 2033 na Marsie nie wyląduje żaden człowiek. Może a 50 lat.

 • blue911

  Oceniono 39 razy 15

  Wyglada to na projekt scisle gejowski? Czterech,a potem czterech,a potem nastepnych czterech! Hahah.

 • phillip_lee_81

  Oceniono 31 razy 13

  Polacy powinni się zapisać wszyscy na odlot
  Tam można będzie szukać naszych emerytur za 10 lat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje