Lucyfer i Mafia No Fear na liście 77 imion zakazanych w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia opublikowała listę 77 imion, jakie nie mogą być nadawane dzieciom. Ma to uchronić dzieci przed dziwacznymi pomysłami rodziców - informuje ?The Telegraph?.
W Nowej Zelandii był przypadek rodziców, którzy chcieli nadać dziecku imię Anal. W tej sprawie interweniował departament spraw wewnętrznych. Teraz urzędnicy nie będą już mieli wątpliwości, jakie imiona nie mogą być nadawane.

Zakazany Lucyfer i Mafia

Na liście zakazanych imion znalazły się propozycje, które mogą być uważane za obraźliwe lub ośmieszające. To m.in. Lucyfer, 4real i Mafia No Fear. Zgodnie z nowymi przepisami dziecko nie będzie też mogło być nazwane 2nd (Drugi), 3rd (Trzeci) czy 5th (Piąty).

Na listę trafiły też imiona takie jak Sprawiedliwość. To imię, które należy do najczęściej odrzucanych rodzicielskich pomysłów. Rodzice nie będą mogli też używać jako imion wyrazów oznaczających rangi i tytuły. W Nowej Zelandii nie będzie więc małych Królów i Księżniczek.

W Nowej Zelandii już od pewnego czasu urzędnicy starają się ograniczyć fantazję rodziców. W 2008 roku sąd rodzinny nakazał zmianę imienia 9-letniej dziewczynki. Sędziowie uznali, że Talula Does The Hula From Hawaii jest imieniem ośmieszającym dziecko.

Zobacz także
 • Jakub i Julia to najpopularniejsze imiona [INFOGRAFIKA]
 • Ponad 57 tys. mężczyzn w Polsce z tym oryginalnym imieniem
Komentarze (12)
Lucyfer i Mafia No Fear na liście 77 imion zakazanych w Nowej Zelandii
Zaloguj się
 • anthrax_2

  Oceniono 2 razy -2

  U nas chyba jest zakaz na imię Donald
  Od 5 lat żaden dzieciak nie dostał tak na imię
  Chociaż nadawanie imion ulubionym zwierzakom jest bez ograniczeń

 • hare-hare

  Oceniono 13 razy 5

  "uchronić dzieci przed dziwacznymi pomysłami rodziców"---zakazać wszystkich sakramentów przed osiągnięciem pełnoletności

 • svarte_sjel

  Oceniono 10 razy 10

  ZUpełnie nie rozumiem. Lucyfer to przecież zupełnie normalne imię, imieniny ma 20 maja, na pamiątkę biskupa z czwartego wieku.

  A numerowanie dzieci to stary rzymski zwyczaj, niektórzy delikwenci z numerami zamiast imion słąwni nawet byli, np. Oktawian August.

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy -2

  Tego Lucyfera to pewnie zakazali pod wpływem Polonii, albo pracujących w Nowej Zelandii polskich kieckowych.

 • szary_user

  Oceniono 13 razy 1

  a Anal The 5th?

 • vomitorium1

  Oceniono 15 razy -1

  nie tylko
  imiona są dziwaczne
  ale np
  trzech czechów
  zmieniło nazwiska
  na lars larsen larsoden
  (poprzednie swoje nazwiska
  zapisali od tyłu)

 • nuclearsnake

  Oceniono 29 razy -15

  "Sędziowie uznali, że Talula Does The Hula From Hawaii jest imieniem ośmieszającym dziecko" a to dziecko miało coś do powiedzenia w swojej własnej sprawie, czy sędziowie sami zadecydowali co jest dla osób obcych dobre w ich sędziowskim mniemaniu? może też ci urzędnicy od ograniczania praw obywatelskich odbiorą wszystkie dzieci każdym (nawet tym najlepszym) rodzicom i umieszczą je zbiorczo w domach dziecka, aby tam urzędnicy przypilnowali w pełni dzieci, bo trzeba je chronić przed "dziwacznym wychowaniem" rodziców? Jak dzieciakowi nie będzie się podobało imię to może złożyć wniosek o jego zmianę (niekoniecznie czekając do osiągnięcia pełnoletności) no i chyba jeden wniosek (na osobę) o zmianę imienia, które będzie się nosić przez całe życie nie sparaliżuje pracy urzędów państwowych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje