Prezydent: Było komunistyczne święto, dziś świętujemy członkostwo w UE

01.05.2013 13:35
Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- 1 maja było kiedyś obowiązkowym świętem związanym z komunistycznym reżimem; dziś i w przyszłości to święto związane z członkostwem Polski w Unii Europejskiej - mówił dziś prezydent Bronisław Komorowski na Pikniku Europejskim w stołecznych Łazienkach Królewskich.
Jak podkreślił prezydent, wydarzenie sprzed 9 lat, gdy Polska stała się członkiem UE, było niezwykle doniosłej rangi i do dziś przynosi owoce.

- Owoce naszego członkostwa w Unii możemy znaleźć w każdym zakątku kraju, a sondaże mówią, że Polacy wiążą swą przyszłość z Unią Europejską, ale też przejmują odpowiedzialność za przyszłość tego wielkiego projektu - dodał prezydent, przemawiając w Amfiteatrze Łazienek Królewskich do zebranych, w tym do ambasadorów 27 państw członków UE.

Za rok wielkie obchody dziesięciolecia w UE

Już teraz prezydent zapraszał wszystkich na przyszłoroczne obchody 10. rocznicy członkostwa Polski w Unii. Wyraził radość, że będzie można świętować tę okazję także z Chorwacją, która do tego czasu ma uzyskać pełne członkostwo we Wspólnocie. Wyraził też nadzieję, że krok na drodze do Unii uczyni też Ukraina oraz inne kraje związane z UE umową Partnerstwa Wschodniego.

Od godz. 11 w Łazienkach Królewskich trwa Piknik Europejski. Przed swym wystąpieniem prezydent spacerował po parku, rozmawiając z przybyłymi uczestnikami pikniku. Wielu z nich robiło pamiątkowe zdjęcia z prezydentem, któremu towarzyszyli jego najbliżsi współpracownicy - ministrowie Jaromir Sokołowski i Sławomir Rybicki, a także prezes PAN prof. Michał Kleiber.

Piknik Europejski zamiast pochodu

Imprezę zorganizowało Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie z okazji 9. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W pikniku uczestniczy wielu mieszkańców Warszawy, głównie rodziny z dziećmi. W specjalnie przygotowanych strefach leżakowania w pobliżu Nowej Oranżerii można urządzić sobie rodzinną majówkę. Muzeum zachęcało do zabrania ze sobą koszy piknikowych, kapeluszy słonecznych oraz aparatów fotograficznych. Wolontariusze rozdadzą 10 tysięcy pączków oraz napojów przygotowanych przez sponsorów wydarzenia.

Piknikowi Europejskiemu towarzyszyć będzie przemarsz orkiestr wojskowych oraz koncert w amfiteatrze. Dla dzieci i dorosłych Muzeum Łazienki Królewskie przygotowało wiele atrakcji i zajęć o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym, m.in. warsztaty taneczne, pokazy oraz naukę tańców europejskich, grę terenową dla dzieci od 10. roku życia pod nazwą "wehikuł czasu".

Zobacz także
Komentarze (154)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 156 razy 102

  "Prezydent: Było komunistyczne święto, dziś świętujemy członkostwo w UE"
  ==========================================================
  ! Maja, to żadne "komunistyczne święto",. a hamerykańskie historyku od "bulu".

 • endrju1521

  Oceniono 117 razy 91

  Jak widać, z międzynarodowym świętem ludzi pracy, można zrobić wszystko.

  Każdy może świętować, co chce ! ! ! ! !

  Ja będę więc świętował tradycyjne święto pracy, i wołał ;

  NA POHYBEL MIŁOŚCIWIE PANUJĄCEMU NAM FEUDALIZMOWI

  I FEUDALNYM STOSUNKOM SPOŁECZNYM ! ! ! ! ! !

  Tak, tak. Żyjemy w miłościwie nam panującym feudalizmie,

  a w dodatku, sami wybieramy sobie feudałów :

  - 460 posłów,

  - 100 senatorów,

  - prezydenta,

  - tysiące radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast,

  którzy są tak nieusuwalni, że mogą rządzić nawet z więziennej celi ! ! ! !

  Każdy z tych feudałów ma swoich wasali, którymi obsadza stanowiska państwowe

  i tylko oni się tuczą.

  Doszło już do takiego wynaturzenia, że domagają się stanowisk,

  ze względów rodzinnych ! ! ! !

  To chore państwo kolesiów, musi kiedyś szlag trafić.

 • amethystos1966

  Oceniono 124 razy 88

  Panie prezydencie, 1 maja to swieto robotnikow, rocznica strajkow i masakry w San Francisko. I panski piknik i nadymanie Unia nic nie da. Niestety polscy robotnicy sa skolowani oszolomami z narodowo-socjalistycznych partii i zapominaja kto tak naprawde dba o ich klase.

 • puzonik48

  Oceniono 73 razy 61

  Panie prezydencie ,plecie Pan bzdury !Chyba ,że tych co pracują na Pana pensje ,uważa Pan za swoich niewolników :(:( i ma Pan dla nich tyko uczucie pogardy .
  "Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950[1].

  Święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń, które miały miejsce w pierwszych dniach maja 1886 r. w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy."

 • pedersdorfer

  Oceniono 87 razy 59

  Za to ze 3/4 narodu żyje w biedzie ,w nedzy,nieolnictwie,kolonialiżmie ,to mam w Du..p..ie Ciebie I twoja koszerną UE. Takie fałszywe bania luki wciskaj w psychatrykach. farbowańcu. A teraz cenzorzy z G.W blokujcie mi Konto.

 • calli

  Oceniono 72 razy 52

  Gdy naród do boju wystąpił z orężem,
  Panowie o czynszach radzili,
  Gdy naród zawołał: "Umrzem lub zwyciężym!"
  Panowie w stolicy bawili.

  O, cześć wam, panowie magnaci,
  Za naszą niewolę, kajdany,
  O, cześć wam, książęta, hrabiowie, prałaci,
  Za kraj nasz krwią bratnią zbryzgany.

  Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara
  Rękami czarnymi od pługa.
  Panowie w stolicy kurzyli cygara,
  Radzili o braciach zza Buga.

  Wszak waszym był synem ów niecny kunktator
  Co wzbudzał przed wrogiem obawę,
  l wódz ten naczelny, pobożny dyktator,
  l zdrajca, co sprzedał Warszawę.

  Lecz kiedy wybije godzina powstania,
  Magnatom lud ucztę zgotuje,
  Muzykę piekielną zaprosi do grania,
  A szlachta niech wtedy tańcuje.

  www.youtube.com/watch?v=JLI4KgV1lj8

 • paolo-38

  Oceniono 76 razy 42

  co on pie.....y zgolil wąsa i gada glupoty my bierzemy odpowiedzialnosc za unie???a niech idzie w ci....l!!!!zlodzieje!!!!ilez to milionow musielismy dac na przystapienie do niej to nikt nie powie a i tak procent i to nie maly musimy oddac miesiecznie za kase ktora "dostalismy" w tych czasach juz nic za darmo.....

 • pedersdorfer

  Oceniono 68 razy 40

  Święto Pracy bez Pracy to Przecież Tow;Komorowski w UE są Komisarze to mamy Marksistwoski Bolszewizm Tow; Miller to twoja wina ,oraz Żyda Balcerowicz,Żyda Stolzmana Kwaśniewskiego ,to wy razem Żydowską Agentura Solidarnośći wykonywaliście gorliwie zalecenia Miedzynarodowego Funduszu Walutowego,Banku Światowego,UE ,celem tych zaleceń było obnizenie potecjału gospodarczego Polski,Likwidacja ,sprzedaz ,najlepszych zakładów,wpuszczenie do polski obcych koncernów na preferowanych ulgach podatkowych,którzy wykończyli polskie rolńctwo,gospodarkę morska ,Stoczniową ,Górnictwo.tak żeście rzadzili ze Polakom nic się w Polsce nie opłaca produkowac >Na dodatek otworzyliscie rynek na SZAJS CHIŃSKI .Polacy nie mają zadnej gałezi przemysłu nawet Guma do majtek jest z Chin.Tow;Milier powinieneś wisieć za zbrodnie przeciw Narodowi Polskiemu jak i Pozostała banda Kanciastego_Stołu i Grubej-Kreski śmiecie przczelnie teraz biadolić .,Sejm ,Senat w Polsce to Kneset,tworzone jest prawo do niszczenia Polaków.Mamy Eutanazje Ekonomiczną ,Fizyczną naród Niewolników bez żadnych Praw.Gdzie są Prawa człowieka do Godnych zarobków,sam spróbuj Kozi synu wyzyć za 1200 zł NETTO . czy takie zarobki wystarczą na utrzymanie sie robotnika I jego rodziny?To jest Chamstwo,złodziejstwo WYZYSK gorszy od Sredniowiecza.Obecnie zeby się utrzymac robotnik powinien zarabiac minimum 5000tysiecy złotych ,by moć wszystko opłacic za media ,mieszkanie,kulture,orz żeby móć jeszcze zaoszczędzic do banku.to za HITLERA robotni mógł 1/3 zarobków odłożyć do banku.Wychodzi ze wy jesteście gorsi od Narodowych socjalistów Hitlera .

 • grymas50

  Oceniono 49 razy 37

  "
  Około 10 tys. robotników, którzy wyszli 1 maja na ulice stolicy Bangladeszu Dhaki, domagało się powieszenia właścicieli fabryki tekstyliów, która znajdowała się w zawalonym budynku. Święto pracy stało się w Bangladeszu dniem gniewu - pisze AFP. Tymczasem bilans ofiar tragedii przekroczył już 400 osób, a kolejne 150 uznaje się nadal za zaginione."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje